Zodiakalne mamy – którą z nich jesteś lub będziesz?

Czy jesteś lub będziesz taką samą matką, jaką Twoja mama była dla Ciebie? Wpływ na to mają nie tylko geny, ale też patronujące nam planety. Które zodiakalne mamy są poważne i surowe, które radosne i roztrzepane, a które najbardziej uczuciowe?

To, jakimi matkami jesteśmy, zależy od wielu czynników – od tego, jakie cechy charakteru odziedziczyłyśmy po rodzicach, w jaki sposób nas wychowywali, a także… od tego, pod jakim znakiem zodiaku przyszłyśmy na świat. Zobaczcie, które zodiakalne mamy są najbardziej cierpliwe, które najrozsądniejsze, a które najbardziej waleczne. A jeżeli nie masz jeszcze dzieci, przekonaj się, jaką mamą będziesz!

zodiakalne mamy

źródło: pexels.com

Baran – matka walcząca

 

Mama spod znaku Barana nigdy nie traci siły, pewności siebie ani odwagi. To prawdziwa wojowniczka – również wtedy, kiedy chodzi o obronę swoich pociech. Baran, któremu patronuje ognisty Mars, robi wszystko z przytupem i tak też matkuje swoim dzieciom. Według Ciebie, Baranie, życie jest po to, by wygrywać, a bycie matką to nie zajęcie dla delikatnych panienek! Zawsze staniesz w obronie swoich maluchów i będziesz potrafiła zachować autorytet nawet z rozczochranymi włosami, wyrwana ze snu.

Twoją słabością jest skłonność do rywalizacji – czy to z innymi matkami, czy nawet z ojcem dzieci lub z samymi dziećmi. Baran lubi być w centrum uwagi i pobijać rekordy, więc bycie idealną matką może stać się obsesją! Mama-Baran nie jest skłonna do poświęceń, co może jednak wyjść na dobre zarówno jej, jak i dzieciom – być może będzie wymagała od nich trochę za wiele posłuszeństwa, ale z drugiej strony swoim życiem będzie dawała im przykład, że zawsze warto walczyć o swoje! Taka matka ma też skłonności do wybuchów gniewu, lepiej więc się z nią nie kłócić, a odczekać, aż emocje ostygną i będzie w stanie rozmawiać spokojnie.

Byk – matka stabilna

Byk to znak, który spokojnie prze do przodu. Z taką matką dzieci zawsze będą miały poczucie bezpieczeństwa. Mama spod znaku Byka na pewno nauczy dzieci sprzątać po sobie, jeść o rozsądnej porze i nie ufać obcym. Dzieci będą też wiedziały, że warto zwracać się do niej po radę i wsparcie – Byki znane są ze zdrowego rozsądku. Mama-Byk wierzy też w zwrot wysiłku, jaki włożyły w macierzyństwo – jest miła, przyjazna, cierpliwa i oddana dziecku, ale nie jest jego koleżanką! Pod żadnym pozorem nie pozwoli dziecku ośmieszyć się w miejscu publicznym czy lekceważyć ważnych dla niej zasad. Z tego powodu miewa też problemy z zejściem z piedestału i pogodzeniem się z tym, że nie jest już najważniejszym autorytetem w życiu coraz starszego dziecka.

Mama-Byk zawsze ciężko pracuje, ryzykuje więc całkowite zatracenie się w macierzyństwie. Jeżeli macie taką matkę, pomagajcie jej i dbajcie o to, by czasem i ona znalazła czas na relaks! Zrelaksowana mama Byk potrafi rozpieszczać swoje dzieci – nawet trochę za bardzo, gdyż Byki mają słabość do rzeczy materialnych i ziemskich rozkoszy takich jak dobre jedzenie.

 

Bliźnięta – matka inspirująca

Z mamą-Bliźniakiem żadne dziecko nie będzie się nudzić! Ta kobieta, choć dorosła, na zawsze zachowuje w sobie coś z dziecka – ciekawość świata, otwartość umysłu, oryginalność i kreatywność. Mama-Bliźniak nigdy nie zaniedba rozwoju intelektualnego dziecka – będzie chciała, by wyrosło na ciekawą, inteligentną osobę, z którą chętnie będzie dyskutować. Dlatego maluch może liczyć na wiele atrakcji i ciekawych zajęć oraz tematów do rozmowy. Mama-Bliźniak bywa niecierpliwa i ma tendencje do wybuchów gniewu, raczej nie będzie jednak zbyt surowa i prawdopodobnie wykaże się dużą tolerancją – od przestrzegania zasad opracowanych przez przodków ważniejsze jest dla niej dobre samopoczucie i nieskrępowany rozwój dziecka. Zapisując dziecko na zajęcia z origami prowadzone przez znanego artystę z Japonii, może jednak zapomnieć, by zapłacić za nie w terminie! Bliźniętom patronuje żywy Merkury, który daje im podzielność uwagi, ale skłonność do myślenia o wielu rzeczach naraz skutkuje też roztrzepaniem i pewną niestałością.

Bliźnięta mogą też mieć problem z utrzymaniem dziecka w ryzach – w końcu same nie cierpią być ograniczane. Mama-Bliźniak często zmienia też zdanie i trudno ją przegadać – uwielbia mówić i pouczać innych, nie zawsze jednak ich słucha!

Lew – matka przewodniczka

Mama Lew, jak prawdziwa lwica, jest bardzo pewna siebie i z dumą przewodzi swoim dzieciom, pokazując im świat. Nie jest przy tym surowa – przy całych swoich tendencjach do dominacji zachowuje kreatywność i chęć do zabawy. W wychowanie swoich dzieci wlewa całe swoje serce i chce być zaangażowana we wszystko, co one robią – często trochę za bardzo… Lwy uwielbiają dramatyzować i być w centrum uwagi, a ilość energii, jaką mają, może zmęczyć nawet ciekawskiego dwulatka. Jeżeli Lwica powściągnie swoje teatralne zapędy, będzie oddaną matką, która z radością wychowa obytych ludzi, gotowych zdobywać świat… a wszystko to w atmosferze świetnej zabawy.

Problemy mogą się zacząć, jeżeli dziecko mamy Lwicy nie będzie zbyt ambitne. Lwica nie jest złośliwa ani surowa i nie zmusza dzieci, by podzielały jej zainteresowania. Bywa jednak zbyt wymagająca. Sama kocha błyszczeć i tego samego oczekuje od swoich dzieci! Droga Lwico, jeżeli nawet Ty potrafisz pracować na cały etat, regularnie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i nagrywać filmiki motywacyjne, równocześnie niańcząc trójkę dzieci, nie oznacza to, że tak powinni czynić wszyscy. Zastanów się, czy nie wymagasz za wiele od swoich maluchów – w końcu mają jeszcze czas, by wyrosnąć na mistrzów świata w tym, w czym są dobre.

Panna – matka perfekcjonistka

Mama Panna to ciekawa mieszanka pozornie sprzecznych cech. Z jednej strony z łatwością wyznacza zasady, jakich powinny trzymać się jej dzieci, i wprowadza w ich życie organizację – Panny są bowiem praktyczne i lubią planować wszystko tak, by przyniosło jak najlepsze efekty. Z drugiej jednak strony, Pannom patronuje wolny Strzelec, znak podróży, przygód i mądrości. Dlatego też Panny nie są matkami, które ograniczałyby swoje dzieci za bardzo – zawsze są w stanie dostrzec problem z wielu stron i zaufać zdaniu swoich dzieci. Panny uwielbiają udzielać rad – bywają nawet nieco zrzędliwe, zawsze mają jednak w sercu dobro swoich pociech, a w zanadrzu mądrą sentencję i celny żart.

Panny miewają problem z… własnym perfekcjonizmem. Matki spod tego znaku chcą zrobić wszystko jak najlepiej – nie po to, by zabłysnąć, ale by efekt był idealny i przyniósł światu jak największy pożytek. To może powodować przesadne zamartwianie się, nerwowość, przesadne analizowanie każdego problemu, a wreszcie tendencje do osądzania – zwłaszcza dzieci, które nie starają się tak bardzo, jak ich mama! Panny powinny więc powściągnąć swój pęd do perfekcji i założyć sobie, że jako matki powinny być po prostu… wystarczająco dobre. Macierzyństwo to ciężki kawałek chleba, ale przecież dajesz z siebie wszystko!

Skorpion – matka obrończyni

Skorpion jest naprawdę niebanalną matką! Niewiarygodnie emocjonalna kobieta spod tego znaku ma duże tendencje do opieki nad innymi i dbania o ich dobro, więc macierzyństwo zazwyczaj przychodzi im naturalnie. Pani Skorpion, nieufna względem obcych, kocha własne dziecko bezgranicznie i nie stawia między sobą a nim żadnych barier. Szybko też zaczyna dbać o jego przyszłość – Skorpiony cenią finansową stabilizację i dobre wykształcenie. Znacznie trudniej przychodzi jej wypuszczenie dziecka na wolność – Skorpiony są zaborcze i nadopiekuńcze, a ich pragnienie, by obronić rodzinę przez złem tego świata, może przerodzić się w obsesję. Mama Skorpion bywa też przewrażliwiona i ma tendencje do dramatyzowania. Ta kobieta ma doskonałą intuicję, ale czasami zbytnio jej ufa, ignorując obiektywne fakty.

Miłość mamy Skorpiona jest równie silna, co jej wola. Bez zbędnych pytań stanie więc po stronie swojego dziecka, kiedy przyjdzie wyciągać je z tarapatów. Niech jednak dziecko lepiej nie oczekuje, że jego przewinienia ujdą mu płazem! Pani Skorpion dba o dobro rodziny, ale wystarczy jedno jej ostre spojrzenie, by dzieci pożałowały, że nie były mądrzejsze…

Rak – matka opiekuńcza

Każdy Rak ma w sobie coś z matki! Wszystkie Raczki już od dzieciństwa uwielbiają dbać o swoje rodzeństwo, zwierzątka, a nawet zabawki. Mama Rak czuje, że jest po prostu stworzona do macierzyństwa. To one najczęściej decydują się na poród domowy, pracują jako położne albo doule i karmią piersią dzieci tak długo, jak uważają to za stosowne. Raczki są wrażliwe i sentymentalne, ogromnie cenią sobie komfort i uwielbiają zapewniać go innym. Do rodziny mają podejście idealistyczne – dążą do stworzenia pięknego, wygodnego domu, w którym z chęcią będą przebywać razem ze swoją gromadką. Starają się mieć dobre, długotrwałe stosunki z dziećmi, lubią służyć jako ich doradczynie.

Mama Rak bywa jednak zazdrosna i ma problemy z wypuszczeniem dziecka spod swoich opiekuńczych skrzydeł. Jest też nieco nadwrażliwa i nadopiekuńcza oraz podatna na zmiany nastrojów. Jest dobrą doradczynią, ale jej dzieci nie zawsze powinny brać jej rady do serca – Rak boi się nowych sytuacji, może więc niechcący „uziemiać” swoje dzieci, pragnące zdobywać szczyty.

Waga – matka działająca

Waga to osoba, która przez całe życie poszukuje ideału, stabilnego punktu w oku cyklonu. Wiele kobiet spod tego znaku odnajduje je właśnie w macierzyństwie. Mimo że w młodości niejedna Waga lubi się trochę poobijać, posmakować nowych rzeczy i popływać z prądem, jako matka zazwyczaj jest niezwykle zorganizowana i nie ma problemu z przywołaniem swoich dzieci do porządku. Ma jednak przy tym dużo cierpliwości i jest bardzo sprawiedliwa. Wagi, nawet gdy wydają się surowe i oschłe, są najszczęśliwsze, gdy żyją dla innych osób. Organizacja życia dzieci to sposób, w jaki okazują im uczucia – w końcu chcą dla swoich pociech tego, co najlepsze!

Wagi to osoby, które uwielbiają zabawę i ładne rzeczy. Czasem matki spod tego znaku mogą się w tym nieco zagalopować. Będą stroiły swoje dzieci jak małe laleczki, by się nimi pochwalić, zamiast pozwolić im się unurzać w błocie, i kupowały im najdroższe modele samochodzików i domków dla lalek, którymi aż strach będzie się bawić, by przypadkiem ich nie zepsuć. Wagi powinny dążyć do umiaru również w tym względzie – czasem trochę luzu i zwyczajności potrafi być najlepszym prezentem.

Strzelec – matka odkrywczyni

Strzelec to wolny duch. Jego żywiołem jest przygoda, podróż, humor, poszerzanie perspektyw i nabywanie nowych umiejętności. Zodiakalne Strzelce żyją chwilą, a to, czy będą dobrze się czuły jako matki, zależy od tego, czy są na to gotowe. Bardzo sobie cenią niezależność, mogą więc z początku czuć się przytłoczone masą nowej odpowiedzialności. Macierzyństwo czasem je więc wyczerpuje. Ich dzieci z pewnością jednak nigdy nie poczują się potraktowane z góry – Strzelec podchodzi do nich z ciekawością i traktuje jak pełnoprawne osoby, a nie jak dopiero zaczęte projekty. Potrafią też wnieść w życie swoich dzieci mnóstwo zabawy i pokazać im, że ich możliwości są nieskończone. Taka matka na pewno nie będzie ograniczać swoich dzieci i wtłaczać ich w role wyznaczone przez szereg przodków, a pozwoli im znaleźć swoją drogę.

Mama Strzelec bywa jednak niecierpliwa, a kiedy się zdenerwuje, potrafi być bardzo nieprzyjemna. Zamiast długo pouczać nieporządne dzieci na temat konieczności sprzątania, po prostu przejdzie przez ich pokój jak burza i zrobi jeszcze większy bałagan – niech nauczą się wszystkiego w praktyce! Miewa też problemy z trzymaniem się długoterminowego planu, najlepiej więc zrobi, gdy znajdzie ciekawy sposób na życie, w który może włączyć swoje dzieci. Wtedy wszyscy razem będą przeżywać wspaniałe przygody.

Koziorożec – matka dyrektorka

Matka Koziorożec nie obawia się „nosić spodni” w rodzinie! Nie oznacza to, że odrzuca tradycyjnie przypisywane kobietom wartości, ale z pewnością nie daje się zamknąć w roli stereotypowej pani domu. Patronuje jej Saturn, znak odpowiadający autorytetowi i organizacji. Matka Koziorożec z pewnością nie zapomni więc ani odebrać dziecka z zajęć pozalekcyjnych, ani udzielić mu niezbędnych życiowych rad, ani ustalić zasad, których powinno się trzymać. Jej dzieci są dla niej bardzo ważne i lubi być z nimi blisko, ale nigdy nie pozwoli im zapomnieć o hierarchii. Należy okazywać jej szacunek i doceniać wysiłek, jaki wkłada w wychowanie dziecka – a jest on niemały! Przy całej swej surowości Koziorożec jest bardzo cierpliwy i chętnie rozważa z dzieckiem rozmaite pomysły na przyszłość. Ten znak nie chce rządzić tylko po to, by go słuchano – on naprawdę chce własnymi siłami zapewnić dziecku stabilny byt.

Oczywiście taka osoba często bywa przesadną perfekcjonistką. Wiecznie martwi się, że nie zrobiła wystarczająco dużo, że nie udało jej się perfekcyjnie przeprowadzić planu, który tak skrupulatnie ułożyła. Bywa pesymistką, czasem jest też za poważna. Zazwyczaj swoich uczuć nie okazuje przez niekończące przytulanie i czułe słówka, a przez mądre rady i próby zrozumienia. Może więc wydawać się oschła, ale tak naprawdę ma dla swoich dzieci wiele gorących uczuć, które nie zawsze potrafi okazać.

Wodnik – matka otwarta

Matka Wodnik z pewnością nie będzie się starała zaszufladkować swojego dziecka. Na zawsze pozostaje młoda duchem i otwarta na nowości, ceni rzeczy oryginalne. Czy jej dziecko będzie chciało zostać królową piękności, czy wokalistą deathmetalowym, czy osiedlowym piekarzem, podejdzie do tego z żywym zaciekawieniem. Mama Wodnik nie okazuje na co dzień fontann czułości, bywa nieco zdystansowana, ale jest przy tym spontaniczna i naprawdę zainteresowana tym, co się dzieje w życiu jej maluchów. Dzieci na pewno nie będą się z nią nudziły – ta kobieta postrzega życie jak fascynującą podróż i takim podejściem będzie zarażać całą swoją rodzinę. Kobieta Wodnik jest też bardzo sprawiedliwa – nie daje się ponieść emocjom, jest w stanie ocenić problem z wielu perspektyw i zaproponować uczciwe rozwiązanie.

Mama Wodnik pragnie, by jej dziecko było porządnym człowiekiem, miewa jednak problemy z ustanowieniem właściwych granic. Czasami, zamiast filozofować czy dramatyzować, warto zabronić czegoś dziecku – byle wytłumaczyć, dlaczego tak robimy.

Ryby – matka czarodziejka

Kobieta spod znaku Ryb jest ciepłą matką, roztaczającą wokół siebie iście magiczną atmosferę. Nawet w rozciągniętych dresach, poplamionych zupkami, sprawia wrażenie, że ma wszystko pod kontrolą i żyje w czarodziejskiej krainie. Ta atmosfera udziela się wszystkim domownikom, a nawet innym mamom, które pod jej wpływem zaczynają się zastanawiać, czy nie warto by dać swoim dzieciom trochę luzu. Pani Ryba to kreatywna matka, uwielbiająca poświęcać czas swoim dzieciom i troszczyć się o nie oraz wspólnie tworzyć własny, zamknięty świat. Jest niezwykle empatyczna i uduchowiona, chętnie wysłucha swoich pociech i udzieli im dobrych rad, a przy tym nie zapomni, by zadbać także i o siebie.

Mama Ryba, jak każda inna, ma też swoje wady. Nie zawsze potrafi zapewnić dzieciom stabilizację i ustalić zasady, których będzie im łatwo przestrzegać. Sama nie cierpi być do niczego zmuszana, może więc mieć problem z ustaleniem godziny pójścia do łóżka czy powrotu do domu. Może też ustawiać dzieci na piedestale, a zarazem manipulować nimi i zanadto do siebie przywiązywać. Jej dzieci zawsze będą jednak wiedziały, że mama jest dla nich wsparciem i że nie ma rzeczy, której by nie zrobiła, by im dopomóc.

 

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (201 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...