Co oznacza pocałunek w usta, w szyję czy ucho? Poznaj powody i sposoby dla których facet Cię całuje

Spis treści:

Jest wiele różnych powodów co do tego, co oznacza pocałunek. Czasami ciężko jest odszyfrować jego znaczenie i przewidzieć następstwa. Czy spotka nas wielka miłość, jesteśmy jedynie dla kogoś odskocznią, czy pocałunek jest jedynie oznaką pożądania a On jest zainteresowany tylko seksem? Jakie pocałunki świadczą, że On się zakochał? Co oznacza gdy mężczyzna całuje w różny sposób i w różne części ciała – piszemy poniżej.

Co oznacza pocałunek w usta, w szyję czy ucho

1. Co oznacza pocałunek w usta, szyję czy ramię? To miłość

To najbardziej oczywisty powód i taki, na który zazwyczaj liczymy. Zawsze mamy nadzieję, że osoba, która nas całuje żywi nas prawdziwym uczuciem, bądź przynajmniej jej na nas zależy. Tego typu pocałunek zazwyczaj prowadzi nas do związku, o ile zamiary obu stron są jednakowe.

Pocałunek w usta jest tutaj najbardziej oczywisty. Jeśli towarzyszy temu rodzaj francuskiego pocałunku (pocałunek z języczkiem) oznacza to miłość połączoną z namiętnością.

Pocałunek w szyję – chyba najbardziej obok pocałunku w usta lubiany przez kobiety. Gdy facet całuje w szyje, oznacza że chce więcej i zwykle nie przestanie całować, dopóki tego nie otrzyma.

Pocałunek w ramię – także plasuje się w grupie pocałunków związanych z miłością. Jest to zwykle zaproszenie do wspólnych pieszczot.

Pocałunek w palec któremu może towarzyszyć głębokie spojrzenie prosto w oczy – to zaproszenie do flirtowania.

2. Co oznacza pocałunek w czoło – chęć roztoczenia opieki

Niestety pocałunek nie zawsze oznacza gotowość do związku. Być może osoba, która obdarza nas pocałunkami czuje się samotna i potrzebuje czułości lub pragnie cię otoczyć opieką. Pocałunek jest miłą, intymną czynnością, która sprawia, że czujemy iż ktoś na chce i potrzebuje.

Uważaj, bo jeśli Twój obiekt uczuć czuje się samotny, możesz być jedynie dla niego trampoliną, od której próbuje się odbić i dowartościować.

Tutaj można wymienić pocałunek w czoło czy nawet w oko. Szczególnie facet całuje w czoło oznacza to chęć roztoczenia nad Tobą opieki, dzięki czemu osoba całująca ma nadzieję na zakończenie swojej samotności. Pocałunek w czoło oznacza także, ze osoba całująca czuje się komfortowo zachowując się w ten sposób.

3. Co oznacza pocałunek w okolice uszu, w szyję ? To po prostu  pożądanie

Pocałunki są miłe, szczególnie jeśli obdarzamy nimi wyjątkowo atrakcyjne osoby. Pocałunek może być jedynie wyrazem pożądania i grą wstępną? Do niego nie potrzeba żadnego emocjonalnego przywiązania, czy głębszych uczuć – jest jedynie spełnieniem fizjologicznej potrzeby.

Pocałunki wynikające z pożądania to pocałunki w szyję (patrz wyżej) a także w intymne części ciała. Lekkie kąsanie lub całowanie w uszy oznacza chęć wywołania u Ciebie pożądania. W okolicach uszu znajduje się wiele połączeń nerwowych. Całowanie okolic uszu i ich namiętne pieszczenie może doprowadzić partnerkę do szczytu rozkoszy.

4. Co oznacza pocałunek – Wywołanie zazdrości

Pocałunek również może służyć wywołaniu zazdrości u swojego partnera, bądź eks-partnera. Niestety w złości i po zerwaniach ludzie często robią rzeczy irracjonalne. Ważne, by nie stać się poboczną ofiarą rozgrywki dwóch nie do końca zrównoważonych osób.

W celu wywołania zazdrości wszelkie rodzaju pocałunki mogą odgrywać rolę: w usta, w szyję a nawet znaczące pocałunki w dłoń połączone z jej dłuższym przytrzymaniem w rękach całującego.

 5. Co oznacza pocałunek – By pomóc zrozumieć swoje uczucia

Pocałunek może być również próbą przekonania się i podjęcia decyzji co do własnych uczuć i relacji między dwojgiem osób. Czasami chemia lub jej brak są najlepszą podpowiedzią, czy warto wchodzić w głębszą relację, czy pozostać jedynie przyjaciółmi.

A skoro jesteśmy w temacie pocałunków, w tej piosence znajdziemy wszystkie odpowiedzi 🙂

//www.youtube.com/embed/yCpKQjqb8Y4

A czy Wy byłyście kiedyś całowane, lub całowałyście z innych powodów niż miłość? Napiszcie w komentarzach, podzielcie się swoim doświadczeniem…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...