Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Horoskop celtycki powstał około 2 tysięcy lat temu. Uznaje się, że ułożyli go druidzi, którzy wierzyli, że każdy człowiek ma swojego drzewnego opiekuna, do jakiego upodabnia się, przychodząc na świat w określonym dniu, miesiącu i roku. Przekonaj się, jakie drzewo przypominasz według ich wyliczeń!

Aby poznać swoją przyszłość, zgłębić charakter i indywidualne preferencje, których odkrycie nie zawsze jest łatwe, warto sięgać po horoskopy wywodzące się z różnych kręgów kulturowych. Dziś proponujemy sprawdzenie, jakim drzewem jesteś zgodnie z horoskopem ułożonym przez dawnych druidów, którzy żyli w lasach i czcili drzewne bóstwa! A kiedy już poznasz swojego leśnego patrona, nie zapomnij przytulić się do jego kory

jakim drzewem jesteś

www.pixabay.com

Jeśli lubisz horoskopy oparte o naturę – przeczytaj koniecznie naszą publikację: Jak ogień i woda. Horoskop partnerski z żywiołami

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

 

Jabłoń

(24 XII-1 I; 25 VI-4 VII)

Osoby, których roślinnym opiekunem jest jabłoń są bardzo zrównoważone i delikatne. Starają się unikać konfliktowych sytuacji i chętnie idą na kompromis. Są przy tym pełne wrodzonego wdzięku i łatwo zwracają uwagę płci przeciwnej, od której oczekują czułości i opieki. Cenią sobie uporządkowane, rodzinne życie i życiową stabilizację, choć jednocześnie mają romantyczne dusze i są sentymentalne. Ponadto jabłonie mają światły umysł, są refleksyjne i dobrze posługują się logiką.

 

Wiąz

(12 I-24 I, 15 VII-25 VII)

Wiązy to osoby cieszące się wielką sympatią otoczenia. Ludzie cenią sobie ich towarzystwo przez wzgląd na poczucie humoru i wrodzoną prostolinijność, która sprawia, że są bardzo bezpośrednie. W pracy budzą powszechny szacunek, gdyż są wymagające wobec siebie i innych, poważnie podchodząc do swoich obowiązków. Jednocześnie dobrze argumentują swoją opinię, dzięki czemu potrafią przekonać współpracowników do swojego pomysłu. Pomimo naturalnego dla nich opanowania, zdarzają im się huśtawki nastrojów. Nie zniosą też kłamstwa i nieuczciwości na jakimkolwiek polu, zwłaszcza, że posiadają dobrze rozwinięty zmysł obserwacji i szybko zorientują się, że są oszukiwani.

 

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Topola

(4 II-8 II, 5 VIII-13 VIII)

Topole to osoby o wielkiej wrażliwości, którą często starają się jednak ukrywać przed otoczeniem, np. pod maską arogancji. Odczuwają nieustanny niepokój, jakiego często nie potrafią nawet uzasadnić. Z tego powodu źle znoszą samotność – zdecydowanie lepiej czują się w towarzystwie innych. W głębi duszy odczuwają ponadto lęk przed usamodzielnieniem się, przez co często zdarza im się ulegać presji tłumu i podporządkowywać powszechnie obowiązującym normom. Są inteligentne, ale cechuje je niskie poczucie własnej wartości, dlatego chętnie zaprzyjaźniają się z ludźmi o silnej osobowości.

 

Sosna

(20 II-28 II, 24 VIII-2 IX)

Osoby, których drzewnym opiekunem jest sosna zwykle są bardzo atrakcyjne fizycznie, przez co bywają próżne i egocentryczne. Kochają być adorowane, jednak nie mają szczęścia w miłości. Mocno się angażują i wykazują wiele starań, lecz mimo to zawarte przez nie związki szybko się kończą. Nie poddają się jednak i cały czas poszukują. Niepowodzenia w miłości odbijają sobie na polu zawodowym, sumiennie pracując i osiągając uznanie szefostwa, a co za tym idzie awanse. Warto dodać, że sosny posiadają dużą wewnętrzną siłę, która chroni je przed załamaniami.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Lipa

(11 III-20 III, 13 IX-22 IX)

Ludzie urodzeni pod celtyckim znakiem lipy cenią sobie wygodne, a nawet luksusowe życie. Dużo lepiej wychodzi im jednak snucie marzeń o bogactwie niż ciężka praca nad osiągnięciem tego celu. Są inteligentni i zdolni, brak im natomiast wytrwałości i zapału, dlatego prędko odczuwają zniechęcenie. Lubią robić wszystko po najmniejszej linii oporu, a ich lenistwu często towarzyszy hipochondria. Cieszą się dużym zainteresowaniem płci przeciwnej, życiowego partnera wybierają jednak rozważnie i tylko wtedy, gdy spełnia ich niemałe wymagania.

 

Leszczyna

(22 III-31 III, 24 IX-3 X)

Leszczyny łatwo przystosowują się do wszelkich warunków, dlatego potrafią sobie poradzić w wielu niespodziewanych i trudnych sytuacjach. Są jak magnesy przyciągające do siebie ludzi szukających przyjaznego towarzystwa. To świetni słuchacze i doradcy o wysoko rozwiniętej intuicji i bystrym obserwatorskim oku. Tolerują słabości innych i zawsze starają się okazać ludziom życzliwość. Co więcej potrafią wykazać się odwagą , lojalnością i zdolnością do poświęceń. Na gruncie uczuciowym bywają nieco zaborcze.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Klon

(11 IV-20 IV i 14 X-20 X)

Klony wyróżniają się inteligencją i wyjątkowo dobrą pamięcią. Są przenikliwe i ciekawe świata. Często kierują nimi wielkie ambicje. Jednocześnie Klony pozostają indywidualistami, licząc na uwagę i pochwały ze strony otoczenia. Swoją osobowość podkreślają oryginalnymi strojami. W miłości pragną dominować i narzucać partnerowi swoje potrzeby. Osoby urodzone pod tym celtyckim symbolem powinny ponadto uważać na swoje zdrowie psychiczne. Są bowiem podatne na nerwice i załamania nerwowe, przez co łatwo mogą stać się ofiarami depresji.

 

Jaśmin

(1 V-14 V, 3 XI-11 XI)

Jaśmin jest osobą, która zabiega o uznanie ze strony otoczenia. Chce być lubiana i stara się zainteresować sobą innych, za to niechętnie przyjmuje zobowiązania, choć potrafi śpiewająco się z nich wywiązywać. Nieśmiałość i nadwrażliwość Jaśmin ukrywa pod uśmiechem. Rzadko przeżywa wielkie namiętności czy miłosne rozterki. Jest też raczej opanowanym pedagogiem, który zaprowadza dyscyplinę aniżeli rodzicem, tworzącym z dzieckiem przyjazne stosunki. Do wad ludzi urodzonych pod tym celtyckim znakiem należy niestety skąpstwo.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Jesion

(25 V-3 VI, 22 XI-1 XII)

Jesiony to ludzie ambitni i zdolni, którzy wiele wysiłku wkładają w zdobywanie zaszczytów i wysokiego stanowiska. Pragną dostosować świat do swoich wyobrażeń i nie tolerują żadnych odgórnych ograniczeń. Intensywnie przeżywają jednak wszelkie porażki i zniechęcają się pod ich wpływem do dalszego działania. Jesiony są szykowne, bystre i bardzo lubiane przez ludzi. Są przy tym oczytane i mądre, dzięki czemu nigdy nie mają problemu z nawiązywaniem znajomości z płcią przeciwną. W codziennym życiu bywają jednak trudne, uparte i wymagające.

 

Figa

(14 VI-23 VI, 12 XII-22 XII)

Figi to osoby o niezależnych poglądach, które lubią za wszelką cenę trzymać się swoich racji. Niechętnie przyznają się do swoich wad, szczególnie, że zależy im na akceptacji otoczenia. Cechuje je jednak duże poczucie humoru, dzięki któremu potrafią wybrnąć nawet z trudnych czy niezręcznych sytuacji. Chociaż Figi to osoby zdolne i inteligentne, zdarza się, że mają słomiany zapał. Chcą żyć wygodnie, ale nie lubią się przepracowywać. Sprawnie wyciągają za to wnioski z błędów innych ludzi, co wspiera ich praktyczne podejście do życia. Marzą o wielkiej miłości, ale nie zawsze potrafią łączyć te marzenia z fantazją i namiętnością.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Oliwka

23 IX 

Oliwki to osoby o elastycznym i giętkim umyśle z dużymi zdolnościami analitycznymi. Często odnoszą sukcesy na kierowniczych stanowiskach. Są też dobrymi managerami. Twardo stąpając po ziemi, żyją typowo materialną stroną życia, zapominając o sferze duchowej. Posiadają za to niezwykły osobisty urok, są wspaniałymi kochankami i łatwo oczarowują płeć przeciwną. Wybrankom swojego serca pozostają wierne.

 

Jodła

(2 I-11 I, 5 VII-14 VII)

Jodły to osoby, które w świecie zwierząt z pewnością byłyby lwami. Wyniosłe i pełne godności, bywają chłodne w obyciu. Często wzbudzają w otoczeniu skrajne uczucia, gdyż są bardzo egoistyczne. Bywają też uparte, ale potrafią przekuć tę cechę w pracowitość i wytrwałe dążenie do celu. Jodły wielokrotnie zmieniają zdanie, co przekłada się też na ich skomplikowaną ścieżkę zawodową – w ciągu życia z reguły wykonują kilka zupełnie różnych prac, zawsze starając się wypracować sobie odpowiednią pozycję materialną.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Cyprys

(25 I-3 II, 26 VII-4 VIII)

Cyprysy to osoby o skromnych wymaganiach i pustelniczych skłonnościach. Mają wysoko rozwinięte poczucie własnej godności, a jednocześnie pozostają nieśmiałe i cenią sobie prostotę. Są lojalne i wierne, jednakże przez fakt, że nie lubią życia na pokaz i publicznych wystąpień, często są odbierane jako osoby bez ambicji. Łatwo im poczuć się szczęśliwymi, czerpiąc radość z drobnych przyjemności. W stosunku do partnera pozostają jednak powściągliwe, dlatego ich związki częstokroć są skazane na porażkę.

 

Cedr

(9 II-18 II, 14 VIII-23 VIII)

Cedry to ludzie wyjątkowo ekscentryczni. Lubią przyciągające wzrok ubrania, sztukę i ciekawe towarzystwo. Pragną i starają się wieść życie wypełnione radością, głośnym śmiechem i kolejnymi zdobywanymi celami. Wykazują przy tym cechy przywódcze, łatwo zjednują sobie ludzi i są doceniani w pracy. W sferze miłości wykazują się wielką cierpliwością. Potrafią latami czekać na swoją miłość, a gdy już ją znajdą, są wierni, uczciwi i wyjątkowo oddani, zapewniając swojemu partnerowi poczucie bezpieczeństwa.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Wierzba

(1 III-10 III, 3 IX-12 IX)

Wierzby to osoby wewnętrznie smutne i bardzo delikatne. Denerwują się każdą błahostką, przez co mogą być odbierane przez otoczenie jako marudne. Łatwo ulegają cudzym wpływom i pozwalają sobą manipulować. Często posiadają artystyczne zdolności, są kreatywne i mają świetny gust. W związku nie lubią natomiast monotonii. Pragną nieustannych bodźców i uczuć, nawet gdyby te miały być negatywne. Co ciekawe, choć same bywają bardzo niezdecydowane, od swojego partnera wymagają jednoznacznej deklaracji. Lubią romantyczny, liryczny nastrój, budowany np. przy spacerach w świetle księżyca.

 

Dąb

21 III

Osoby, których opiekunem drzewnym jest dąb zwykle cieszą się dobrym zdrowiem aż do późnej starości. Przynosi im to wiele korzyści, gdyż odczuwają wrodzony wstręt do szpitali, zabiegów, a nawet lekarzy. Są za to osobami pełnymi energii, uśmiechu i o pozytywnym nastawieniu do życia. Dęby są bardzo wytrwałe w dążeniu do celu. By go osiągnąć potrafią wykazać się odwagą i nieustępliwością. Nie tolerują za to gadulstwa, plotek ani jakiegokolwiek nacisku na ich osobę. W miłości bywają nierozsądne. Prędko się zakochują, są gwałtowne i namiętne, jednakże trudno im dochować wierności.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Jarzębina

 (1 IV-10 IV, 4 X-13 X)

Osoby spod celtyckiego znaku Jarzębiny cechuje wielka wrażliwość. Każde niepowodzenie czy zmartwienie przeżywają wyjątkowo głęboko, a w każdy projekt, który realizują wkładają całe serce. Jednocześnie są pełne wewnętrznego uroku i podchodzą do życia z optymizmem. Kochają ruch, zmiany i nowe wyzwania, z którymi z reguły dobrze sobie radzą, gdyż są samodzielne i odpowiedzialne. Ich pracę spowalnia jednak skłonność do rozmyślań i dokładnego analizowania każdej kwestii. Na polu miłosnym Jarzębiny potrafią zaskakiwać. Mocno się angażują i są bardzo namiętne. Niestety ich związki są zwykle przelotne.

 

Orzech

(21-30 IV, 21 X-2 XI)

Orzechy to ludzie pełni sprzeczności. Na zewnątrz spokojni, wewnętrznie są miotani wielkimi wątpliwościami. Potrafią zaskakiwać swoją szlachetnością, a jednocześnie niełatwo im pójść na kompromis. Zazwyczaj orzechy nie są specjalnie otoczone ludźmi. Nie mają wielu bliskich przyjaciół. Cieszą się za to poważaniem ludzi, są doceniani za swoją wiedzę i inteligencję. W uczuciach Orzechami miotają podobne „fale”. Raz czuli i romantyczni, innym razem okazują złość, a nawet brutalność. Często zmagają się także z zazdrością, którą jednak starają się ukrywać.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Kasztanowiec

(15 V-24 V,12 XI-21 XI)

Osoby, którymi opiekuje się Kasztanowiec to urodzeni sędziowie. Bezstronne, uczciwe, o dużym poczuciu sprawiedliwości są doskonałymi doradcami. Szczególnie, że dzięki inteligencji, rozwadze i konsekwencji stają się często dobrymi obserwatorami. Są przy tym bardzo bezpośrednie – klarownie wytłumaczą każdy problem. Do wad Kasztanowców należy impulsywność, drażliwość i pewna cierpkość w obyciu. W miłości cenią sobie za to monogamię. Zakochują się raz na całe życie i są oddane rodzinie.

 

Grab

(4 VI-13 VI, 2 XII-11 XII)

Osoby urodzone pod celtyckim symbolem Grabu są prostolinijne, lecz zarazem prawe i bardzo zdyscyplinowane. Nie tolerują oszustwa i są dość konserwatywne. Dużo uwagi poświęcają swojemu wyglądowi – zwykle ćwiczą na siłowni, korzystają z usług kosmetyczki i starają się prowadzić zdrowy tryb życia. Brak im natomiast kreatywności, przez co nie zawsze osiągają sukcesy zawodowe. Zależy mu na szczęśliwej miłości, jednak nie zawsze udaje mu się ją osiągnąć.

 

Jakim drzewem jesteś? Pradawny horoskop celtycki!

Brzoza

24 VI

Brzozy to osoby eleganckie, taktowne i delikatne w obyciu. Są mile widziane w każdym towarzystwie, gdyż ludzie cenią sobie ich lotny umysł i poczucie humoru. Najlepiej czują się jednak na łonie natury, na spacerze w lesie czy nadmorskiej plaży. Nie tolerują przy tym agresji i wulgarnych zachowań. W pracy wykazują się kreatywnością, zapałem i pozytywną postawą, dzięki czemu zjednują sobie kierownictwo i szybko awansują. W uczuciach są natomiast stałe i opiekuńcze.

 

Buk

23 XII 

Buki to osoby, które bardzo dbają o swój wygląd. Zawsze modnie ubrane, chętnie realizują diety i uprawiają różne sporty. Są doskonałymi strategami. Wiedzą, co powiedzieć w każdej sytuacji, wszystkie wątpliwości muszą dokładnie przemyśleć i z czasem stają się świetnymi szefami. Nie boją się śmiałych projektów, dzięki czemu łatwo odnoszą sukcesy. Cenią jednak wartość pieniądza i mądrze nim obracają, dokonując rozsądnych inwestycji. Swojej rodzinie zapewnią materialny komfort i poczucie bezpieczeństwa.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...