Jak się całować krok po kroku – czyli przepis na pocałunek idealny

Całowanie to prawdziwa sztuka. Każdy z pocałunków oddaje inne uczucia i przyjmuje różną formę. Dodatkowo to także dowód bliskości między dwiema osobami, znak przyjaźni, miłości lub namiętności. Niezapomniany pocałunek miłosny to akt, który łączy kilka elementów. Przede wszystkich chodzi o zbudowanie napięcia, magiczny nastrój i odpowiednią technikę. Jak się całować krok po kroku, by Twój pocałunek był idealny? Przedstawiamy kilka rodzajów i technik, które Ci w tym pomogą. 

Yves Rocher

Jak się całować krok po kroku

 

Co oznacza pocałunek w usta, w szyję czy ucho? Poznaj powody i sposoby dla których facet Cię całuje

Co oznacza pocałunek w usta, w szyję czy ucho? Poznaj powody i sposoby dla których facet Cię całuje

Jest wiele różnych powodów co do tego, co oznacza pocałunek. Czasami ciężko jest odszyfrować jego znaczenie i przewidzieć następstwa. Czy spotka nas wielka miłość, jesteśmy jedynie dla kogoś odskocznią, czy pocałunek jest jedynie oznaką pożądania

Jak się całować krok po kroku: namiętne francuskie pocałunki i nie tylko

Jak się całować, czyli przepis na pocałunek idealny

Suchy pocałunek w usta

Niewinny całus z zamkniętymi ustami świadczy o bliskości dwóch osób. Może być grą wstępną do czegoś więcej. Taki całus jest przyjemny i pobudza apetyt na więcej.

Pocałunek francuski z języczkiem

Ten typ pocałunku: pocałunek francuski to podstawa ars amandi (sztuki kochania). Dzięki niemu można wyrazić swoją namiętność. W trakcie całowania wargi są rozchylone, a usta lekko otwarte. Języki kochanków spotykają się w pół drogi i obejmują.

Pocałunek może przerodzić się w głęboki taniec języków, który daje wyjątkowe poczucie jedności, scalenia.

Pocałunek amerykański

Podobno to jedna z ulubionych pieszczot amerykańskich nastolatków, stąd nazwa. Pocałunek polega na delikatnym ssaniu warg. Partner ssie górną wargę partnerki, a ona pieści jego dolną wargę. Zasadniczo taki pocałunek szczególnie przyjemny jest dla kobiet, gdyż górna warga u pań to strefa erogenna.

Pocałunek prowokujący

Ten rodzaj pocałunku składany jest znienacka na najmniejszym palcu dłoni. Spontaniczny akty ma za zadanie sprowokowanie partnera do zwrócenia uwagi na drugą osobę. Pogłębieniem całusa jest lizanie i ssanie. Pieszczota silnie stymuluje zmysły.

Jak się całować, czyli przepis na pocałunek idealny

Pocałunek motyla

Pocałunek polega na delikatnym muskaniu ciała partnera rzęsami. To doskonała zabawa dla par. Podobno szczególnie dobrze jest go wykonywać na szyi, policzkach, przy uszach.

Podgryzanie warg (pocałunek chrupiący)

Pocałunek polega na tym, by lekko przygryzać wargi drugiej osoby. Miejsce po miejscu, co może wywołać przyjemne dreszcze i rozpalić zmysły.

Pocałunek intymny

Pocałunek polega na całowaniu całego ciała drugiej osoby. Nie ma ograniczeń dotyczących miejsca, czy techniki. To najbardziej odważna, erotyczna wersja pocałunku.

Jak się całować krok po kroku: niewinne pocałunki

Pocałunek w policzek

Niewinny całus, bez zobowiązań, to częste powitanie ze znajomymi lub rodziną. Zwykle nie jest kojarzony z relacją romantyczną. Zdecydowanie pocałunek w policzek często jest elementem bruderszaftu, czyli rytuału zmiany relacji na mniej oficjalną, bardziej przyjacielską.

Buziak w czółko

Całowanie w czoło symbolizuje troskę i jest sygnałem chęci opieki nad drugą osobą. Mężczyzna całujący kobietę w czoło daje jej do zrozumienia, że zadba o jej bezpieczeństwo.

Całowanie dłoni

Wiele osób uważa pocałunek dłoni za staroświecki gest. Stanowczo, mężczyzna całujący kobietę w rękę, okazuje jej szacunek, ale gest może być też sygnałem adorowania. Pocałunek należy składać delikatnie na wierzchu dłoni, wnętrze jest zarezerwowane dla kochanków, gdyż to strefa erogenna.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  3 października 2017 08:23

  Na pewno nie na pierwszej randce i bez miłości…

  Odpowiedz
  • martucha180  3 października 2017 08:29

   No chyba że w dłoń zgodnie ze słowami piosenki „Całuję twoją dłoń, madame…”.

   Odpowiedz
 2. martucha180  3 października 2017 08:29

  O pocałunku motyla nie słyszałam wcześniej.

  Odpowiedz
 3. marra  3 października 2017 11:08

  Ja uwielbiam, jak mężczyzna całuje kobietę w czółko 🙂 To jest bardzo urocze i kochane 🙂

  Odpowiedz
  • Uśmiechnij się :)  4 października 2017 09:31

   Dokładnie, to bardzo słodki widok i uczucie, aż człowiek ma ochotę się rozpłynąć z radości 🙂

   Odpowiedz
 4. Uśmiechnij się :)  4 października 2017 09:30

  Pocałunki, jakie by nie były, zawsze będą źródłem uczuć i emocji. To taki gest, którym bez słów możemy wyrazić swoją miłość, wdzięczność, troskę i czułość. I od razu poprawia się humor.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  29 marca 2018 14:46

  Dla mnie pocałunek idealny to jest z kimś kogo się darzy uczuciem i kto sprawia , że fruwają ci w brzuchu motyle , bez magii miłości pocałunek nie będzie idealny 🙂

  Odpowiedz
 6. Alusia  23 maja 2020 20:45

  Dobry poradnik jak się całować 🙂 Dla kogoś, kto pierwszy raz szuka pomocy w tej materii – w sam raz!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany