Najlepsze żony według znaku zodiaku – czy do nich należysz?

Niedawno stworzyliśmy dla Was – przy pomocy naszej astrologicznej doradczyni – wróżki Fortunaty ranking najlepszych mężów, opierając się na cechach przypisywanych osobom urodzonym w konkretnym znaku zodiaku. Dla zachowania równowagi i możliwości sprawdzenia, co o naszym stylu życia i przyjmowanych postawach mogą powiedzieć układy gwiazd i planet, publikujemy ranking najlepszych zodiakalnych żon!

Wkrótce wychodzisz za mąż i zaczęłaś się już zastanawiać, czy sprawdzisz się w nowej roli? Szukasz horoskopu miłosnego, który Ci pomoże w odpowiedzi, czy twój znak zodiaku ci w tym pomoże? A może jesteś żoną i panią domu od dawna, ale zawsze miałaś wrażenie, że kosztuje Cię to wyjątkowo dużo wysiłku, bo nie przychodzi naturalnie? Sprawdź, jakie są najlepsze żony według znaku zodiaku!

najlepsze żony według znaku zodiaku

źródło: www.pixabay.com

Najlepsze żony według znaku zodiaku – czy do nich należysz?

 

Miejsce 1: Wodnik

Zodiakalny Wodnik: Shakira

Kobiety spod znaku Wodnika z reguły marzą o szczęśliwej rodzinie i domu pełnym ciepła. Są bardzo troskliwe, dbają o partnera i dzieci, dla których potrafią wiele poświęcić, a jednocześnie żyją swoim życiem, zarażając otoczenie poczuciem humoru. Wiecznie młode i piękne, o dużym intelekcie, talencie do gotowania oraz wielkim zainteresowaniu światem, będą wspaniałymi partnerkami do życia, o ile tylko trafią na mężczyznę, który doceni ich starania i będzie umiał podporządkować się ich wymaganiom (Wodniczki uwielbiają przydzielać mężom zadania do wykonania).

 

Miejsce 2: Rak

Zodiakalny Rak: Meryl Streep

Kobiety urodzone pod znakiem Raka nie decydują się na małżeństwo zbyt szybko, jednak cierpliwość w tej materii popłaca, ponieważ zwykle okazują się wymarzonymi gospodyniami. Są mądre i dbają o ładny wygląd. Dobrze zajmują się dziećmi i utrzymują dom w czystości, a o miłość potrafią walczyć ze wszystkich sił… do końca życia. Nawet, gdy ich mąż z jakiejś przyczyny zdecyduje się mimo wszystko odejść.

 

Miejsce 3: Panna

Zodiakalna Panna: Cameron Diaz

Gospodarna, optymistyczna i cierpliwa Panna będzie nie tylko żoną-przyjaciółką, ale i najlepszym sojusznikiem ukochanego. Wesprze go w trudnych decyzjach, namówi do uprawiania sportu, podrasuje jego garderobę, odetnie od złego towarzystwa, a w razie choroby- podleczy. Zawsze też stanie po jego stronie w rodzinnych lub przyjacielskich sporach oraz pochwali i uczci każdy najmniejszy sukces, tak w sferze zawodowej, jak i hobbystycznej. Mąż musi tylko umieć puszczać mimo uszu jej krytyczne uwagi dotyczące całego otoczenia.

 

Najlepsze żony według znaku zodiaku

Miejsce 4: Byk

Zodiakalny Byk: Michelle Pfeiffer

Życie z żoną urodzoną pod znakiem Byka jest słodkie i zabawne. Panie Byki nie znoszą bowiem nudy i nieustannie namawiają mężów na podróże, wypady do miasta, spływy kajakowe albo przynajmniej wspólne filmowe wieczory. Gdy się na coś zawezmą, na pewno osiągną cel, dlatego są dobrymi, stanowczymi matkami, potrafią przygotowywać pyszne potrawy i upolować do domu każdy mebel, który upatrzą sobie w promocyjnej gazetce. Pewnym minusem jest jednak rozrzutność Byków, która sprawia, że ich mężowie muszą nieustannie podnosić swój finansowy status. Mimo tego nie żałują swojej decyzji.

 

Miejsce 5: Koziorożec

Zodiakalny Koziorożec: Marlene Dietrich

Panie spod znaku Koziorożca podchodzą do instytucji małżeństwa bardzo poważnie. Za wszelką cenę starają się wspierać swoich mężów i są gotowe wiele im wybaczyć. Odważnie stawiają czoła problemom i dbają o uwicie ciepłego gniazdka dla swojej rodziny. Jednocześnie potrafią realizować się zawodowo, co nie ogranicza ich statusu do pani domu. Negatywne strony egzystowania na jednym gruncie z panią Koziorożcem to jej skłonność do wychowywania partnera i przyjmowania roli matki oraz ciche dni – w sytuacji, gdy mąż się jej narazi.

