Wróżenie z ręki: sprawdź co Cię czeka w miłości i w życiu! Przewodnik dla początkujących

Chiromancja, czyli wróżenie z ręki, pomaga nam przede wszystkim poznać przyszłość, ale nie tylko. Z linii papilarnych dłoni można czytać jak z otwartej księgi. Opowiadają nam o naszych doświadczeniach, zdradzają cechy charakteru, drogę życiową, jaką obieramy. Linie papilarne tworzą unikalną mapę dla każdej dłoni. Jest ona wyjątkowa i niepowtarzalna. Z roku na rok coraz więcej osób interesuje się czytaniem z dłoni, a wróżenie z ręki robi się coraz bardziej popularne.

Spis treści:

Wróżenie z ręki najbardziej kojarzy się z przepowiadaniem przyszłości. Osoba, która umie wróżyć z ręki, odczytywać linie papilarne dłoni potrafi wiele o nas powiedzieć. Według nich na dłoniach mamy wpisane całe swoje życie. Wróżenie z ręki cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy dla Was najważniejsze zasady, wskazówki i informacje, które pozwolą Wam bliżej poznać temat.

Wróżenie z ręki

Chiromancja – wróżenie z ręki

Wróżenie z ręki to tak właściwie chiromancja, czyli dziedzina pozwalająca odczytać znaki z naszej dłoni. Chiromancja opracowała zasady i metody, dzięki znajomości których możemy poznać naszą przyszłość lub określić życiową postawę za pomocą linii znajdujących się na naszych dłoniach. Chiromancja – wróżenie z ręki – ma swoje korzenie jeszcze w starożytności. W Europie prawdziwy rozkwit zainteresowania tą dziedziną przypisuje się na końcówkę XVIII wieku. Wiedza dotycząca czytania z dłoni jest naprawdę ogromna i obszerna. Potrzeba mnóstwo czasu, by poznać wszystkie zasady – my zebrałyśmy dla Was podstawowe i najważniejsze.

Horoskop miłosny na lato 2021

Horoskop miłosny na lato 2021

Lato, lato, ach to Ty! Kto z nas nie lubi tej pory roku? Wysokie temperatury i gorąco słońce wystarczająco już podgrzewają atmosferę, ale to nie wszystko! Mamy dla Was horoskop miłosny na lato 2021! W tym sezonie niemal każdego spotkają emocjonujące chwile. Miłosne uniesienia, wakacyjne przygody, niespodziewane podróże… Zobacz, jakie niespodzianki spotkają Cię tego lata!

Co to są linie papilarne?

Podstawą wróżenia z ręki są linie papilarne. Są to linie, które znajdują się na wewnętrznej stronie dłoni. Każdy z nas ma indywidualną, unikalną siatkę takich linii. Nie ma osób, które miałyby identyczną mapę linii papilarnych na dłoni. Układ linii papilarnych jest różny nawet u bliźniąt. Inna nazwa linii papilarnych to dermatoglify. Chiromanci uznają, że w liniach papilarnych są zapisane informacje o naszym zdrowiu, o przyszłości, o szczęściu, o naszych losach. Dawniej wróżenie z ręki było traktowane jako czarna magia. Dziś, to pogłębianie samoświadomości i forma zabawy, rozrywki.

Wróżenie z ręki: linie papilarne

Nauka wróżenia z ręki – od czego zacząć?

Wróżenie z ręki wydaje się dość trudnym zadaniem, jednak najważniejsze to znać podstawy, a później już będzie łatwiej. Ważna jest oczywiście praktyka, im więcej razy będziesz starać się czytać z dłoni, tym z każdym kolejnym razem będzie Ci to sprawniej wychodzić. Są oczywiście kursy i obszerne podręczniki, do których możesz zajrzeć. Na początek jednak polecamy Ci zapoznać się z podstawami i ćwiczenia. W końcu to praktyka czynia mistrza!

Z której ręki się wróży?

Podstawą wróżenia z ręki są linie papilarne znajdujące się po wewnętrznej stronie dłoni. Zanim jednak rozpoczniesz czytanie z dłoni, podpowiadamy z której ręki się wróży. Otóż, nie jest to wcale obojętne. Wróżenie z ręki prawidłowo powinno odbywać się na podstawie linii papilarnych obu dłoni, ale każda z nich mówimy nam coś innego. Z lewej dłoni możemy odczytać to, co niewiadome i niezależne od nas. Prawa dłoń mówi nam więcej o naszej życiowej postawie, o nas i naszym charakterze i wrodzonych umiejętnościach. Niektóre szkoły chiromancji utrzymują, że prawa dłoń mówi o przeszłości człowieka, zaś lewa określa jego przyszłość.

