Horoskop według dnia tygodnia – co mówi o Tobie dzień, w którym przyszłaś na świat?

Znaki zodiaku, pod którymi przyszliśmy na świat (a także znaczenie godziny) oraz przypisane do nich żywioły potrafią powiedzieć wiele o naszym charakterze. Czy jednak wiedziałyście, że niemniej informacji na nasz temat można odczytać z samego dnia, w jakim się urodziłyśmy? Przedstawiamy horoskop według dnia tygodnia, przemycający wiele prawd o ludzkich osobowościach związanych z astrologicznym patronem narodzin!

horoskop według dnia tygodnia

www.pixabay.com

Horoskop według dnia tygodnia – co mówi o Tobie dzień, w którym przyszłaś na świat?

Poniedziałek

Osoby urodzone w pierwszym dniu tygodnia są bardzo pracowite i we wszystkim starają się wypaść jak najlepiej. Jednocześnie cechuje je wielka wrażliwość, delikatność i głęboka empatia. Wpływ Księżyca, który jest astrologicznym patronem poniedziałku, czyni swoje „dzieci” kruchymi i uczuciowymi.  Są dzięki temu dobrymi dyplomatami, unikają przemocy oraz brutalności. Nierzadko przejawiają też jakiś talent artystyczny. Co więcej, każda podejmowana przez nie decyzja musi być dobrze przemyślana. W swoim życiu dążą do równowagi i wewnętrznego spokoju. W związkach poszukują zaś czułości i poczucia bezpieczeństwa.

Wady osób urodzonych w poniedziałek, wyrastające z negatywnego wpływu Księżyca, to chwiejne nastroje, kapryśność i brak zdecydowania. Dzieci poniedziałku cierpią też z powodu nazbyt wybujałej wyobraźni, która każe im tworzyć w głowie ponure scenariusze i zamartwiać się tym, co mogłoby choć wcale nie musi się wydarzyć.

 

Wtorek

Osobom, które przyszły na świat we wtorek patronuje wojowniczy Mars. Są dzięki temu przebojowe, pełne energii i skłonne do brawury. Trzeźwo oceniają jednak swoje szanse na wygraną, dzięki czemu nigdy nie walczą na straconych pozycjach. Są silnymi, kolorowymi osobowościami, lubiącymi jasne sytuacje i konkretność. Świetnie radzą sobie z organizacją codziennych spraw czy utrzymywaniem porządku. Uwielbiają podróże, gotowanie i mają wiele pasji, dzięki którym żyją na pełnych obrotach. Rzetelne, godne zaufania i towarzyskie, zawsze sprawdzają się jako przyjaciele oraz gospodarze wszelkich przyjęć.

Do słabszych stron wtorkowych dzieci należy ich choleryczny charakter, który sprawia, że często są nazbyt gwałtowne w swoich reakcjach i potrafią bronić własnych poglądów z zaciętością godną lepszej sprawy. Często cierpią też na nadmiar ambicji, która każe im wyznaczać sobie tak wielkie cele, że nierzadko ściągają na siebie kłopoty, starając się dorównać własnym wyobrażeniom na swój temat. W związkach są tak zaradne i samodzielne, że nieustannie zostawiają partnera w tyle, co prowadzi niestety do narastania wzajemnej niechęci.

Horoskop według dnia tygodnia

Środa

Ci, którzy przychodzą na świat w środę, zyskują na swego astrologicznego patrona mądrego Merkury’ego. Są dzięki temu osobami żądnymi wiedzy i ciekawymi świata we wszystkich jego aspektach. Inteligencja oraz talenty towarzyskie czynią z nich groźnych przeciwników we wszelkiego rodzaju dysputach i sporach. Na szczęście potrafią pójść na kompromis i spokojnie przeanalizować każdą wymagającą tego sprawę. Mają także rozbudowaną intuicję, która zapewnia im powodzenie w interesach oraz w podróżach. Pracowitość, zaangażowanie i chęć uczenia się coraz to nowych rzeczy zapewniają im szacunek w pracy. W uczuciach bywają nieśmiałe i romantyczne, nużą je związki oparte wyłącznie na seksualności.

Wśród wad środowych dzieci najbardziej rzuca się w oczy ich skłonność do porzucania działań przed doprowadzeniem ich do końca. Bywają też nerwowe, skłonne do powierzchownej oceny, męczące w swej gadatliwości i skłonne do czynów na pograniczu prawa lub moralności.

Horoskop według dnia tygodnia

Czwartek

Czwartek to dzień, któremu patronuje Jowisz, obdarzający narodzone właśnie dzieci życiową mądrością, lojalnością i wewnętrzną siłą. Dzieci czwartku to osoby łagodne i dobroduszne, bardzo wrażliwe na krzywdę innych. Odwaga, idealistyczna postawa oraz wrodzona energia każą im walczyć o dobro całego świata, choć niekiedy ten zapał do walki okazuje się w końcu słomiany. Wykazując się wytrwałością, potrafią jednak osiągnąć bardzo wiele, tym bardziej, że sprzyja im los. Lubią przy tym czuć się wolne i niezależne, choć nie oznacza to niefrasobliwości w wypełnianiu obowiązków. Najbliższe otoczenie wie, że może na nich polegać. W związkach są lojalne i wykazują dużą tolerancję. Swojego partnera obdarzają zaufaniem i liczą na osiągnięcie porozumienia dusz.

Wady osób urodzonych w czwartek to skłonność do przesady, objawiająca się bardzo często w rozrzutności, łakomstwie, wygodnictwie lub niespożytym gadulstwie. Zdarza się także, że na pewnym etapie życia osiągają poczucie nieomylności, które sprawia, że patrzą na innych z góry.

Horoskop według dnia tygodnia

Piątek

Osoby urodzone w piątek ulegają wpływowi Wenus, która jest astrologicznym patronem tego dnia tygodnia. Napełnia je to seksapilem, romantycznym charakterem, wrażliwością na piękno i zdolnościami artystycznymi. W życiu kierują się uczuciami, z których najważniejszym jest dla nich miłość, zaś agresja i jakakolwiek gwałtowność budzą w nich odrazę. Mają skłonność do perfekcji, a na pierwszym miejscu zawsze stawiają obowiązki zawodowe i domowe. Świetnie dają sobie radę w interesach, ale najbardziej ciągnie je do zajęć związanych ze sztuką i to na tej niwie mają największe szanse na sukces.

Negatywne cechy charakteru, jakimi obdarza ludzi Wenus, to próżność i uleganie cudzym wpływom, wyrastające z dbałości o własny interes. Obserwowanie jak ich urok osobisty i moc przyciągania płci przeciwnej ułatwiają im życie na wielu różnych gruntach często obraca się ponadto w lenistwo, przez które może ominąć je wiele życiowych szans.

Sobota

Patronem tych, którzy przychodzą na świat w sobotę, jest Saturn – największy astrologiczny realista. Sobotnie dzieci nigdy zanadto nie pogrążają się więc w marzeniach. Są odpowiedzialne, pracowite, punktualne i systematyczne w swoich działaniach. Bacznie obserwują otoczenie, wyciągając rozsądne wnioski. Do celu dążą z wielkim uporem i gwiazdą ambicji nad głową. Unikają wszelkich eksperymentów, ryzykownych wyskoków i daleko idących zmian. Urodzeni w sobotę często poświęcają się pracy naukowej lub rozwijają swoją duchowość. Czymkolwiek by się nie zajmowali, pozostają jednak uczciwi i trzymają się swoich zasad. W relacjach partnerskich są nieufni i zdarza im się lekceważyć potrzeby partnera, gdyż są bardzo zajęci realizowaniem swoich dążeń.

Do wad osób urodzonych pod znakiem Saturna należy nadmierna ambicja, która przekłada się też na wygórowane wymagania względem najbliższych. Bywają ponadto oziębłe i podejrzliwe, a niekiedy także bezinteresownie złośliwe.

 

Horoskop według dnia tygodnia

Niedziela

Osoby urodzone w niedzielę często są z tego powodu posądzane o lenistwo. Jest to jednak niesłuszne przypuszczenie, gdyż Słońce – ich astrologiczny patron – napełnia je energią i wytrwałością w dążeniu do celu. Urodzone w blasku ciepłych promieni dzieci niedzieli tryskają optymizmem i znajdują się w nieustannym ruchu. Uwielbiają życie towarzyskie i chętnie stają na scenie czy w blasku fleszy. Marzą o sławie, ważnych stanowiskach i wielkich pieniądzach, ale dążąc do ich zdobycia, postępują uczciwie. Czują odrazę na samą myśl o łamaniu zasad moralnych dla osiągnięcia celu. Mają silną osobowość i świetnie radzą sobie z problemami. Najlepiej realizują się jednak w życiu małżeńskim.

Ciemniejszą stroną ludzi spod znaku niedzieli jest ich zarozumiałość i skłonność do gniewu. Gardzą osobami o słabym charakterze, a od najbliższych oczekują podziwu i nieustannego poklasku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...