7 sygnałów, że On się nie oświadczy. Jeśli Twój partner to robi, nie licz, że kiedykolwiek dostaniesz pierścionek

Kiedy nasze babcie, a później mamy miały po dwadzieścia lat, rychłe zaręczyny były dla nich czymś równie naturalnym, co inne etapy życia, takie jak matura, wyjazd na studia czy szukanie pierwszej pracy. Dziś wiele kobiet nadaremnie czeka na ten moment, chociaż instynkt podpowiada im, że mają do czynienia z mężczyzną dalekim od myśli o ustatkowaniu się. Jeśli i Tobie wydaje się, że ulokowałaś swoje uczucia w osobie, która ma inne podejście do kwestii małżeństwa niż Ty, sprawdź, czy rzeczywiście pojawiają się wskazujące na to przesłanki!

Mężczyźni, którzy nie zamierzają składać swoim partnerkom deklaracji, często wysyłają im jednoznaczne sygnały, które na to wskazują. Zakochane kobiety wypierają jednak ten fakt, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że sprawy mogą potoczyć się nie po ich myśli. Taka postawa nie jest niczym złym i wynika z dobrych pobudek. W końcu chcemy po prostu kochać i wierzymy, że wielka miłość potrafi zmieniać ludzi… Niestety nie zawsze doczekujemy się happy endu. Warto więc zawczasu poznać 7 sygnałów, że On się nie oświadczy i zweryfikować je w codziennej obserwacji. Zebraliśmy je dla Was poniżej!

on się nie oświadczy

www.unsplash.com; Michelle Mcewen

7 sygnałów, że On się nie oświadczy. Jeśli Twój partner to robi, nie licz, że kiedykolwiek dostaniesz pierścionek

 

Oto 7 sygnałów, że On się nie oświadczy:

1. Ceni sobie spontaniczność i nie chce rozmawiać o przyszłości

Mężczyźni, którzy na co dzień działają pod wpływem impulsu i nie planują niczego z góry, często nie wyobrażają sobie, że kiedyś będą chcieli wziąć ślub. W końcu to decyzja, której nie można zmieniać z dnia na dzień, a do takich właśnie „awaryjnych wyjść” są przyzwyczajeni. Co więcej, zaręczyny i ślub wymagają ogromu przygotowań i planów, co z całą pewnością nie leży w ich naturze. Stały związek wiąże się również często ze stabilizacją, czyli brakiem adrenaliny, a przecież oni ją kochają…

 

2. Od początku miał problem z zaangażowaniem

Partnerzy, którzy od początku znajomości mają problem z okazywaniem zaangażowania po prostu nie rokują. Jeśli Twój chłopak długo unikał używania słów, takich jak „związek” czy „relacja”, nie nazywał Cię swoją dziewczyną i nie chciał spacerować z Tobą za ręce, nie spodziewaj się, że nagle zmieni swoją postawę o 180 stopni… Prawdopodobnie masz do czynienia z wiecznym Piotrusiem Panem.

 

3. Wypowiada się z pogardą lub kpiną o instytucji małżeństwa

Trudno chyba o bardziej klarowny przekaz, że On nigdy nie będzie zainteresowany małżeństwem. Ale nawet w takich przypadkach kobietom zdarza się łudzić, że ich partnerzy „tylko tak mówią”. Wiele z nich interpretuje to jako luźne wypowiedzi na temat złych doświadczeń z dzieciństwa bądź obserwacji znajomych małżeństw, którym się nie układa. Nawet, jeśli w istocie tak jest, trudno zakładać, że negatywnie nastawiony do małżeństwa mężczyzna nagle zmieni podejście. Tym bardziej, iż słowa na ten temat kieruje nie do jednego ze swoich kumpli, lecz do Ciebie.

 

4. Nie potrafi określić swojego stanowiska w kwestii ślubów

Prawie równie niepokojące są mylne sygnały dotyczące małżeństwa, jakie wysyła nam partner. Mogą bowiem oznaczać, że jego zdanie na ten temat różni się od naszego, a On boi się konfrontacji. Na wszelki wypadek sugeruje więc, że nie jest ani na tak, ani na nie, byleby jak najszybciej uciąć temat i pozostać w „bezpiecznym zawieszeniu”.

 

5. Denerwuje się, gdy wspominasz o zaręczynach

Jeżeli On nie ma w planach zaręczyn ani ślubu, może denerwować się na każdą wzmiankę o podobnych okolicznościach. Wasi znajomi właśnie powiedzieli sobie: „tak”, a On nie ma na ten temat nic do powiedzenia? Czujesz, że kiedy tylko rozmowa schodzi na tory małżeństwa, Twój partner stara się zmienić temat? Żartujesz z Waszego potencjalnego przyszłego ślubu, lecz on nie przyłącza się do wesołego wtórowania? Wszystko wskazuje na to, że czuje się z tą myślą naprawdę niekomfortowo!

 

6. Podejmuje różne decyzje bez uwzględnienia Twojego zdania

Dość dobitnym sygnałem, że On się nie oświadczy jest jego egoistyczna postawa wobec rozmaitych planów. Czy umawiając się na wypady z przyjaciółmi, zaprasza Cię do udziału w eskapadach? Czy odpowiadając na propozycję pracy, pyta Cię o zdanie w kwestii odległości biura od Waszych domów albo o rozkład grafiku? Czy uwzględnia Cię, rozpisując w kalendarzu aktywności na najbliższy weekend? Te pozornie drobne znaki wiele mówią o jego postawie…

 

7. Jasno sygnalizuje, że nie chce mieć dzieci

Mężczyźni, którzy z góry zakładają, że nie chcą mieć dzieci, często nie zamierzają też wiązać się na stałe z partnerkami. Można się z tym sprzeczać, ale chęć założenia rodziny często jest najważniejszą motywacją do wejścia w związek małżeński. Niechęć do posiadania potomstwa może być zatem dodatkowym sygnałem, że mamy do czynienia z wolnym duchem, który długo jeszcze nie będzie chciał wziąć odpowiedzialności za swoje życie…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (53 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  29 maja 2021 07:03

  mój mąż nie lubi rozmawiać o przyszłości, nie lubi robić planów. Oświadczył mi się całkiem spontanicznie, chyba sam tego nie planował, tak wyszło z rozmowy. Nie miał pierścionka, do jubilera pojechaliśmy gdy powiedziałam TAK 😉

  Odpowiedz
 2. Hidari11  29 maja 2021 07:31

  Mężczyźni nie są emocjonalni jak kobiety. Czasem mam wrażenie, że prawie w ogóle nie są. Po czym w ogóle można rozpoznać, że mężczyzna jest zakochany po uszy?

  Odpowiedz
  • Tara  31 maja 2021 12:12

   Zawsze będzie mu zależało.. Z drugiego końca miasta przyjedzie, żeby zobaczyć się z Tobą na 5 minut 😀 I to będzie trwało 😀

   Odpowiedz
 3. arunia  29 maja 2021 23:20

  Różnie z tym bywa, czasem nie chce sie ustatkować, a potem nagle zmienia zdanie.

  Odpowiedz
  • Książkojadek  31 maja 2021 17:15

   Właśnie przez takie myślenie wiele kobiet latami tkwi w związkach bez przyszłości…

   Odpowiedz
 4. Marzena  31 maja 2021 14:27

  Trochę prawdy w tym jest.

  Odpowiedz
 5. Malwina  2 czerwca 2021 08:51

  Całe szczęście mój facet to przeciwieństwo tego co tu jest napisane. Oświadczył mi się co prawda niedawno jak obchodziliśmy rocznicę latając w leszczyńskim aerotunelu. Czekałam 3 lata, ale było warto. Jesteśmy teraz przed 30, wyszaleliśmy się i jesteśmy gotowi na stworzenie rodziny.

  Odpowiedz
 6. Ani  8 maja 2023 16:00

  Oświadczyłem się…przyjęła pierścionek bez odpowiedzi tak, czy nie, a teraz mnie unika…nie odbiera telefonu, a na wiadomość też nie odpisuje. A wszystkie narzekają na facetów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany