Horoskop cygański – co mówi o Tobie karta, pod jaką się urodziłaś?

Horoskopy osobowościowe mają wiele obliczy i kulturowych uwarunkowań. W Polsce i wielu innych europejskich krajach najczęściej odwołujemy się do 12 astrologicznych znaków przypisanych do okresów obejmujących przełom poszczególnych miesięcy, rzadziej zgłębiamy arkana chińskich horoskopów, który wyznaczają roczniki urodzenia. Warto jednak czasami przyjrzeć się mniej znanym wróżbom funkcjonującym wśród mniejszości narodowych lub zapożyczonym z dawnych kultur czy od wymarłych ludów. Na dziś nasza wróżka Fortunata przygotowała dla Was Cygański horoskop, operujący karcianymi symbolami. Sprawdź, czy dobrze oddaje Twój charakter!

Romowie od zawsze kojarzą się z wędrownym stylem życia, pięknymi wielowarstwowymi spódnicami w kwieciste wzory, kolorowymi taborami, tańcem, przepychem złotych ozdób i oczywiście wróżbami. Wieszcząca Cyganka to kulturowy symbol, który powtarza się w wielu filmach, książkach czy na obrazach. I są ku temu powody, bowiem horoskop cygański niesie w sobie wiele trafnych odniesień do poszczególnych typów osobowości. Wyróżnia ich mniej niż chociażby horoskop indiański, celtycki czy mineralny zodiak Majów, bo zaledwie osiem. Mimo to te karciane kategorie wydają się naprawdę trafnie opisywać przypisane do nich osoby. Sprawdź, co mówią o Tobie!

horoskop cygański

źródło: www.unsplash.com

Horoskop cygański – co mówi o Tobie karta, pod jaką się urodziłaś?

 

Król Kier (23 XII – 29 XII)

horoskop cygański

giphy.com

Król Kier to jedna z dwóch najszczęśliwszych kart w Cygańskim horoskopie, więc jeśli należy do Ciebie, naprawdę masz farta. Osoby, którym jest przypisywana cechuje wielka ambicja idąca w parze z pracowitością. Dzięki takiemu zestawowi cech, niemal zawsze udaje im się osiągnąć wyznaczone sobie cele. Zwłaszcza, że osoby te są zwykle obdarzone licznymi talentami i uparte w swoich dążeniach. Inną wrodzoną zaletą, która oddaje wielkie zasługi cygańskim Królom Kier jest dobre zdrowie, gwarantujące im długie życie i dotrwanie do późnej starości w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Do ich największych wad należy natomiast pamiętliwość. Królowie Kier nigdy nie zapominają żadnej zniewagi ani tym bardziej wyrządzonej im krzywdy. By za nie odpłacić potrafią długo obmyślać złożone strategie, dlatego zdecydowanie lepiej jest się im nie narażać.

 

Dama Trefl (12 XI – 22 XII)

giphy.com

Damy Trefl to nieokiełznane dusze z wiatrem we włosach. Najważniejsza jest dla nich wolność, dlatego już od najmłodszych lat pozostają nonkonformistkami. Nie akceptują zamknięcia w związkach, które wymagają nazbyt dużego podporządkowania się dominującemu partnerowi. Często nie liczą się także z narzuconymi odgórnie prawami czy normami społecznymi, dlatego idą pod prąd, odważnie manifestując swą buntowniczą naturę. Damy Trefl są bardzo otwarte i bezpośrednie, ale ich szczerość jest niekiedy zbyt daleko idąca. Potrafią ranić bliskich nieprzemyślanymi komentarzami, choć nie zawsze jest to intencjonalne.

Doskonale czują się za to w centrum uwagi, gdyż kochają popularność i uznanie. Wokół Pań urodzonych pod tą kartą kręci się zawsze wianuszek mężczyzn, którzy nie potrafią trafnie odbierać wysyłanych przez nie sygnałów i mylą ich zainteresowanie czy sympatię z miłością. Dla męskich serc Treflowe Damy to prawdziwe zagadki!

 

Walet Pik (11 IX – 11 XI)

horoskop cygański

giphy.com

Walety Pik to osoby, które szczególnie cenią sobie wysoką pozycję zawodową i społeczną. Nie znoszą kompromisów i są przyzwyczajone, że ich zdanie zawsze musi być „na wierzchu”. Są konserwatywne, na pierwszym miejscu stawiają swoich bliskich, rodzinne strony i całą małą ojczyznę. Pielęgnują tradycje i pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie, a dodatkowo starają się pozostać w miejscu urodzenia nawet przez całe życie. Przeprowadzki i tymczasowe zmiany miejsca bardzo frustrują Walety, dlatego dokonują ich one tylko, gdy naprawdę zostają do tego zmuszone sytuacją.

Jednocześnie są to osoby bardzo oszczędne, dzięki czemu często dorabiają się majątku, który mogą podzielić ze swoimi dziećmi i zabezpieczyć je w ten sposób finansowo. Wolne chwile chętnie poświęcają na rozmyślania, spisywanie marzeń i czytanie o nowinkach technologicznych, nowych odkryciach i teoriach.

 

Dziesiątka Karo (3 VII – 10 IX)

horoskop cygański

giphy.com

Dziesiątki Karo to osoby wyjątkowo uczciwe, wierne i szczere. Są lojalnymi przyjaciółmi i partnerami, którzy nigdy nie zdradzają ukochanych osób. Nie rzucają słów na wiatr ani nie zrywają raz złożonej przysięgi. Na ich zaufanie trzeba sobie jednak odpowiednio zasłużyć. Są bowiem ostrożne.

Osobowości Dziesiątek spod znaku serca trudno natomiast przyporządkować do jednego schematu. Są to wielcy indywidualiści, których lepiej oddałaby cała talia kart. Wspólna jest dla nich chyba tylko wrodzona pewność siebie i duża siła wewnętrzna. Co ciekawe, pomimo pewnego zakorzenionego w nich radykalizmu, Dziesiątki potrafią tolerować postawy sprzeczne z ich własną, a nawet przyjaźnić się z osobami o zupełnie odmiennym światopoglądzie i stylu życia. Na pewno nie będą nikomu niczego narzucać.

 

Dziewiątka Kier (19 VI – 2 VII)

giphy.com

Dziewiątki Kier są urodzonymi artystkami, a jednocześnie osobami cechującymi się dużym sprytem. To wymarzona karta malarek, pisarek, aktorek i piosenkarek, ale też wróżbitek, zwłaszcza romskich. Osoby, które urodziły się jako Dziewiątki potrafią każdy pomysł zamienić w złoto i szybko zbić fortunę na swoich przedsięwzięciach. Niestety pieniądze się ich nie trzymają, dlatego prędko przepuszczają swoje majątki i znów zostają z niczym. A może nie do końca z niczym, bo z głową pełną pięknych wspomnień, wyjątkowych przeżyć i doświadczeń płynących z zaznania luksusu.

Ogniste i zaborcze natury Dziewiątek Kier nie mają natomiast szczęścia do miłości. Nie chodzi nawet o to, że karta związków nie przypadła im w rozdaniu. Wina leży po stronie ich temperamentu, który niewielu partnerów na dłuższą metę jest w stanie tolerować.

 

Ósemka Trefl (6 IV – 18 VI)

horoskop cygański

giphy.com

Ósemki Trefl to niestrudzone poszukiwaczki mocnych wrażeń. Kochają wyzwania i adrenalinę, dlatego chętnie odbywają dalekie podróże (także w pojedynkę) i próbują ekstremalnych sportów. Mają wiele pasji i szerokie grono znajomych, nawet jeżeli niespecjalnie dbają o podtrzymanie kontaktów. To rozgadane dusze towarzystwa o niespożytych pokładach energii, a jednocześnie wspaniali słuchacze, którym każdy chętnie zwierza się z problemów, licząc na dobrą radę. Zdarza im się także podejmować duże ryzyko w sferze finansów, co często okazuje się opłacalnym zagraniem i przynosi im zdumiewające zyski.

Co ciekawe, Ósemki Trefl cechuje pewna sprzeczność. Mianowicie choć bardzo często są w centrum uwagi, w związku ze swoim stylem życia czy pasjami, nieszczególnie lubią one to zainteresowanie. Zawsze nadchodzi w końcu moment, w którym czują się zmęczone takim obrotem spraw i szukają ustronnych miejsc, by cieszyć się samotnością i poświęcić czas swoim zainteresowaniom i rozwojowi.

 

Siódemka Trefl (16 II – 5 IV)

cygański horoskop

giphy.com

Siódemki Trefl to wielkie optymistki, które zawsze potrafią spojrzeć na sprawy z różowej perspektywy. Niemal w każdej sytuacji towarzyszy im dobry humor, przenoszący się na całe otoczenie. Sypią żartami jakby otrzepywały rękaw z przypadkowych okruszków i błyskawicznie rozluźniają nawet najbardziej spiętą atmosferę, co sprawia, że cieszą się powszechną sympatią.

Niekiedy potrafią jednak pokazać światu także drugą stronę tego „złotego” medalu, którą jest… ich egocentryczna natura. Skupione wyłącznie na sobie i ponad wszystko ceniące sobie własne dobro, nie będą liczyć się z uczuciami innych, gdy te okażą się sprzeczne z ich interesami. Bez skrupułów odbiją więc koleżance chłopaka, w którym się zakochają a w pracy podkopią czyjś autorytet, by przejąć jego stanowisko. W ich towarzystwie lepiej więc pozostać czujnym.

 

Szóstka Trefl (30 XII – 15 II)

giphy.com

Szóstki Trefl to osoby niezwykle uczuciowe. Od najmłodszych lat marzą o wielkiej miłości i romantycznej przygodzie u boku tego jedynego przez co niestety mają tendencje do idealizowania swoich wybranków. Niestety ta cecha przekłada się często na niepowodzenia w sferze miłosnej. Ufne Szóstki tak bardzo chcą być kochane, że nadmiernie odsłaniają się przed partnerami i wybaczają im złe traktowanie, co kończy się złamanym sercem.

Na szczęście naturą Szóstek kieruje paradoks polegający na tym, że ich uczuciową stronę równoważą pokaźne pokłady zdrowego rozsądku. Nawet jeżeli nie wiedzie się im w miłości, w wielu życiowych sprawach radzą sobie doskonale, co rekompensuje im sercowe zawody.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 3,77 z 5)
zapisuję głos...