Wróżenie z ręki: liczba dzieci

Photo by Natalia Y on Unsplash

Czytanie z dłoni: linia życia, serca i głowy

Linie papilarne na dłoniach mają swój unikalny układ. Na każdej z nich jednak znajdują się główne linie, które pozwalają nam odczytać nasze losy. Wróżenie z ręki odbywa się za pomocą analizy najważniejszych linii: miłości, losu, serca, głowy, Słońca, Merkurego i Wenus. Skupimy się na najważniejszych cechach i znaczeniu każdej z tych linii. Jeżeli linie są wyraźne i doskonale rozróżnialne, to wróżenie z ręki jest łatwiejsze. W praktyce jednak zdarza się, że linie na siebie nachodzą, są nie wystarczająco głębokie, nierozróżnialne. Wtedy czytanie z dłoni jest trudniejsze, ale warto wiedzieć, że te “defekty” również coś mówią doświadczonym wróżbitom.

Chiromancja: znaczenie najważniejszych linii

Każda linia na naszej dłoni ma swoje znaczenie. Posiadanie wiedzy na temat tego, jak odczytać ich znaczenie to ciekawa umiejętność, która nierzadko pozwoli Ci rozładować napiętą atmosferę, umilić czas spędzany ze znajomymi. Warto jednak pamiętać, żeby traktować to jako zabawę i formę rozrywki i nie brać zbyt poważnie tego, co uda nam się odczytać. Linii papilarnych jest oczywiście więcej niż te, które wymieniłyśmy powyżej. Wyjaśnimy Wam znaczenie tych najistotniejszych. Na ich podstawie uda Wam się wyczytać najważniejsze informacje. 

Wróżenie z ręki od czego zacząć

Photo by Rhett Wesley on Unsplash

Wróżenie z ręki: linia życia

Linia życia mówi nam wiele na temat jakości naszego życia, określa długość życia oraz jak będzie wyglądać nasze życie. Bardzo wyraźna i głęboka linia życia świadczy o tym, że jesteś bardzo aktywną i pełną energii osobą. Mniej widoczna linia życia świadczy o tym, że wolisz żyć w cieniu innych i nie lubisz być zauważoną. Jeżeli Twoja linia życia biegnie przez całą dłoń a do jej skraju oznacza to, że jesteś osobą zdystansowaną, bardzo ostrożną i trudno jest Ci zaangażować się w nowe relacje. Linii życia mogą być dwie czy też trzy – taką ilość posiadają osoby bardzo wylewne i ekstrawertyczne, kochające innych ludzi oraz posiadające pasję, której oddają część życia.

Krótka linia życia

Wbrew obiegowej opinii krótka linia życia nie świadczy o krótkim życiu. Jeżeli Twoja linia życia kończy się w połowie drogi, to jesteś osobą, która szuka ulgi i ukojenia w pracy. Jest ona Twoją odskocznią od codziennych spraw i komplikacji. Jeśli linia jest uszkodzona: doświadczyłeś nagłej zmiany w stylu życia lub możesz mieć problemy ze zdrowiem.

Wróżenie z ręki: linia serca

Linia serca to linia, która wzbudza największe zainteresowanie. Do wróżki również najczęściej decydujemy się pójść, gdy chcemy dowiedzieć się więcej na temat spraw uczuciowych. Linia serca określa sferę uczuciową. Jak wróżyć z ręki na podstawie linii serca? Oto kilka najważniejszych wskazówek:

 

Linia serca – długa i prosta 

Długa i prosta linia serca kończy się gdzieś poniżej palca wskazującego. Oznacza, że jesteś osobą racjonalną, cechujesz się analitycznym myślenie, zawsze dbasz o uczucia innych, jesteś empatyczna – ludzie to widzą i doceniają. 

 

Krótka i prosta linia serca

Krótka linia serca to linia, która kończy się między palcem środkowym, a wskazującym. Mają ją osoby, które są oszczędne w rozmowie o uczuciach, potrzebują swobody. Nie oznacza to jednak, że nie są emocjonalne – swoją miłość okazują poprzez działanie, nie potrzebują do tego słów. Są to osoby, których nie interesują przelotne znajomości i romanse. Wolą stałość.

 

Zakrzywiona linia serca

Osoby, które mają długą i zakrzywioną linie serca to osoby, którymi kieruje egoizm, ich własne pasje i pragnienia. Najbardziej interesuje ich to, czego oni chcą. Tacy ludzie powinni uważać na cienką granicę między zdrowym egoizmem, a samouwielbieniem. Krótka zakrzywiona linia to linia świadcząca o dystansie i skryciu. Mają ją osoby, które wolno otwierają się na innych, nie lubią wchodzić w nowe relacje. Doceniają starych, sprawdzonych przyjaciół i to z nimi wolą spędzać czas niż w większej grupie.

Wróżenie z ręki: linia głowy

Kolejną ważną do wróżenia z ręki linii jest linia głowy. Jeżeli jest ona krótka i prosta, kończy się w okolicy środka dłoni, to świadczy to o tym, że jesteś osobą, która szybko myśli, jest racjonalna i podejmuje szybkie, stanowcze decyzje. Długą, prostą linię głowy mają osoby skłonne do nadmiernego analizowania, zastanawiania się nad każdą, nawet najdrobniejszą decyzją. Długa zakrzywiona linia cechuje osoby kreatywne, potrafiące znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Linia, która dzieli się na dwie części cechuje osoby wrażliwe, które z łatwością potrafią wczuć się w sytuację innych ludzi, są empatyczne, ale często zmieniają opinię i są podatne na wpływy innych osób.

Wróżenie z ręki podstawy

Photo by Dollar Gill on Unsplash

Wróżenie z ręki: kilka dodatkowych wskazówek

Na koniec mamy jeszcze dla Was kilka dodatkowych wskazówek, które jeszcze bardziej szczegółowo pozwolą Wam na wróżenie z ręki:

 • Linia serca, która łączy się z linią życia świadczy o tym, że jesteś osobą, która potrafi szybko zauroczyć się nowo poznaną osobą.
 • Linia serca biegnąca równolegle z linią głowy – taki układ mają osoby, które potrafią zachować zimną krew. Są opanowane w każdej sytuacji.
 • Linia, która znajduje się na zewnętrznej krawędzi pod małym palcem. Długa oznacza przywiązanie do jednego partnera, krótka – nietrwałość podejmowanych związków. Kręta oznacza skłonność do zdrady, a przerywana nieudane małżeństwo. Podwójna mówi o ślubie, który nie dojdzie do skutku.

 

Wróżenie z ręki: liczba dzieci

Wiele osób uważa również, że z linii papilarnych na dłoni możemy wyczytać ile będziemy mieć dzieci. Oczywiście należy podchodzić do tego z dystansem. Jak wywróżyć z ręki ile dzieci będziesz miała? Są na to dwa sposoby:

 1. Zaciśnij w pięść dominującą rękę i spójrz na jej bok od strony małego palca. Na zgięciu pojawi się kilka linii – każda z nich oznacza jedno dziecko.
 2. Pod palcem wskazującym, nad liniami życia i głowy znajdują się małe poziome linie. Według innej szkoły to właśnie one oznaczają liczbę dzieci, które będziesz mieć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (86 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  27 lipca 2021 14:20

  zbyt skomplikowane to jak dla mnie…

  Odpowiedz
 2. waaldeczek  28 lipca 2021 10:51

  Nie wierzę w takie wróżby. To bzdura i strata pieniędzy i czasu. Podobnie jak horoskopy – można się uśmiać. Poza tym wpis ciekawy. Polecę znajomym niech sobie poczytają.

  Odpowiedz
 3. Luiza  3 sierpnia 2021 11:32

  Czasem zdarzy mi się przeczytać w gazecie horoskop, ale z ręki nigdy mi nikt nie wróżył.
  Mam w miarę szczęśliwe życie mam mężą, 2 dzieci, dom postawiony bez kredytu. Dobrą pracę, przyjaciół. Nawet mam irobota, który mnie wyręcza w odkurzaniu a ja w tym czasie mogę popijać kawkę. 🙂

  Odpowiedz
 4. agasam9  25 listopada 2021 21:51

  czasem może lepiej nie wiedzieć co nas czeka

  Odpowiedz
 5. Ktoś  31 lipca 2023 15:21

  Ogólnie wierze w coś takiego ale to zbyt skomplikowane

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany