Czego mężczyźni szukają w kobietach? 10 najbardziej pożądanych cech i zachowań kandydatek na żony

Spis treści:

Szukasz odpowiedzi na pytanie, czego mężczyźni szukają w kobietach? Dzięki przeanalizowaniu wielu męskich wypowiedzi na ten temat, udało nam się znaleźć ich aż dziesięć. Sprawdźcie, jakie cechy i zachowania pań są przez nich szczególnie mile widziane!

Czego mężczyźni szukają w kobietach

źródło: www.pixabay.com

Czego mężczyźni szukają w kobietach? 10 najbardziej pożądanych cech i zachowań kandydatek na żony

 

1. Pozytywne usposobienie

giphy.com

Wesołe kobiety o optymistycznym nastawieniu przyciągają mężczyzn jak magnes. Oczywiście nie mamy tu na myśli sztucznie wesołkowatych kobiet, chichoczących z byle powodu. Chodzi o to, by starać się patrzeć na świat z uśmiechem i nie brać sobie wszystkiego do serca. Radosna kobieta działa na swojego partnera w kojący sposób. Jej towarzystwo, po ciężkim dniu w pracy jest jak przebywanie na urlopie. Jak każda uśmiechnięta i pozytywna osoba w naszym życiu, budzi skojarzenia ze szczęściem i sprawia nam przyjemność samym faktem swojego istnienia. Nic na siłę, ale możesz przynajmniej spróbować częściej zakładać różowe okulary.

 

2. Opiekuńczość

Czego mężczyźni szukają w kobietach

giphy.com

Opiekuńczość to cecha, której mężczyźni zawsze szukają u potencjalnych przyszłych żon. Nie chodzi o to, że chcą, by zastąpiły im one mamy (chociaż niektórzy nie mieliby pewnie nic przeciwko sprzątaniu ich biurek i podstawianiu obiadu pod nos). Ten czynnik jest po prostu zakodowany w ich biologii, która instynktownie nakazuje brać pod uwagę osoby, nadające się na matki ich dzieci. Nawet jeżeli na początkowym etapie znajomości mężczyzna nie czuje się gotowy na dziecko i nie planuje zakładania rodziny, podświadomie ocenia, czy mógłby się na to zdobyć właśnie z tą kobietą. Ale uwaga – opiekuńczość nie może oznaczać rozpuszczania mężczyzny. Nie wyręczaj go w jego obowiązkach i nie nadskakuj mu. Daruj też sobie „matczyne” uwagi w stylu: „popraw sobie koszulę”.

 

3. Empatia

giphy.com

Tak jak w przypadku opiekuńczości, empatia jest dla mężczyzn ważna przez wzgląd na współodczuwanie emocji ich dzieci, ale także na umiejętność utożsamienia się z ich sytuacją. Kobieca wrażliwość na zmiany nastroju ukochanego czyni z niej partnerkę, która zrozumie i wysłucha go w trudnych sytuacjach. Będzie więc dla nich oparciem, a życie z nią na dłuższą metę okaże się łatwiejsze.

 

4. Naturalna atrakcyjność

czego mężczyźni szukają w kobietach

giphy.com

Oczywiście wygląd fizyczny także ma znaczenie. W cenie jest zgrabna sylwetka, ładna, gładka i sprężysta skóra, długie, zdrowe włosy i zadbane paznokcie. Przede wszystkim jednak kobieta powinna wyglądać tak bez nadmiernie długich przygotowań (a przynajmniej nie musieć powtarzać ich przed każdym wyjściem). Chodzi o to, by była naturalna i przypominała siebie nawet rano, kiedy dopiero budzi się ze snu.

 

5. Komunikatywność

czego mężczyźni szukają w kobietach

giphy.com

Mężczyźni i kobiety porozumiewają się za pomocą zupełnie innego języka. Kobiety uwielbiają z reguły operować rozbudowanymi zdaniami, dodawać uwagi na temat szczegółów czy swoich odczuć względem wydarzeń. Przede wszystkim jednak wiele z nich wychodzi z założenia, że partner domyśli się różnych rzeczy bez ich wyłuszczania. Zamiast więc na przykład powiedzieć konkretnie, co zrobił źle, czym nas uraził albo co chciałybyśmy aby zrobił, milczymy, mówimy metaforami lub wysyłamy inne sygnały. Płeć brzydka w większości funkcjonuje inaczej. Dla mężczyzn liczą się klarowne komunikaty i minimalistyczny język. Oczywiście doceniają elokwencję i zdolność do ciekawego opowiadania, ale decyzję o wspólnym życiu przez lata podejmą tylko wówczas, gdy cechom tym towarzyszyć będzie także zdolność do konkretnego wyrażania się. Przecież macie komunikować się ze sobą do końca życia!

 

6. Podziw wobec partnera

giphy.com

Każdy lubi być doceniany. Ale mężczyźni wzrastający w patriarchalnym społeczeństwie i od dziecka stawiani przed rozmaitymi wyzwaniami, mającymi zmierzyć stopień ich męskości potrzebują podziwu ze strony najbliższy w sposób szczególny. By pokochać kobietę całym sercem muszą więc słyszeć od niej pochwały na temat tego, co faktycznie zasługuje na uznanie. Nie chodzi o to, by kłamać. Warto jednak pamiętać o pochwałach za ugotowany przez niego obiad, prezenty, jakie daje nam bez okazji, siłę, dzięki której podnosi nas w tłumie albo odkręca słoik. Pozornie to drobiazgi, ale dla niego mogą mieć kolosalne znaczenie.

 

7. Umiejętność dobierania ładnych, lecz nie przesadzonych strojów

giphy.com

Mężczyźni uwielbiają pięknie ubrane kobiety, ale jeśli chcesz, by wiązali z Tobą swoją przyszłość, zachowaj równowagę w stylizacjach. Podkreślaj atuty sylwetki i odsłaniaj trochę ciała, ale zawsze rób to z klasą. Zamiast bluzki z wielkim dekoltem wybierz tę, która pokaże skórę poprzez koronkę czy prześwity. Żaden mężczyzna nie chce, by kumple mogli oglądać jego dziewczynę w wyuzdanych strojach. Po czymś takim nigdy nie traktowaliby jej poważnie, a on sam stałby się obiektem ich docinków. Nie mówiąc już o tych wszystkich „absztyfikantach” wgapionych w jego dziewczynę, których miałby ochotę wysłać w niebyt.

 

8. Życie w teraźniejszości

giphy.com

Czego mężczyźni szukają w kobietach? Powiemy Wam, czego na pewno nie szukają – starych miłosnych historii z epoki sprzed Waszej miłości. Wiele par wychodzi z założenia, że szczery związek powinien uwzględniać zwierzenia na temat wszystkich ex. A jednak większość mężczyzn nie radzi sobie z podobną wiedzą i świadomością. Jak mają się czuć najlepsi, gdy porównujesz ich do kogoś, kto w ich odczuciu był bardziej przystojny, bogatszy, a może nawet sławny? Zachowajcie dla siebie nostalgiczne wspomnienia, zdjęcia, sny i westchnienia.

 

9. Własne życie

czego mężczyźni szukają w kobietach

giphy.com

Mężczyźni nie lubią kobiet-bluszczy, które nie potrafią funkcjonować solo. Nie chcą być całym Waszym życiem, lecz wolą wiedzieć, że kiedy zechcą oddać się w samotności jakiemuś projektowi albo zwyczajnie wypić w spokoju piwo przed telewizorem, Wy też znajdziecie sobie zajęcie. Tylko pomyślcie, czy chciałybyście, żeby to on zostawił kumpli, przestał uprawiać sport i chodzić na uczelnię, a w zamian przesiadywał z Wami na kanapie?

 

10. Potrzeba wsparcia

giphy.com

Na koniec weźcie sobie do serca fakt, że mężczyźni muszą się czuć potrzebni. W innym wypadku po co mieliby zostawać Waszymi mężami? Nawet, jeśli jesteście wyjątkowo niezależne, stwarzajcie więc sytuacje, w których będą mogli się wykazać. Dzwońcie do nich z prośbą o podwózkę, pomoc w naprawie komputera lub jakiejś domowej usterki. Pokażcie, że bez nich jesteście „damami w opałach”. Przecież flirtowanie zawsze jest trochę grą, prawda?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...