Domy astrologiczne to duchowe przestrzenie poszczególnych znaków zodiaku. Sprawdź, jakie są i co o nas mówią!

Jeśli zdarza Ci się czytać horoskopy, na pewno natknęłaś się kiedyś na pojęcie astrologicznego domu. Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć, co dokładnie ono oznacza i który z domów jest w astrologii przypisany do patronującego Ci znaku zodiaku, poniższy artykuł przygotowany przez naszą wróżkę Fortunatę, rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i nauczy Cię odczytywać znaczenie wszystkich astrologicznych siedzib!

Astrologiczną typologię osobowości można konstruować na wiele sposobów. Jedne horoskopy badają zależności dwunastu znaków zodiaku, inne kierują się dniami tygodnia, w których przyszliśmy na świat. Jeszcze inne przyporządkowują poszczególnym datom urodzin gatunki zwierząt czy drzew. Wielu wróżbitów z powodzeniem posługuje się jednak pewnym wyjątkowo trafnym schematem, uwzględniającym domy astrologiczne przypisane każdemu z dwunastu znaków. Sprawdź, jakie są i co je wyróżnia!

domy astrologiczne

źródło: www.unsplash.com

Domy astrologiczne to duchowe przestrzenie poszczególnych znaków zodiaku. Sprawdź, jakie są i co o nas mówią!

W astrologicznym schemacie koła dwunastu znakom zodiaku odpowiada dwanaście domów, przez które wędrują przemieszczające się po niebie planety. Ich układy w danym momencie i miejscu na świecie mogą wiele powiedzieć o aktualnym sposobie myślenia i funkcjonowaniu różnych zodiakalnych symboli. Oprócz tego charakteryzują się jednak one także pewnym stałym wpływem na poszczególne znaki, występujące w ich sektorze. Co oznacza to dla osób, urodzonych pod ich patronatem? Sprawdźcie same!

 

Domy astrologiczne wszystkich znaków zodiaku:

Dom I: bycie, wygląd, impuls

Domy astrologiczne

giphy.com

Pierwszy astrologiczny dom odnosi się do ego, obejmującego wizerunek jaki tworzymy, nasz wygląd oraz wrażenie, jakie wywieramy na otoczeniu. Definiuje on to, w jaki sposób kreujemy swój prywatny świat, jak nawiązujemy nowe znajomości czy radzimy sobie z trudnymi sytuacjami. Patronuje osobom, które pragną żyć tu i teraz, szybko zdobywając wszystko, o czym marzą. Mieszkańcom tego domu przyświeca też wrodzony impuls, który zapewnia im dobrą intuicję i niespożytą energię do działania.

Na jego wierzchołku znajduje się znak Barana, który zawsze posiada silne ego. Najmocniej skupia się na własnej osobie i wkłada wiele sił w budowanie na swoich fundamentach.

 

Dom II: wartości materialne, pieniądze, luksus

Domy astrologiczne

giphy.com

Drugi astrologiczny dom to siedziba tych, którzy przywiązują dużą wagę do dóbr materialnych. Jego lokatorzy kochają pieniądze i luksus. Lubią też dostawać prezenty i traktują je jako jeden ze swych języków miłości. Są przekonani, że posiadanie wpłynie na kształt ich całego życia.

W horoskopie sektor ten przypadł Bykom, dla których finanse stanowią bardzo ważną sferę życia.

 

Dom III: komunikacja, nauka, sztuka

giphy.com

Trzeci dom jest miejscem przeprowadzania intensywnych procesów myślowych i przekazywania ich efektów światu. Ważne są w nim talenty literackie i oratorskie, gdyż ułatwiają one komunikację z innymi i wspierają intelekt. Jego mieszkańcy nieustannie poszukują dla swych umysłów naukowej strawy dobrej jakości. Karmią się filozofią, wiedzą, sztuką i interakcjami z ludźmi należących do różnych kręgów społecznych i kulturowych.

Dom ten według horoskopu przynależy Bliźniętom, które cieszą się opinią przyjacielskich myślicieli.

 

Dom IV: korzenie, dom, emocje

domy astrologiczne

giphy.com

Czwarty astrologiczny dom jest mocno powiązany z miejscem pochodzenia, wartościami i tradycjami rodzinnymi, potrzebą poczucia bezpieczeństwa i zaspokojenia sfery emocjonalnej. Jego lokatorzy chętnie kultywują zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie, cenią sobie lokalność i więzi z bliskimi czy sąsiadami. Zależy im także, by stworzyć własny wymarzony azyl, w którym cała rodzina będzie się mogła cieszyć spokojnym codziennym życiem.

Dom ten przypisany został Rakom, które charakteryzuje duża doza empatii i rozwinięta uczuciowość.

 

Dom V: radość życia, energia, beztroska

giphy.com

W piątym domu astrologicznym mieszkają ci, którzy nigdy nie uśpili w sobie wewnętrznego dziecka. Symbolizuje on wszystko to, co wiąże się z zabawą, nietłumioną radością i przyjemnościami. Jego wnętrze wypełnia spontaniczność, nieoczekiwane porywy serc, ale także siła i determinacja w dążeniu do celu wyrastająca z optymizmu.

Piąty dom w astrologii to jaskinia Lwów, które posiadają wyjątkowo silną wolę, ale potrafią też czerpać garściami z każdej dobrej chwili i pozwolić sobie na chwile czystej dziecięcej radości.

 

Dom VI: praca, wyzwania, zdrowie

giphy.com

Lokatorzy szóstego domu astrologicznego są pochłonięci pracą i obowiązkami codziennego życia. Skupiają się na rozwiązywaniu problemów własnych i swoich bliskich, szukaniu dróg do zawodowego awansu oraz narzucają sobie twardy rytm wykonywania zadań. Istotna w tym domu staje się w pewnym momencie także kondycja fizyczna, dieta i zdrowie, które bywa zaniedbywane w ferworze pracy.

W horoskopie strefa ta zajmowana jest przez praktyczne i analityczne Panny.

 

Domy astrologiczne wszystkich znaków zodiaku:

Dom VII: równowaga, związki, przyjaźnie

giphy.com

W siódmym domu astrologicznym najważniejszą rolę odgrywają relacje międzyludzkie. Jego mieszkańcy żyją swoimi związkami, interakcjami z bliskimi i przyjaźniami na wieki. Potrafią wypracowywać kompromisy, gdyż ich przestrzenią rządzi równowaga, dążąca do zaprowadzenia harmonii. Gdy z biegiem lat domy te pustoszeją i zdają się kurczyć, lokatorzy ogrzewają się wspomnieniami dobrych, ciepłych dni.

Wierzchołek siódmego domu wskazuje na znak Wagi, dla której dobra rodzinna energia i ład są priorytetowymi wartościami.

 

Dom VIII: marzenia, pasje, przemiany

domy astrologiczne

giphy.com

Ósmy dom nosi przydomek domu śmierci, ale jest ona rozumiana jako zmiana, transformacja i nieustanne ponowne narodziny. Jego mieszkańcy często przechodzą metamorfozy, a niekiedy zdarzają im się kryzysy egzystencjalne. Łatwo oddają się nowym upodobaniom, sięgają po kolejne pasje i rzucają się w wir namiętności oraz nowych znajomości. Pragną doświadczyć życia na wszystkich jego poziomach i nic nie jest w stanie zatrzymać ich w pędzie przez ścieżki egzystencji.

W horoskopie sektor ten zajmują Skorpiony, które w życiu podążają za marzeniami i oddają się namiętnościom.

 

Dom IX: podróże, duchowość, samorozwój

domy astrologiczne

giphy.com

Dziewiąty dom astrologiczny to strefa pogłębionego samorozwoju i potrzeby poszukiwania nowych doświadczeń. Jego mieszkańcy żyją na walizkach, bo uwielbiają odbywać dalekie podróże i zawsze mają wrażenie, że powinni być teraz gdzieś indziej. Operują wieloma językami obcymi i znają zwyczaje właściwe rozmaitym kulturom. Często posiadają też własne życiowe filozofie, które zdarza im się z czasem zmieniać. Rządzi nimi niespokojna natura, która nieustannie rzuca ich w nowe miejsca, dlatego dom ten jest chyba najbardziej rozległym ze wszystkich.

Astrologia wiąże tę przestrzeń ze znakiem Strzelca, który na zawsze pozostaje wolnym duchem.

 

Dom X: reputacja, sława, sukces

giphy.com

Dziesiąty astrologiczny dom wypełniają medale, certyfikaty i dyplomy. Przewodzi mu bowiem niegasnąca żądza sukcesu i podejmowania wyzwań. Jego mieszkańcu chętnie stają na piedestale, wygłaszają płomienne przemowy, biegają w maratonach i są liderami w wielkich koncernach. Odczuwają nieustanną potrzebę sprawdzenia się i stawiania sobie nowych celów. Pragną osiągnąć dobrobyt materialny, ale też zająć wysokie stanowisko, łączące się z władzą. Z tego powodu zdarza się, że ich dom świeci pustkami, gdyż są zbyt skupieni na swoich celach, by znaleźć czas dla bliskich.

Dziesiąty astrologiczny dom to siedziba zodiakalnych Koziorożców, które są osobami o wielkich ambicjach i niepokonanej wewnętrznej sile.

 

 

Dom XI: plany, bliscy, fantazja

giphy.com

Astrologiczny dom oznaczony cyfrą 11 to azyl urodzonych marzycieli. Jeśli akurat nie poświęcają oni czasu sprawom rodziny i przyjaciół, oddają się wizjom, których często nie mają niestety odwagi zrealizować. Doskonale wychodzi im praca w grupie, a nawet przewodzenie całemu zespołowi ze względu na skłonność do kompromisów, empatię i zdolności negocjacyjne. Wybujała fantazja, która nie zawsze idzie w parze ze sferą praktyczną nie zatrzymuje ich jednak na szczęście przed realizacją bardziej przyziemnych celów. A tych mają całe listy, które nigdy się nie skracają, bo jedne małe zadania natychmiast zastępowane są nowymi.

W domu tym zamieszkują Wodniki, które posiadają duże zdolności interpersonalne i charakteryzują się wyjątkową pracowitością.

Dom XII: mistycyzm, spotkania, poszukiwania

giphy.com

Dwunasty dom astrologiczny przypomina świątynię. Łączy się bowiem nierozerwalnie ze sferą sacrum, sekretami i wszystkim tym, co pozostaje ukryte przed naszym wzrokiem, czyli ze snami, podświadomością, zagadkami i mistycznymi doświadczeniami. Jego lokatorzy lubią zgłębiać tajemnice świata i mają silną potrzebę rozwoju duchowego, którą nie zawsze odkrywają w sobie od razu. Poza tym wśród ścian ich domu często rozbrzmiewają rozmowy i śmiech, gdyż wiodą bardzo towarzyskie życie, a w wolnych chwilach oddają się w pełni swoim pasjom, niekiedy zatracając się w tym mikroświecie na długie godziny.

Dwunasty astrologiczny dom to siedziba Ryb, dla których wielką wagę odgrywa duchowość i które nie ustają w poszukiwaniach związanych zarówno z własnym wnętrzem, jak i z drugim człowiekiem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...