Pierścionek zaręczynowy z diamentem – jaki wybrać?

Zaręczyny to niezwykły moment w naszym życiu. Od nich zależy nasza przyszłość. Jeżeli nasza ukochana powie “tak”, spędzimy z nią resztę życia. Jakim pierścionek udowodnić naszą bezgraniczną miłość? Jaki diament zadowoli naszą wybrankę?

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Szlachetne uczucie, szlachetny kamień

Pierścionki zaręczynowe są symbolem nieprzemijającego uczucia, dlatego tradycyjnym i wytwornym wyborem biżuterii zaręczynowej są te pierścionki, które zdobią diamenty. Połączenie tych kamieni ze szlachetnym kruszcem, jakim jest złoto, wprawi w zachwyt niejedną kobietę.

Wyjątkowość diamentów wynika nie tylko z ich pochodzenia, ale przede wszystkim z wyjątkowych właściwości. Kamienie te silnie załamują światło, przez co fantastycznie pobłyskują, nadając niezwykłego charakteru każdej kobiecie, która je nosi. Toteż  pierścionek zaręczynowy z diamentem podkreśli wyjątkowość każdych zaręczyn.

 

Diament transparentny czy kolorowy?

Diamenty to najtwardsze kamienie świata, dlatego świetnie symbolizują trwałość i nieprzemijalność naszych uczuć. Kamienie te są uwielbiane przez kobiety od tysięcy lat. Jeżeli chcemy obdarować ukochaną pierścionkiem z diamentem, stajemy przed wyborem koloru kamienia.

Różnorodne odcienie diamentów powstają w wyniku naturalnych procesów, kiedy obce substancje mieszają się z węglem, z którego powstaje diament. Można także wpływać na ich barwę przez np. naświetlanie ich promieniami gamma. Coraz częściej spotykamy się z kolorowymi diamentami, wtedy wybór odpowiedniego odcienia staje się trudniejszy.

Najcenniejsze i najbardziej zachwycające stały się diamenty o różowym zabarwieniu. Różowe brylanty nadają niezwykły charakter biżuterii i dodają blasku pierścionkom z różowego złota. Równie niebanalnym i zachwycającym wyborem będzie błękitny, okrągły diament, który podkreśla klasyczne białe złoto.

Jeżeli chcemy wybrać coś niebanalnego, do wyboru mamy diamenty o kwadratowym szlifie. Ich ponadczasowy charakter zadowoli zwolenniczki eleganckiego stylu. Z kolei o jakości brylantów transparentnych decyduje ich zbliżenie do bezbarwności – najjaśniejsze z nich są uznawane za najwyższej jakości kamienie.

Diamenty na pierścionkach występują w różnych rozmiarach – możemy zatem zdecydować się na delikatne, małe kamienie lub większe, które będą mocną ozdobą kobiecej dłoni. Obdarowanie wybranki klasycznym pierścionkiem z pewnością podkreśli uczucie, jakim ją darzymy. Jeżeli zdecydujemy się na złoty pierścionek z diamentem, ale w delikatnej wersji, warto wybrać model z kamieniem szlifowanym na kształt serca – symbolu miłości.

 

Elegancja i szyk

Bezbarwne i kolorowe brylanty, które niegdyś zdobiły królewskie dłonie, dziś mogą podkreślać urodę naszej wybranki. Diamenty, jako szlachetne kamienie, zachwycają jakością i pięknem. Możemy wybierać spośród najbardziej pożądanych kolorów kamieni jubilerskich i sprawić, by dzień zaręczyn był zapamiętany jako ten najpiękniejszy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany