Dlaczego on nie chce się oświadczyć?

Jesteście ze sobą już jakiś czas, jesteś przekonana, że spotkałaś Tego Jedynego, ale on nie chce się zadeklarować? Pierścionka nie widać, a Ty nie wiesz co stoi na przeszkodzie? Dlaczego on nie chce się oświadczyć?

pierścionek zaręczynowy

fot. freepik

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Nie jest jeszcze tak zaangażowany

Być może jeszcze jest dla niego za wcześnie? To, że powiedzieliście sobie, ze się kochacie nie oznacza jeszcze, ze on może być gotowy od razu do małżeństwa i deklaracji na całe życie. Mężczyźni wbrew pozorom traktują kwestie oświadczyn i ślubu niezwykle poważnie, może nawet przykładają do tego większą wagę niż kobiety. Dlatego, gdy mężczyzna sam z siebie prosi kobietę o rękę oznacza to, że w tym momencie naprawdę nie widzi poza nią świata i jest gotów spędzić z nią całą resztę swojego życia.

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Nikt z jego otoczenia jeszcze tego nie zrobił

Czasami mężczyzna niekoniecznie chce występować przed szereg. Być może wśród jego znajomych, przyjaciół jeszcze nikt nie zdecydował się na ślub? Być może uważa, że jeszcze ma czas, albo po prostu myśl o zaręczynach jeszcze nie przyszła mu do głowy?

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Za bardzo naciskasz

Niektóre kobiety mają zwyczaj nalegania na ślub, czy posługiwania się mało subtelnymi sugestiami. Wzdychanie przy witrynie sklepu jubilerskiego, wysyłanie zdjęć wymarzonego pierścionka, czy wysyłanie linków do filmów z pomysłowymi oświadczynami wcale nie muszą go zainspirować. Wręcz przeciwnie, może poczuć silną presję, która jedynie zniechęci go do takiego pomysłu. A może właśnie chciałby zrobić Ci niespodziankę, ale Ty tak nalegasz i się niecierpliwisz, że postanawia to przeczekać?

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Nie wierzy w małżeństwo

Nie wszyscy z nas uważają małżeństwo za jedyny sposób na życie dla pary kochających się osób. Być może posiada przykre rodzinne doświadczenia i zna przykłady nie najlepszych małżeństw, czy ludzi, których związki rozpadły się po tym jak tylko wzięli ślub?

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Został kiedyś zraniony

Każdy z nas posiada jakiś bagaż emocjonalny. Jeśli mieliśmy poprzednich partnerów z pewnością ktoś nas kiedyś zranił. Być może jego poprzedni związek właśnie miał się zakończyć ślubem lub oświadczynami? Może ma problemy z zaufaniem lub boi się podejmowania takich decyzji?

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Myśli o kimś innym

To najgorsza możliwość. Być może pojawił się w jego życiu ktoś nowy, lub nie  potrafi zapomnieć o poprzednim związku? Zanim jednak zaczniesz podejrzewać ukochanego o zdradę warto z nim szczerze porozmawiać, a wcześniej zastanowić, się czy rzeczywiście są podstawy do tego by snuć podejrzenia.

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? – Chce się wyszumieć

Nie zawsze musi to oznaczać szaleństw z innymi kobietami. Może chciałby szaleć z Tobą? Dla niektórych małżeństwo oznacza zarzucenie na stałe kotwicy, od razu zakładanie rodziny, kupno mieszkania, kredyt na całe życie. Być może Twój partner chciałby jeszcze poszaleć, chodzić na imprezy, koncerty, wyruszać w dalekie podróże?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...