Znaki zodiaku - horoskop, daty, dopasowanie, powiązanie

Znaki zodiaku to astrologiczne symbole, które zostały wyznaczone już w starożytności poprzez podział ekliptyki (pasa sfery niebieskiej, po jakim widoczne z naszej planety słońce zatacza w ciągu roku pełny obieg) na 12 równych części. Dziś nie można utożsamiać ich z gwiazdozbiorami, których jest 13 i które mają różne rozmiary. Mimo to, do znaków przyporządkowano te same nazwy i upostaciowania, ponieważ w czasach, gdy podzielono ekliptykę położenie znaków pokrywało się mniej więcej z gwiazdozbiorami. Teraz na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana jest przesunięty względem pierwotnego o ok. 30 stopni. Tak powstał nowy znak zodiaku – Wężownik, nazwany tak od wchodzącego w przesunięte granice gwiazdozbioru.

Z biegiem czasu nowe znaki zodiakalne staną się faktem. Na razie astrolodzy nie chcą jednak wychodzić poza tradycyjne 12 symboli i to właśnie na nich skupiają całą uwagę, podobnie jak na znaczeniu godzin, o której dana osoba urodziła się w określonym znaku zodiaku.

Znaki zodiaku daty

Jak sprawdzić swój znak zodiaku? Wystarczy porównać datę urodzenia z zakresami dat wyznaczonymi przez astrologów. Są to odpowiednio: Baran (21.03-19.04), Byk (20.04.-20.05), Bliźnięta (21.05-21.06), Rak (22.06-22.07), Lew (23.07-22.08), Panna (23.08-22.09), Waga (23.09-22.10), Skorpion (23.10-21.11), Strzelec (22.11-21.12), Koziorożec (22.12-19.01), Wodnik (20.01-18.02), Ryby (19.02-20.03).

Chińskie znaki zodiaku

Zodiak chiński, tak samo jak europejski składa się z 12 znaków. Są one jednak inne. Patronują im wyłącznie zwierzęta, a samo ich wyznaczanie przebiega inaczej niż u nas. Cykl dzieli się tu nie tylko na miesiące, ale także na 12 lat i 12 podwójnych godzin doby. Podstawowe cechy chińskich znaków zodiaku wywodzi się zaś od dominujących cech zwierząt, które im patronują. Są to: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza/Owca, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Najłatwiej przyporządkować sobie odpowiedni chiński znak, kierując się rokiem swoich narodzin.

Znaki zodiaku cechy

Poszczególne znaki zodiaku łączą zwykle wspólne cechy charakteru, postawy i idee, sposoby bycia czy zachowania, które astrologowie przypisują wpływowi konkretnych układów gwiazd i planet. Z naszych artykułów, przygotowanych przez wróżkę działającą pod pseudonimem Fortunata, dowiecie się wiele na temat tajemnic poszczególnych znaków. Sprawdzicie, które z nich są najlepszymi przyjaciółkami, bratnimi duszami, żonami czy mężami, które są najbardziej zabawne, inteligentne i hojne albo przeciwnie – leniwe, toksyczne, kłótliwe, zazdrosne czy skłonne do zdrady. Nauczycie się dobierać zawody, sporty, diety, a nawet biżuteryjne kamienie do swoich astrologicznych dyspozycji. Dowiecie się, z jakimi zwierzętami kojarzyli Wasz znak Indianie, poznacie horoskop celtycki i numerologiczny. Zapraszamy do świata magii i ezoteryki, w którym rządzą znaki zodiaku!

Szukaj na skróty – znaki zodiaku, które: