Jak ogień i woda. Horoskop partnerski z żywiołami

Ze względu na wyróżniające się cechy osobowości znaki zodiaku przypisane są czterem różnym żywiołom. Zastanawiasz się, czy Ty i Twój partner jesteście dobrze dobrani? Sprawdź, co mówią w tej kwestii astralne koniugacje powiązane z żywiołami: wody, ognia, ziemi i powietrza!

Odnosisz czasem wrażenie, że Ty i Twój partner różnicie się od siebie jak ogień i woda? A może zdarza Ci się bujać w obłokach, podczas gdy Twój ukochany stąpa twardo po ziemi i zajmuje się tylko konkretnymi, doczesnymi sprawami? Oto horoskop partnerski z żywiołami przygotowany przez wróżkę Fortunatę, który pomoże Ci przeniknąć, skąd wypływają te różnice i podpowie, z jakimi znakami zodiaku osiągniesz prawdziwe mentalne porozumienie!

horoskop partnerski

Horoskop partnerski z żywiołami: woda, ogień, powietrze, ziemia

 

Horoskop partnerski z żywiołami

Żywioł wody

horoskop partnerski

źródło: www.pixabay.com

Do znaków wodnych należą: Rak, Skorpion i Ryby

Żywioł wody w astrologii reprezentuje rozbudowaną intuicję, sny i silne emocje. Woda potrafi przyjmować różne stany skupienia – raz płynna, gasząca pragnienie i orzeźwiająca, czasem twarda i zimna jako lód, jeszcze innym razem parująca i tworząca nad naszymi głowami ciemne chmury. Znaki zodiaku przypisane do tego żywiołu mają właśnie – tak jak woda – zmienną naturę, a dzięki temu są elastyczne i potrafią dostosować się do bardzo różnych warunków. Łatwo odnajdą swoje miejsce niemal w każdej grupie. Tym bardziej, że zodiakalne Raki, Skorpiony i Ryby są wyjątkowo przenikliwe i  bez problemu odczytują uczucia czy motywacje innych ludzi. Znaki wodne są przy tym najbardziej emocjonalne ze wszystkich. Ich wrażliwość sprawia, że łatwo je zranić, zaś empatia pozwala wykazać się dużą troskliwością i pomocą.

 

Horoskop partnerski z żywiołem ognia

źródło: www.pixabay.com

Do znaków ognistych należą: Baran, Lew, Strzelec

Ogień może służyć do różnych celów. Potrafi ogrzewać i podtrzymywać życie, ale też działać destrukcyjnie. Jest zatem nieprzewidywalny i tak właśnie określa się osoby urodzone pod znakami zaliczanymi do tego żywiołu. Są bowiem wybuchowe, ale jeżeli odpowiednio się z nimi obchodzi, potrafią zdziałać niezwykle dużo dobrego. Cechuje je wielki dynamizm, entuzjazm i odwaga – potrafią jako pierwsze podjąć wyzwanie i wyruszyć na nieznane wody. Osoby te mają przy tym mocno rozwinięty instynkt i jeśli będą się nim kierować, zajdą daleko. Silne poczucie wartości ludzi z żywiołu ognia każe im jednak iść przed siebie w szybkim tempie, bez oglądania się na okoliczności. Sprawia to, że często najpierw działają, a dopiero później myślą o konsekwencjach swoich czynów.

 

Horoskop partnerski z żywiołem powietrza

źródło: www.pixabay.com

Do znaków powietrznych należą: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Powietrze to żywioł wolności – dociera wszędzie, gdzie tylko chce i trudno jest je ograniczyć. Podobnie rzecz ma się z ludźmi należącymi do tego żywiołu. Są wolni, nieuchwytni i ekscentryczni. Często charakteryzuje ich bogate życie wewnętrzne. Bywają mocno zagłębieni w swoje myśli, gdzie tworzą teorie i rozwiązania problemów, do jakich trudno sięgnąć pozostałym żywiołom. Mają szerokie horyzonty, a ich błyskotliwość i mądrość zaskakują otoczenie, gdyż częstokroć są oni postrzegani jako marzyciele czy wizjonerzy, pozbawieni kontaktu z rzeczywistością.

 

Horoskop partnerski z żywiołem Ziemii

źródło: www.pixabay.com

Do znaków ziemistych należą: Byk, Panna, Koziorożec

Ziemia to najbardziej podstawowa forma materii, którą z łatwością weźmiemy do ręki, obejrzymy czy powąchamy. Zodiakalne znaki zaliczane do tego żywiołu cechuje więc odpowiednio „przyziemność” i skupienie na sprawach materialnych. Jako, że ziemia stanowi fundament, na jakim budujemy, osoby z żywiołu ziemi są stabilne, solidne i nie lubią zmian. Ponad ciągły kalejdoskop przedkładają uporządkowane życie, zgodne z tradycjami i wyznawanym systemem wartości. Pielęgnują to, co już mają, nie analizując niczego zbyt głęboko. Często są domatorami, pragnącymi celebrować drobne przyjemności życia. Zdarza się, że ludzi spod tych znaków cechuje powierzchowność i zaborczość.

 

Horoskop partnerski z żywiołami – Najbardziej udane związki:

 

Żywioł wody z żywiołem powietrza

Takie połączenie wieszczy udane, trwałe związki, ponieważ powietrze łatwo złagodzi emocjonalność wody i rozładuje towarzyszące jej napięcie, o ile tylko będzie podchodzić do tych gwałtownych uczuć w sposób intelektualny (pokazując, że je rozumie). Powietrze pomoże przy tym wodzie odetchnąć i nabrać nowej energii oraz witalnych sił. Doskonałe zestawienie stworzy kobieta z żywiołu wody z mężczyzną z żywiołu powietrza.

Najlepsze pary: 

kobieta Rak i mężczyzna Bliźnięta; kobieta Ryby i mężczyzna Wodnik; kobieta Skorpion i mężczyzna Waga

 

Żywioł wody z żywiołem ziemi

Takie związki z reguły bardzo dobrze się sprawdzają. Ziemia tworzy dla wody silne oparcie, stabilizując jej nadwrażliwość. Stwarza jej również oparcie w kwestiach materialnych i tworzy dla niej plany czy struktury, w obrębie których woda może poruszać się w bezpieczny, uporządkowany sposób. Partner ziemski otrzyma tymczasem potrzebne wsparcie psychiczne i emocjonalne ze strony wody. Przy niej poczuje, że żyje, a jego egzystencja stanie się ciekawsza i bogatsza. Najlepsze połączenie stworzą kobieta reprezentująca wodę i mężczyzna z żywiołu ziemi.

Najlepsze pary: 

kobieta Rak i mężczyzna Koziorożec; kobieta Skorpion i mężczyzna Byk, kobieta Ryby i mężczyzna Panna

 

Żywioł powietrza z żywiołem ognia

To szansa na wzajemne pozytywne oddziaływanie obu stron. Powietrze podsyci fascynację zainicjowaną przez ogień, dzięki czemu między dwojgiem ludzi spod tych żywiołów zrodzi się miłość i namiętność. Najlepszą parę stworzą w tym przypadku mężczyzna ogień z kobietą powietrzem, ponieważ ona będzie go motywować, a on lubi być aktywizowany. Będzie wówczas zabiegał o ukochaną i okazywał jej swoje względy, dzięki czemu ona poczuje się adorowana i kochana.

Najlepsze pary: 

kobieta Bliźnięta i mężczyzna Baran; kobieta Wodnik i mężczyzna Lew; kobieta Waga i mężczyzna Strzelec

 

Żywioł powietrza z żywiołem ziemi

To połączenie zwiastuje parę idealną. Oba żywioły świetnie się bowiem uzupełniają. Powietrze przynosi ziemi lekkość ducha, zapewnia oddech i relaks, imponuje jej intelektem, a jednocześnie motywuje do działania. Ziemia pozwala natomiast osobie z żywiołu powietrza poczuć bezpieczeństwo i stabilność, uporządkować różne sprawy i zachować konsekwencję w działaniu. Najlepsze pary stworzą mężczyźni przypisani do żywiołu ziemi z kobietami z żywiołu powietrza, ponieważ mężczyźni ci będą się troszczyć o kobiety i chętnie nimi opiekować, co w rezultacie będzie odpowiadało każdej ze stron.

Najlepsze pary: 

kobieta Bliźnięta i mężczyzna Panna; kobieta Waga i mężczyzna Byk, kobieta Wodnik i mężczyzna Koziorożec

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (241 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...