Horoskop a kamienie szlachetne. Zodiak Majów

Zodiak Majów należy do najstarszych na świecie, a mimo to wciąż fascynuje. Jeśli jesteś ciekawa, jaki jest Twój szczęśliwy kamień, zapraszamy do lektury!

Kamienie szlachetne i minerały od wieków są owiane tajemnicą. Wykorzystywano je w magicznych rytuałach, ozdabiano nimi koronowane głowy, a niekiedy były nawet powodem zbrodni! Do dziś nie wiadomo, w czym tkwi ich niezwykły urok, choć Zodiak Majów może pomóc odkryć niektóre z ich sekretów. Czy wiesz jaka biżuteria byłaby dla Ciebie nie tylko ozdobą, ale i talizmanem lub amuletem ochronnym? Czy znasz swój szczęśliwy kamień? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł przygotowany w konsultacji z wróżką Fortunatą! Horoskop a kamienie szlachetne? Tak, to jak najbardziej ma sens!

Horoskop a kamienie szlachetne

kolaż własny redakcji, zdjęcia: pixabay.com

Horoskop a kamienie: Zodiak Majów

Dla starożytnych Indian znak zodiaku to konkretny kamień. Zodiak Majów nieco różni się od klasycznego horoskopu, gdyż twórcy słynnego starożytnego kalendarza podzieli rok na 18 miesięcy. W związku z tym niektóre tradycyjne znaki zodiaku mogą mieć więcej niż jeden szczęśliwy kamień. Szukając własnego minerału, warto więc przede wszystkim kierować się datą urodzenia! Co może zdziałać szczęśliwy kamień? Pomaga on w leczeniu różnych dolegliwość, dodaje pewności siebie, zapewnia powodzenie w miłość, pozwala kontrolować gniew, zwiększa koncentrację… Możesz w to wierzyć lub nie, ale z pewnością przyznasz, że kamienie szlachetne i minerały mają w sobie coś magicznego!

Turkus (1 lutego – 21 lutego) Wodnik, Ryby

Turkus ma silnie zarysowane poczucie sprawiedliwości i wiele współczucia dla innych. To osoba uczciwa, do wszystkiego w życiu chce dojść własnym wysiłkiem. Jest empatyczny, życzliwy, szczery ma zdolności mediacyjne. Cechuje go natura badacza, odkrywcy, podróżnika i detektywa. Odznacza się bystrością, dobrą pamięcią, ma duże poczucie estetyki oraz piękna. Nie potrzebuje luksusu, by czuć się znakomicie, potrafi się dostosować. Na osobie urodzonej w tych dniach można polegać, zarówno jeśli chodzi o powierzane jej tajemnice, jak i zobowiązania. Jego uczucia są subtelne, niełatwo go zdobyć i trzeba się przygotować na wiele wysiłków, aż zgodzi się wstąpić w związek. Może zajmować się wszystkim, pod warunkiem, że praca nie pozbawi go swobody i wolności.

Onyks (22 lutego – 13 marca) Ryby

Onyks to osoba wrażliwa, pełna wdzięku, czasem nieśmiała. Często zmienia cele życiowe, zainteresowania i poglądy. Łatwo się uczy. Ma zdolności językowe i manualne, bywa obdarzony talentem do muzyki lub śpiewu. Lubi podróże i piesze wędrówki. Często zmienia gusty oraz upodobania, bywa kapryśny, a niekiedy szuka ucieczki od rzeczywistości w marzeniach. Ma wiele śmiałych pomysłów, jednak rzadko opuszczają one sferę jego umysłu. Bywa przeczulony na swoim punkcie, często uważa się za gorszego od innych. Znajduje szczęście w małżeństwie, jeśli druga osoba wykaże mu wiele wyrozumiałości, zrozumie i zaakceptuje ze wszystkimi słabościami.

Diament (14 marca – 2 kwietnia) Ryby, Baran

Diament ma niezwykle barwną, nieprzeciętną osobowość i zróżnicowany charakter. Jest to człowiek pracowity, pewny siebie, uparty. Inteligentny, bystry, łatwo przyswaja wiedzę, która go interesuje. Ma w sobie wiele energii i chęci do działania, wie czego pragnie. Czasem bywa nieostrożny, kierując się pragnieniami oraz impulsami. Lubi podejmować dyskusje, ma cięty język. Bywa kapryśny i humorzasty. W związku to osoba harda i nieustępliwa, może być szczęśliwa, jeśli trafi na kogoś o podobnym temperamencie. W głębi duszy tęskni jednak za prawdziwą, romantyczną miłością i czasem zupełnie jak prawdziwy diament, dojrzewa, szlachetnieje, wzrasta duchowo.

Rubin (3 kwietnia – 22 kwietnia) Baran

Rubin jest silny, ma mocną osobowość i zazwyczaj twardy charakter. Zawsze zachowuje trzeźwą głowę, nie daje się ponosić emocjom oraz uczuciom. To osoba rozsądna, sprytna, opanowana. Wytrwale dąży do celu, umie wykorzystywać wszelkie okazje. Nie traci głowy w trudnych sytuacjach. Ma talent do zarabiania pieniędzy, ale jest oszczędny i praktyczny. Potrafi robić interesy, działa śmiało oraz odważnie, tego samego wymaga od innych. Bywa czasem bezwzględny, nie toleruje słabości. Wiele wymaga od partnera i dzieci, ale jest też pełen poświęcenia dla rodziny.

Szafir (23 kwietnia – 12 maja) Byk

Szafir jest mądry, uczciwy, lojalny, rozsądny i ostrożny. Stara się nie pakować w kłopoty,  zawsze podąża właściwą ścieżką. Nie lubi manipulowania, kłamstw oraz oszustw. To osoba pracowita i wytrwała, zawsze wywiązuje się z obowiązków. Nie korzysta z łatwych okazji, wierzy w swoje siły oraz możliwości. Bywa jednak egoistyczny i niecierpliwy. Czasem jest wymagający oraz krytyczny. Dużo uwagi poświęca szczegółom. Jako małżonek jest wierny, dba o związek, to także prawdziwa głowa rodziny.

Agat (13 maja – 1 czerwca) Byk, Bliźnięta

Agat może być poważny, solidny, pracowity, ale też czasem lekkomyślny i zmienny. Ma wielu znajomych, ludzie lubią przebywać w jego towarzystwie. To osoba sympatyczna, wesoła i pełna werwy. Jest inteligentny, bystry, kreatywny, szybko się uczy. Lubi zmiany, ruch, nowości. Doskonale orientuje się w otaczającym go świecie. Bywa ciekawski, powtarza czasem zasłyszane plotki. Zdarza się, że nie przywiązuje zbyt dużej wago do podjętych decyzji. Jest kochliwy, lubi flirtować, ale umie też zadbać o dobrobyt rodziny.

Chalcedon (2 czerwca – 21 czerwca) Bliźnięta, Rak

Chalcedon pełen jest ideałów i wzniosłych przeżyć. To osoba przenikliwa, inteligentna, ambitna. Ma swoją opinię na każdy temat i indywidualne spojrzenia na świat. Potrafi prowadzić interesujące rozmowy, odznacza się dowcipem oraz poczuciem humoru. Jest skupiony na swoim życiu duchowym, ma skłonność do bujania w obłokach. Chce by jego życie było ciekawe i barwne. Lubi nowości i chce wszystko robić po swojemu. Bywa niecierpliwy, egoistyczny i szybko się nudzi. W sprawach uczuć ceni sobie podobieństwo upodobań oraz zamiłowań, potrzebuje jednak zachowania pewnego marginesu wolności.

Selenit (22 czerwca – 10 lipca) Rak

Selenit jest inteligentny, łagodny, wykazuje się ogromnym taktem. Ma delikatne obejście, ceni sobie dobre maniery. Jest oddany, czuły, wierny, subtelny. Cechuje go pracowitość i niezwykła intuicja. Ma dobrą pamięć i dar wymowy. Bywa cichy i nieśmiały, niekiedy zamyka się w sobie. Łatwo można go złamać, czasem brakuje mu przebojowości. Nie znosi wszystkiego co szorstkie, głośne i trywialne, męczy go hałaśliwość. To czuły, oddany partner, a życie rodzinne jest dla niego największą wartością.

Szmaragd (11 lipca – 30 lipca) Rak

Szmaragd jest pracowity, życzliwy, kreatywny, empatyczny. Chętnie niesie pomoc innym, nie trzeba go o to prosić. Wykazuje się wielką opiekuńczością i odpowiedzialnością wobec innych. Ma wielkie plany i ambicje, to także osoba systematyczna i dokładna. Pragnie ze wszystkim sobie radzić sam. Bierze czasem na siebie zbyt wiele obowiązków, później często gryzie się, że zawiódł. Chce robić wiele rzeczy jednocześnie. Jego dobra wola i uczciwość czasem wykorzystywana jest przez osoby pozbawione skrupułów. Miłość jest dla niego sensem życia.

Topaz (31 lipca – 19 sierpnia) Lew

Topaz to urodzony dyplomata i mediator. Ma doskonały kontakt z ludźmi. Gdziekolwiek się pojawi zaprowadza harmonię i zgodę. To osoba wesoła, tolerancyjna, wyrozumiała, optymistycznie nastawiona do życia. Ma duże ambicje, wytrwale dąży do celu. Lubi podróżować, poznawać nowych ludzi. Łatwo przekupić go pochlebstwem. Bywa niekonsekwentny i mało dokładny. Cechuje go wdzięki i kokieteria, potrafi oczarować ukochaną osobę.

Jadeit (20 sierpnia – 9 września) Panna, Lew

Jadeit jest zaradny i ze wszystkim potrafi sobie poradzić. Porażki wykorzystuje w konstruktywny sposób, przekuwa je w sukces. To osoba sprytna, pewna swoich zalet, rozsądna. Lubi romantyczne zrywy i jest zdolny do namiętności. Kokietuje, flirtuje, miesza w głowach. Chętnie podróżuje, zmienia miejsce pobytu. Dobrze czuje się w dużym towarzystwie. Nie lubi przyznawać się do błędów, bywa próżny i zbyt pewny siebie. To dobry pan domu, gospodaruje oszczędnie oraz rozsądnie.

Karneol (10 września – 30 września) Waga, Panna

Karneol twardo stąpa po ziemi, nie lubi działać bezmyślnie. To osoba mądra, zaradna, życzliwa, chętna do pomocy. Ufa własnej ocenie sytuacji, uczy się na własnych błędach. Nie lubi słuchać cudzych rad. Ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów, ale zachowuje pewien dystans. Interesuje się wieloma sprawami, z różnych dziedzin. Bywa porywczy, wymagający, zbyt pewny siebie. Czasem pochopnie składa obietnice. To doskonały partner na całe życie, potrafi być oddany i wierny.

Lazuryt (1 października – 20 października) Waga

Lazuryt jest życzliwie nastawiony do innych. Lubi życie towarzyskie i ceni sobie żywy kontakt z otoczeniem. Ludzie lubią z nim przebywać. To osoba błyskotliwa, dowcipna, sympatyczna, ambitna. Lubi organizować przyjęcia i spędzać miło czas. Czasem narzuca innym swoje poglądy, uważa się za lepszego od innych. Lubi być podziwiany i komplementowany. Bywa uwodzicielski, kokieteryjny, ma liczne grono adoratorów. Nie jest przesadnie pracowity, ale ceni życie rodzinne.

Opal (21 października – 9 listopada) Skorpion

Opal jest konsekwentny, twardo stąpa po ziemi. Łatwo osiąga wszystko, czego chce. To osoba ambitna, zdeterminowana, pewna siebie i uparta. Szybko osiąga dojrzałość, ma intuicyjne wyczucie sytuacji. Nie lubi rzucać słów na wiatr, ani składać czczych obietnic. Jest czynny, energiczny, szczery. Czasem zbyt odważnie wyraża sądy i bywa bezkompromisowy, niekiedy popada w depresję. Bywa zaborczy, trzyma krótko partnera i dzieci. Miłość jest dla niego bardzo ważna, bez trudu radzi sobie z obowiązkami domowymi.

Akwamaryn (10 listopada – 30 listopada) Skorpion, Strzelec

Akwamaryn lubi zaskakiwać, jest niezależny. To osoba życzliwa, pozytywnie nastawiona do innych. Ma w sobie dużo bezinteresowności i empatii. Potrafi być świetnym przyjacielem. Jest błyskotliwy, spokojny, ma dar prowadzenia rozmów. Nie lubi nieuczciwości i nie znosi być wykorzystywany. Bywa łatwowierny, niekiedy leniwy, nie ma zmysłu do handlu. Uważnie wybiera partnera i ma duże wymagania względem ukochanej osoby. Jest jednak wierny, troskliwy, uczuciowy.

Koral (1 grudnia – 20 grudnia) Strzelec

Koral jest pozytywnie nastawiony do życia, wesoły. Lubi ruch, zmiany, działa impulsywnie, ma skłonność do ryzyka. Jest uczuciowy, życzliwy, towarzyski. Nie narzeka zbytnio na finanse. W przyszłość patrzy śmiało i z optymizmem. Ma temperament, lubi flirtować. Chętnie zaspokaja własne zachcianki, nie przepada za zajęciami domowymi. Czasem brakuje mu taktu, bywa leniwy, szybko się nudzi. Podporządkowuje sobie całkowicie towarzysza życia, ale ma wiele ciepła dla dzieci.

Ametyst (21 grudnia – 9 stycznia) Koziorożec, Strzelec

Ametyst jest rozsądny, wszystko dokładnie planuje. Nie lubi ulegać chwilowym impulsom, do wszystkich spraw podchodzi poważnie. To osoba mądra, roztropna, ambitna, niezależna, energiczna. Można mu ufać, nigdy nie zawodzi innych. Lubi być podziwiany i doceniany. Jest pracowity, wie czego chce, dobrze radzi sobie w sprawach zawodowych. Nie wykazuje zbytniego sentymentalizmu ani temperamentu. Bywa skąpy, zachowuje dystans wobec innych, nie ma wielu przyjaciół. To praktyczna i gospodarna głowa rodziny.

Malachit (10 stycznia – 31 stycznia) Koziorożec, Wodnik

Malachit jest stateczny, inteligentny, empatyczny, opanowany, i zrównoważony. Nie poddaje się impulsom, ceni sobie ład i porządek. Cechuje go spokój, dobre maniery. Nigdy nie rzuca słów na wiatr, wyróżnia się taktem, unika konfliktów. To osoba uczciwa, lojalna, prostoduszna, pracowita. Nie wyróżnia się spośród innych, lubi się dopasować, nie nadaje się na przywódcę. Bywa szorstki, skryty, rzadko wykazuje inwencję. Nie lubi zmian. Rodzina to dla niego podstawa, jest wierny i troskliwy, dba o bliskich.

Jak nosić kamienie ochronne?

Kamienie można nosić w dowolny sposób. Typowe jest osadzanie ich w pierścionkach, bransoletkach, naszyjnikach lub trzymanie w portfelu. Jeśli ochronie ma podlegać nasze zdrowie, najlepiej nosić kamień blisko chorego miejsca, jeżeli chcemy dbać o strefę psychiczną, musi być on na widoku. Intuicja najlepiej podpowie, gdzie nosić talizman.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (224 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...