 

Najlepsze żony według znaku zodiaku

Miejsce 6: Waga

Zodiakalna Waga: Brigitte Bardot

Żony spod znaku wagi to świetne partnerki dla każdego, komu zależy na prestiżu i obyciu. Piękna, zadbana, stonowana i chętna do rozmów, a nawet inspirujących dyskusji, zrobi wspaniałe wrażenie na kolegach z pracy, teściowej i sprzedawczyni ze sklepu pod domem. Pragnie ona jednak wieść wygodne życie, dlatego będzie naciskać na męża, aby ten zajął odpowiednio dochodowe stanowisko w pracy, a później wynajął sprzątaczkę (ewentualnie sprzątał sam, bo domowe obowiązki dla każdej Wagi są zmorą). Najtrudniejszą stroną jej charakteru jest wrodzona kłótliwość i wybuchowość, z którymi trzeba umieć obchodzić się ostrożnie.

 

Najlepsze żony według znaku zodiaku

Miejsce 7: Strzelec

Zodiakalny Strzelec: Christina Aguilera

Kobiety spod znaku Strzelca to wymarzone partnerki dla naukowców, artystów i wybitnych intelektualistów. Kieruje nimi bowiem ambicja, która sprawia, że zwykle osiągają wysoką pozycję zawodową, władają kilkoma językami i wiodą ciekawe życie, pełne podróży, wyjazdów na festiwale i coraz to nowych przyjaciół. Sprawdzą się jako żony mężczyzn o równie barwnych upodobaniach, skłonnych przy tym zapewnić swoim partnerkom tyle wolności, ile te potrzebują. Potencjalni mężowie nie mogą być jednak dominujący – panie spod znaku Strzelca uwielbiają narzucać mężczyznom swoje decyzje.

 

Miejsce 8: Bliźnięta

Zodiakalne Bliźnięta: Marilyn Monroe

Bliźnięta to osoby ciekawe świata, kreatywne i przedsiębiorcze. Gdy do ich domowego życia zaczyna wkradać się rutyna, szybko się nudzą, szukając sposobu, by wyrwać się w podróż albo przynajmniej do pubu, na spotkanie z przyjaciółkami. Mężowie kobiet urodzonych w tym znaku muszą więc mieć się na baczności i starać się organizować dla nich coraz to nowe atrakcje, jeżeli chcą zatrzymać je przy sobie. Inną ich cechą jest zdolność do obnażania prawdziwej natury ludzi. Jeśli więc wolisz uciekać przed własnymi demonami i boisz się ujawnienia, lepiej nie wybieraj Bliźniaczki na swą żonę.

 

Miejsce 9: Lew

Zodiakalny Lew: Madonna

Żony spod znaku Lwa to „trofea” dumnie reprezentujące możliwości swoich mężów. Prawie zawsze są piękne, zadbane i wykształcone, oczekują od męża wysokich zarobków i ciekawego hobby, którym można pochwalić się koleżankom. Wesołe i twórcze, zawsze starają się być w centrum uwagi, a jeśli dojdą do wniosku, że w danym małżeństwie ta pozycja nie jest możliwa do zajęcia, odejdą, fundując drugiej połówce prawdziwą rozwodową traumę.

 

Najlepsze żony według znaku zodiaku

Miejsce 10: Baran

Zodiakalny Baran: Emma Watson

Kobiety urodzone w znaku Barana doskonale wiedzą, czego chcą od życia. Sprawdzą się więc jako żony mężczyzn, którzy nie lubią o niczym decydować, w przeciwnym razie każda drobna sprzeczka może zamienić się w prawdziwą batalię. Potrafią za to nakłonić mężów do rozpoczęcia aktywnego stylu życia, szczególnie, że zawsze mają tysiąc pomysłów i planów na kilka następnych godzin. Są przy tym kreatywne, lubią dzieci i dobrze gotują, co zdecydowanie pomaga im w prowadzeniu domu. Niestety Paniom Baranom brakuje wytrwałości, przez co nie zawsze udaje im się dokończyć studia czy zasłużyć na awans w pracy. Te zadania ich mężowie muszą wziąć na siebie.

 

Miejsce 11: Ryby

Zodiakalne Ryby: Sharon Stone

Małżeństwo z kobietą spod znaku Ryb to twardy orzech do zgryzienia. Piękne, wesołe, towarzyskie i pozornie przemiłe dla otoczenia, przez całe życie patrzą na mężów z nieskrywanym niezadowoleniem. Są przy tym tajemnicze i nieodgadnione. Mężowie nigdy nie wiedzą, czy spodoba się im urodzinowy prezent, ani czy po powrocie z pracy dostaną ciepły obiad. Gdy Panie-Ryby są w dobrym nastroju, niczym koty pozwolą się pogłaskać i zbudują wspaniały nastrój. Nie zdarza się to jednak zbyt często, choć jest tak bardzo uzależniające!

 

Miejsce 12: Skorpion

Zodiakalny Skorpion: Julia Roberts

Uwodzicielsko piękne, seksowne i inteligentne Skorpiony to najtrudniejsze partnerki na żony. Są bardzo skupione na sobie i mają wysokie wymagania względem swojego partnera. Rozzłoszczone potrafią rozpętać prawdziwe piekło, drą zdjęcia i rzucają talerzami. Szczęśliwe w małżeństwie będą jednak dbać o wspólny majątek i bronić rodziny w każdej sytuacji, która będzie tego wymagać.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  25 sierpnia 2018 06:55

  Mam 1 miejsce 😉
  Tylko z tym talentem do gotowania nie trafili 😉

  Odpowiedz
 2. Ewcia  25 sierpnia 2018 07:59

  5 🙂

  Odpowiedz
 3. macierzanka  25 sierpnia 2018 09:40

  Jestem wodnik i wszystko się zgadza.

  Odpowiedz
 4. Aldona81  25 sierpnia 2018 11:44

  Katastrofa. 11tka😱😱😱

  Odpowiedz
 5. Uśmiechnij się :)  25 sierpnia 2018 12:09

  Drugie miejsce, jak się spodziewałam 😉 Uwielbiam porządek i zajmowanie się domem a ład i harmonia to chyba moje drugie imię 😉 Cieszy mnie tworzenie przytulnego miejsca dla swoich bliskich.

  Odpowiedz
 6. martucha180  25 sierpnia 2018 17:04

  Szczęśliwa 7. 🙂

  Odpowiedz
 7. ewalub  25 sierpnia 2018 20:33

  No nie, nie za bardzo się zgadzam. Nie jestem taka zła jak mnie tu wymalowano 🙂

  Odpowiedz
  • Joanna007  26 sierpnia 2018 20:48

   Nie jestem żoną a w zestawieniu mój znak jest na 10 miejscu a opis jest nawet całkiem wiarygodny, ale czy jest „zły”? Nie sądzę 😉

   Odpowiedz
   • Anett13  27 sierpnia 2018 08:09

    O, ja jestem jeszcze za Tobą, aż dziwne, że mój facet jednak się ze mną ożenił 😉

    Odpowiedz
    • linea  27 sierpnia 2018 13:01

     Laski, ja jestem na ostatnim, czyli pierwszym od końca. Cóż zgadzam się z pierwszą częścią tą o pięknych i inteligentnych hehe .
     Czy jestem trudna? Być może, ale wystarczy mnie zrozumieć 😉
     Skupiona na sobie? Owszem cenię sobie niezależność i nie zrezygnuję z siebie dla faceta, ale przy tym wspieram też jego działania. Zawsze może na mnie liczyć.
     Czy mam wymagania odnośnie mężczyzn? Chyba każda kobieta ma jakieś wymagania 😉 Ja też.
     Potrafię się wkurzyć, to fakt 😉
     Dbam o swoją rodzinę 🙂

     Odpowiedz
     • Anett13  27 sierpnia 2018 14:37

      i tak trzymaj!!

 8. Hidari11  25 sierpnia 2018 21:03

  1 🙂
  Prawie cały opis się zgadza. Jestem idealistką i mam idealistyczne wizje, jeśli chodzi o rodzinę, szczęśliwe małżeństwo (miłość na całe życie) i ciepły, radosny dom, w którym każdy będzie się dobrze czuł.

  Odpowiedz
 9. Kika07645  26 sierpnia 2018 06:43

  Prawie wszystko się zgadza – 4 😉

  Odpowiedz
 10. Ilona  26 sierpnia 2018 18:42

  9 miejsce, no z większością się nie zgadzam. Źle mi z tym opisem 🙂 I już trochę mam dosyć tego, że do każdego lwa, zawsze jest dołączone stwierdzenie, że lubi być w centrum uwagi. No bzdura 🙂 Zawsze błąkam się po zakamarkach i cieniach, centrum uwagi nie jest dla mnie:)

  Odpowiedz
 11. arancia  28 sierpnia 2018 20:16

  zgadzam sie z tym zestawieniem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany