Zrób to sama, DIY - garść pomysłów

Jesteś znudzona otaczającą Cię sztampą? Podpowiadamy, jak zrobić samej ciekawe rzeczy i wyróżnić się z tłumu. Opisy oryginalnej biżuterii, rękodzieła, decoupage. Jak robić przeróbki ubrań i przedmiotów a także sezonowe ozdoby choinkowe czy wielkanocne.

Do It Yourself – co to znaczy?

Zapożyczone z języka angielskiego hasłoDo It Yourself  (w skrócie: DIY), czyli dosłownie: „Zrób To Sam/Sama”) staje się coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie. W wyniku globalizacji egzotyczne towary przestały być tak niedostępne, jak dawniej, zaś rozwój technologii przyczynił się do masowego, mechanicznego produkowania przedmiotów, powielających przyjęte wzorce, przez co kupione lub otrzymane przez nas rzeczy szybko się nam nudzą i często odczuwamy potrzebę zamiany ich na inne.

Do It Yourself na naszym portalu

Na fali tego znudzenia pragniemy wykonywać coraz więcej rzeczy samodzielnie, poszukując instrukcji i receptur, które pozwolą nam wyczarować coś z niczego. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi Czytelniczkom nasz portal, zawierający bogatą bazę poradników DIY, będącą odpowiedzią na rozmaite potrzeby i okazje. Znajdziecie tu mnóstwo inspirujących porad dotyczących tworzenia sezonowych czy okolicznościowych dekoracji, działań z dziedziny upcyklingu i recyklingu, przerabiania ubrań i butów, ręcznego wykonywania uroczych kartek z życzeniami czy oryginalnych prezentów dla mamy, chłopaka lub przyjaciół.

Możecie do woli przebierać w przepisach na domowe kosmetyki o organicznym składzie, takie jak: maseczki na twarz, maseczki na ciało, spersonalizowane perfumy, peelingi, kostki antycellulitowe, spraye, szampony i odżywki do włosów, letnie mgiełki, toniki czy balsamy do ust.

Dowiecie się także, jak samodzielnie ozdobić salę weselną, wnętrze, w którym urządzacie Halloween, gabinet wiedźmy na andrzejkową noc, salon na Sylwestra czy sypialnię na Walentynki we dwoje. „Inne niż zawsze” przystrojenie choinki czy zapakowanie prezentów także przestanie być dla Was wyzwaniem, a kosztowne upominki na Mikołajki dla wszystkich współpracowników i przyjaciół czy kalendarze adwentowe, które co roku robisz dla swoich pociech już nigdy więcej nie będą spędzać Ci snu z powiek.

Dzięki naszym poradom, Twoi znajomi i rodzina zaczną postrzegać Cię jako najbardziej kreatywną osobę w całym otoczeniu, a Ty sama poczujesz satysfakcję, patrząc na dzieła swoich rąk i spojrzysz na stare przedmioty, jak na prawdziwe skarby, z których przy odrobinie wysiłku można zmontować coś niezwykłego!