Oryginalne zaręczyny. O jakich oświadczynach marzymy?

Dziś zaręczyny to okazja, by zaskoczyć innych, a także wykazać się pomysłowością oraz zaangażowaniem. Oświadczyny w XXI wieku są bardziej wymyślne i mniej zobowiązujące. Jak wyglądały dawniej? Skąd wywodzi się tradycja wręczania zaręczynowej biżuterii? Jak dziś przebiegają i jakie pomysły na oświadczyny są najbardziej popularne?

Oświadczyny przeżywają obecnie prawdziwy renesans, dlatego postanowiłyśmy nieco przybliżyć ich historię i zaprezentować kilka pomysłów na nietypowe propozycje małżeńskie. Moda na oryginalne zaręczyny przybiera na sile! O wyjątkowych oświadczynach dziś marzy każda kobieta, a mężczyźni prześcigają się w pomysłach na wyjątkowe propozycje małżeńskie.  Niedawno pewien mężczyzna poprosił swoją wybrankę o rękę przez sklepowy megafon, inny ukląkł przed dziewczyną na płycie boiska w przerwie meczu, a jeszcze inny oświadczył się wybrance w podziękowaniach pod swoim artykułem naukowym.  Dziś nie wystarczy dać pierścionek i zapytać „Czy wyjdziesz za mnie?”. Zainteresowany musi się wykazać, a wybranka koniecznie ma być zaskoczona!

Oryginalne zaręczyny. O jakich oświadczynach marzą kobiety?

pixabay.com

Trendy ślubne 2018 – inspiracje dla przyszłych panien młodych!

Trendy ślubne 2018 – inspiracje dla przyszłych panien młodych!

Dawniej polskie śluby i wesela były do siebie tak podobne, że wspominając jakieś wydarzenie i opowiadając dawne weselne anegdoty częstokroć nie potrafiliśmy umiejscowić ich w czasie, przypisując do konkretnego wydarzenia. Dziś podchodzimy do ich organizacji dużo bardziej kreatywnie i indywidualnie, całymi garściami czerpiąc inspirację z aktualnych trendów i zdjęć na Pintereście. Zebrałyśmy dla Was najgorętsze trendy ślubne 2018 w jednym artykule, żebyście mogły poznać je nie marnując czasu na samodzielne poszukiwania.

Zaręczyny dawniej i dziś, czyli co się zmieniło

Rodowód zaręczyn sięga starożytności. Co ciekawe w Polsce jeszcze do II wojny światowej obowiązywał scenariusz, którego trzeba było przestrzegać. Najpierw zaloty i zwiady, czyli ustalenia wstępne. Później zmówiny, czyli umowa przedślubna. Na końcu zaręczyny, które kończyły okres zalotów i swatania. Oficjalnym oświadczynom towarzyszyła zaś umowa między rodzinami w obecności świadków, którzy publicznie to potwierdzali.

 jak się oświadczamy w XXI wieku

Dziś najpopularniejsze są zaręczyny prywatne, mniej oficjalne. Zakochani zaręczają się podczas spotkania we dwoje, a dopiero później informują rodziców. Często oświadczyny mają też formę fasadową (ciąża i planowanie szybkiego ślubu) lub quasi-tradycyjną (uroczysty obiad u rodziców dziewczyny). Spotyka się też relacje, w których kobieta i mężczyzna w pewnym momencie znajomości ustalają datę oraz szczegóły ślubu (bez oficjalnych zaręczyn). Co ciekawe, coraz częściej oświadczają się także panie.

Jak ogień i woda. Horoskop partnerski z żywiołami

Jak ogień i woda. Horoskop partnerski z żywiołami

Ze względu na wyróżniające się cechy osobowości znaki zodiaku przypisane są czterem różnym żywiołom. Zastanawiasz się, czy Ty i Twój partner jesteście dobrze dobrani? Sprawdź, co mówią w tej kwestii astralne koniugacje powiązane z żywiołami: wody, ognia, ziemi i powietrza!

czym się dziś obdarowujemy

Warto wiedzieć także o tym, że tradycja wręczania zaręczynowej biżuterii wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Mieszkańcy kraju nad Nilem wierzyli, że pierścionek utrwala uczucie narzeczonych. Pierwszy pierścionek z brylantem był podarkiem arcyksięcia Maksymiliana I Habsburga dla Marii Burgundzkiej. Gest przyszłego cesarza imperium niebieckiego zapoczątkował modę na pierścionki z brylantami wśród koronowanych głów oraz arystokratycznych rodów.

Co ciekawe, dawniej, np. po wojnie, mężczyźni wręczali wybrankom rodowe sygnety, a nawet kolczyki, dziś nie ma o tym mowy. Obecnie najpopularniejszy jest pierścionek, najlepiej z brylantem. Najchętniej wybierane są wzory klasyczne i diamenty, ale coraz częściej kupowane są również kolorowe kamienie szlachetne, np. szafiry.

 jak obecnie prosimy o rękę

Dawniej organizowano uroczystości w towarzystwie rodziny z poszanowaniem tradycji. Dziś coraz więcej mężczyzn poleca pełną organizację zaręczyn fachowcom i liczą się wymyślne scenariusz. Często mówią „Ma być tak, żeby było co wnukom opowiadać”. Coraz chętniej wybierają piękne i niezwykłe miejsca.

Oryginalne zaręczyny. O jakich oświadczynach marzą kobiety?

pixabay.com

Dlaczego kobieta dostaje pierścionek zaręczynowy? Skąd wziął się ten zwyczaj?

Dlaczego kobieta dostaje pierścionek zaręczynowy? Skąd wziął się ten zwyczaj?

Pierścionki zaręczynowe i obrączki to bardzo długa tradycja i ciężko jest stwierdzić kiedy dokładnie zapoczątkowano tę tradycję. Dlaczego kobieta dostaje pierścionek zaręczynowy? Postaramy się Wam nieco przybliżyć jego historię.    Różne kraje i różne kultury

Oryginalne zaręczyny, czyli jakie pomysły są na topie

Dzisiaj oświadczyny to często prawdziwy rytuał. Co prawa, wiele osób wybiera tradycyjne scenariusze, ale coraz większą popularnością cieszą się nietypowe oświadczyny. Zainteresowanie wyszukanymi zaręczynami rośnie z roku na rok, a wydarzenie często przypomina prawdziwe show. Oto najpopularniejsze pomysły na oryginalne oświadczyny! Możecie zaproponować je bliskim osobom, które przygotowują się do tego wielkiego dnia.

gdzie i jak się najczęściej zaręczamy

Mężczyźni coraz chętniej wybierają miejsca z pięknymi widokamimolo, dzikie plaże, latarnie morskie, góry, wieże widokowe, łodzie, motorówki, dachy wieżowców, zamki i dworki. W modzie są kolacje nad brzegiem morza, pikniki nad jeziorem, sesje zdjęciowe w nietypowych miejscach. Ciekawy pomysł to np. zaręczynowa kolacja o zachodzie słońca nad wodą, z winem i menu na bazie afrodyzjaków.

Modne są także zaręczyny w kinie, muzeum, teatrze, pociągu, tramwaju oraz samolocie. Zwykle w przedsięwzięcia zaangażowana jest też obsługa danego miejsca. Interesujący pomysł to przykładowo: wynajem sali kinowej na wyłączność i film zmontowany ze zdjęć pary.

W trendach są również oryginalne oświadczyny na billboardzie albo w ulubionej audycji radiowej, a także zaręczyny w balonie lub na koncercie. Efektowne mogą być m.in. zaręczyny podczas lotu balonem przy pięknych widokach i z lampką szampana.

A jakie były Wasze zaręczyny lub o jakich oświadczynach marzycie?

Zaręczyny w Święta. Czy to najlepszy czas na oświadczyny?

Zaręczyny w Święta. Czy to najlepszy czas na oświadczyny?

Świąteczny okres sprzyja refleksji i wprawia nas w niezwykły nastrój. Dla wielu osób to także dobry moment na to, by zaprosić kogoś do swojej rodziny. Wielkimi krokami zbliżają się dni, kiedy najwięcej par decyduje się na zaręczyny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (144 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  27 kwietnia 2018 23:54

  najważniejsze żeby były szczere 🙂

  Odpowiedz
  • martucha180  28 kwietnia 2018 11:49

   Otóż to. Widoczek widoczkiem, ale liczy się siła uczucia.

   Odpowiedz
 2. Uśmiechnij się :)  30 kwietnia 2018 11:04

  Czekam na ten dzień, swojemu partnerowi powiedziałam, że chciałabym otrzymać pierścionek nawet z jajka niespodzianki, byle było to na festiwalu, z którym jestem bardzo związana, a na którym poznałam się z nim. Marzą mi się zaręczyny przed koncertem na scenie 😉 albo przed skokiem na bungee z pięknym widokiem na cały teren imprezy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany