Co mężczyźni uwielbiają w kobietach? 8 cech, które ich przyciągają

Ilu mężczyzn, tyle wizji kobiecego ideału. Istnieją jednak pewne uniwersalne cechy, których posiadanie zawsze punktuje i zapewnia przedstawicielkom płci pięknej gwarantowane uznanie męskiej strony. Przedstawiamy 8 najważniejszych z nich!

Pytanie o to, co mężczyźni uwielbiają w kobietach zawsze pozostaje otwarte. Warto jednak posłuchać, jakie opinie na ten temat wyraża większość z nich, by sprawdzić, dzięki którym cechom i zachowaniom, mogą oni zacząć myśleć o nas poważnie. Nie chodzi o to, by na siłę udawać kogoś, kim nie jesteśmy, ale by dać się poznać od najlepszej strony, a niekiedy trochę pograć. Długotrwałe relacje potrzebują wszak wytrzymałego budulca, a samo zauroczenie fizycznością może nie wystarczyć!

co mężczyźni uwielbiają w kobietach

źródło: www.pixabay.com

Co mężczyźni uwielbiają w kobietach? 8 cech, które ich przyciągają

 

1. Niezależność i niedostępność

Co mężczyźni uwielbiają w kobietach

www.pixabay.com

Większość mężczyzn nie zastanawia się nad tym na początku znajomości, bo w zauroczeniu kobietą rozpatrują głównie jej powierzchowność, ale na dłuższą metę nikt nie lubi kobiet, które na kimś „wiszą” i nie potrafią wykonać żadnego zadania bez wsparcia męskiego ramienia. Tak samo jest z tymi, które są na każde skinienie i narzucają się drugiej stronie. Jeśli naprawdę chcesz Go zaintrygować, bądź czasem niedostępna albo przynajmniej trudna do uchwycenia. Nie odbieraj telefonu za pierwszym razem, odpisuj na wiadomości dopiero po jakimś czasie, miej swoje sprawy i plany. Faceci to myśliwi i choć dawne schematy w damsko-męskich relacjach zostały przełamane, płeć brzydka ma polowanie po prostu we krwi. Nie bądź więc zagubionym króliczkiem, który od razu daje się złapać w sieć, a staniesz się łakomy kąskiem!

 

2. Inteligencja

www.pixabay.com

Mówi się, że mężczyźni patrzą tylko na wygląd, ale nikt nie dodaje, że takie „walory” wystarczają jedynie zakompleksionym i niedojrzałym chłopcom. Oczywiście ładny wygląd może okazać się nieodzowny przy budowaniu początkowego zainteresowania (choć nie jest to wcale regułą), ale z czasem przestaje wystarczać, jeśli nie towarzyszy mu intelekt. Partnerzy wstydzą się pokazywać w gronie znajomych z dziewczyną, która nie ma nic do powiedzenia i na każdym kroku wykazuje elementarny brak wiedzy. Boją się, że zostaną z nią utożsamieni i mentalnie z nią zrównani przez całe otoczenie. Nie wspominając już o tym, że sami nudzą się w jej towarzystwie i załamują ręce nad poziomem prowadzonej z nią dyskusji. Inteligencja to dziesięć punktów do seksapilu!

 

3. Umiejętność słuchania

Co mężczyźni uwielbiają w kobietach

www.pixabay.com

Każdy mężczyzna uwielbia być wysłuchiwany i automatycznie uważa za mądrą każdą kobietę, która go słucha. To rodzaj słabości małego chłopca, który pragnie poskarżyć się mamie i zostać pocieszony, chociaż sam nie zamierza słuchać jej refleksji ani tym bardziej próśb i nakazów. Jeżeli nudzi Cię gadanie Twojego faceta, rób to, co większość z nich zwykła robić, kiedy to my coś opowiadamy – po prostu kiwaj głową i powtarzaj „yhym”.

 

Co mężczyźni uwielbiają w kobietach?

4. Naturalne piękno

www.pixabay.com

Na fali sztuczności zalewającej Instagrama i ulice miast, mężczyźni są często do granic możliwości zbrzydzeni nienaturalnym udoskonalaniem kobiecego ciała. Zamiast doklejonych rzęs, długich tipsów, nadmuchanych ust, doczepów i wulgarnego makijażu, ich uwagę przyciąga naturalna uroda. Oczywiście nie chodzi o to, by rezygnować z depilacji czy farbowania nieestetycznych odrostów. Umiejętnie realizowany „złoty środek” z delikatnym makijażem, zadbaną skórą, szykownym strojem i eleganckim manicure na czele może jednak stać się wejściówką do świata męskich spojrzeń.

 

5. Spontaniczność i poczucie humoru

co mężczyźni uwielbiają w kobietach

www.pixabay.com

Za co mężczyźni uwielbiają kobiety? Wielu z nich odpowie zapewn, że za pierwiastek dziecięcości, który posiada większość z nich. Spontaniczne pomysły, żartobliwe droczenie się, uśmiech nawet w trudnych sytuacjach, dystans do świata… Oto czego brakuje wielu przedstawicielom płci brzydkiej – zbyt zapracowanym i zestresowanym dążeniem do sukcesu, by pozwolić sobie na odrobinę luzu. Jeśli odnajdą te cechy u kobiety, poczują, że życie z nią będzie przypominać wieczne, radosne wakacje.

 

6. Zaradność finansowa

www.pixabay.com

Część kobiet traktuje potencjalnych partnerów jak dobroczynne instytucje, które będą finansować wszystkie ich potrzeby i płacić za przyjemności. Nawet jeśli mężczyźni akceptują ten stan rzeczy, nie darzą takich kobiet szacunkiem. O wiele bardziej cenią te, które radzą sobie finansowo, ponieważ z jednej strony ich życiowość jest dla nich imponująca (a nawet inspirująca), a z drugiej mogą się przy nich czuć bezpieczni. Nie obawiają się wtedy na przykład o to, co się stanie, gdy oni tymczasowo nie będą mieć pracy. 

 

7. Własne pasje

www.pixabay.com

Wspaniale jest spędzać romantyczny czas we dwoje. Każdy człowiek potrzebuje jednak także własnej przestrzeni i czasu poświęconego wyłącznie sobie, dlatego kobiety, które mają hobby w oczach mężczyzn nadają się na wieloletnie partnerki. Skupione na swoich pasjach, nie wymagają ciągłej uwagi drugiej strony i dają jej więcej wolności. Partner może się przy nich swobodnie realizować, a dodatkowo zyskuje niewyczerpany temat do rozmów.

 

8. Konsekwencja i determinacja

www.pixabay.com

Kobiety często są postrzegane przez mężczyzn jako niekonsekwentne. Często zmieniają zdanie i postawy. Trudno im wytrwać w postanowieniach i zachować regularność w ćwiczeniach czy pielęgnacyjnych rytuałach. Jeśli więc okażesz wytrwałość i determinację w dążeniu  nawet do niewielkiego celu, zaimponujesz niejednemu mężczyźnie, zaskakując „twardością” uznawaną za typowo męską cechę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (136 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...