Horoskop indiański – zobacz, jakie zwierzę jest Twoim duchowym opiekunem

Indianie Północnoamerykańscy głęboko wierzą, że każdy z nas ma swoje zwierzę totemiczne, które przypominamy swoimi cechami charakteru i które jest naszym dobrym duchem. Sprawdź, jaki jest Twój indiański znak zodiaku i co o Tobie mówi.

Każda starożytna kultura przywiązywała dużą wagę do wróżb i astrologii. Na początku były to horoskopy oparte o żywioły. Przykładem  może być horoskop partnerski oparty właśnie żywioły, prezentowany w jednej z naszych publikacji.

Znaki zodiaku, którymi posługujemy się najczęściej, wywodzą się ze starożytnej Grecji i odpowiadają konstelacjom na niebie. Inaczej swoje znaki zodiaku opracowali północnoamerykańscy Indianie, dla których niezwykle ważne było przeświadczenie, że jesteśmy częścią natury. Według nich siły przyrody, oddziałujące podczas narodzin człowieka, mają wielki wpływ na jego charakter i podejście do życia. Swoje astralne znaki wywiedli więc od otaczających ich zwierząt. Jakie zwierzę jest Twoim duchowym opiekunem?

Horoskop indiański

Horoskop indiański: jakie zwierzę jest Twoim duchowym opiekunem?

Wydra: 20.01-18.02

Jeżeli patronuje Ci Wydra, jesteś radosną i energiczną osobą, którą trudno jest upchnąć w jakąkolwiek szufladkę. To pełni wdzięku optymiści, których cieszy towarzystwo innych i chętnie spędzają z nimi czas. Wystarczy spojrzeć na wydrę bawiącą się w wodzie, by domyślić się, że osoby spod znaku Wydry to mili kompani, z którymi nie sposób się nudzić! Chętnie także pomagają w potrzebie, nie sposób bowiem odmówić im wrażliwości i empatii. Wydry są też bardzo kreatywne i miewają niezwykle oryginalne pomysły. Dobrze radzą sobie w pracy – wydry są w końcu drapieżnikami, które potrafią osiągnąć zamierzony cel. Nie da się jednak ukryć, że bywają prawdziwymi ekscentrykami, jeżeli więc ktoś oczekuje od nich zachowania konwenansów, gorzko się zawiedzie! Wydry bywają także przewrażliwione i łatwo je urazić. Szybko jednak zapominają o scysjach, bo naprawdę cenią sobie przyjaźnie i towarzystwo bliskich.

Wilk: 19.02 – 20.03

Samotny Wilk? To mit. Owszem, to piękne zwierzę potrzebuje wolności i nie potrafiłoby długo żyć zamknięte w czterech ścianach. Wilk jest jednak zwierzęciem stadnym, dla osoby spod tego znaku niezwykle ważny jest więc dom i rodzina. Wilk kocha swoich bliskich głęboką miłością i potrafi postępować dyplomatycznie. Wilki mają wiele zainteresowań i potrafią świetnie adaptować się do nowych sytuacji. Lubią pomagać innym i bardzo mocno angażują się w wychowanie dzieci. Wilki często doskonale rozumieją uczucia innych, są też mocno oddane jakiejś idei czy filozofii. Uważaj jednak, by nie nadepnąć Wilkowi na odcisk. Jeżeli ktoś źle go potraktuje, Wilk zapamięta to na długo! Wściekły Wilk potrafi być bardzo srogi, wręcz bezlitosny, i obsesyjnie rozpamiętuje doznane krzywdy.

Sokół: 21.03 – 19.04

To urodzony przywódca! Nigdy nie brakuje mu energii – jest zarówno silny, jak i żywiołowy. Ma mnóstwo dobrych pomysłów, które niezwłocznie realizuje. Sokół nie cierpi bowiem tracić czasu, woli kuć żelazo, póki gorące. Ma duże zdolności przywódcze, jest pragmatyczny i uwielbia być u steru, świetnie więc sprawdza się w pracy zespołowej. Czasem jednak pogrąża się w chaosie i brakuje mu cierpliwości, by dopracować szczegóły planu. Jest niezwykle uparty, trzeba jednak przyznać, że zazwyczaj ma rację – w końcu lata wysoko i widzi to, co niedostępne dla innych. Sokół ma niezwykłą pasję i na ogół dobre intencje, jednak bywa także próżny, arogancki i nietolerancyjny.

Bóbr: 20 kwietnia – 20 maja

Podobnie jak Sokół, Bóbr nie ma problemu z przejmowaniem inicjatywy. Inaczej jednak niż jego skrzydlaty kolega, bardziej przyziemny Bóbr doskonale się adaptuje i dopasowuje do danej sytuacji. Jest spokojnym domatorem, któremu nie brakuje cierpliwości. Bóbr jest często ponadprzeciętnie inteligentny i potrafi stworzyć dobrą strategię. Jest też lojalny, pomocny i szczodry. Główną motywacją pracowitego Bobra jest efektywne wykonanie zadania, często wpędza go to jednak w sprzeczki z osobami, które mają inny pomysł. Bóbr powinien więc popracować nad taktem. Ten spokojny znak nie lubi stresujących sytuacji – może się wtedy stać nerwowy i tchórzliwy lub, przeciwnie, przejawiać zaborczość i zacząć wymagać od innych za wiele. W stabilnym środowisku Bóbr czuje się doskonale – chętnie wypełnia codzienne obowiązki, a jeśli kocha, to po grób!

Jeleń: 21 maja – 20 czerwca

Jeleń to postać, która inspiruje! Osoba urodzona pod jego znakiem jest błyskotliwa i pełna wdzięku oraz energii. Jelenie przejawiają niezwykłe poczucie humoru, za pomocą którego potrafią dotrzeć nawet do największych ponuraków. Są biegłe w sztuce konwersacji, co czyni z nich ciekawych znajomych oraz dobrych pracowników we wszystkich zawodach, które wymagają dyskusji czy wygłaszania przemówień. Uwielbiają podróże i nowe wrażenia, trudno im usiedzieć w miejscu i zachować stabilizację. Bywają niezwykle atrakcyjne, o czym dobrze wiedzą i ogromnie się cieszą ze wszelkich komplementów i pochwał. Ten lekki narcyzm bywa irytujący, ale zazwyczaj wszyscy wybaczają to Jeleniowi, który jest naprawdę sympatyczny i przyjacielski. Poza tym pochwały są dla Jelenia niezbędną motywacją do dalszych działań. W niesprzyjających warunkach życiowych Jeleniowi grozi popadnięcie w egocentryzm i wahania nastrojów, a także szybka utrata cierpliwości, lenistwo i dwulicowość.

Dzięcioł: 21.06 – 21. 07

Dzięcioł jest stworzony, by opiekować się innymi i wysłuchiwać ich problemów. Jest obdarzony ogromną empatią i zrozumieniem. Ze względu na to są wspaniałymi rodzicami, są też cenieni jako przyjaciele i partnerzy. Czasem wydaje się chłodny i zdystansowany, ale to dlatego, że swoje własne przeżycia Dzięcioł skrywa – woli rozmawiać o przejściach innych osób. Dzięcioły są także doskonale zorganizowane, często więc spełniają się w zawodach, w których muszą się kimś opiekować. To też wielcy romantycy, a związki traktują bardzo serio. Niestety, Dzięcioł nie zawsze potrafi kontrolować swoje opiekuńcze instynkty. Gdy przesadzi, może zamienić się w wielkiego zazdrośnika, a głęboko zraniony – w prawdziwego złośliwca! A ponieważ doskonale rozumie uczucia innych, jego przytyki będą naprawdę bolesne.

Łosoś: 22.07 – 2.08

Łosoś to osoba, której nigdy nie brakuje energii i która potrafi pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody na swojej drodze. Entuzjazm wręcz od niego bije i zaraża innych, skutecznie motywując ich do działania. Lubi przewodzić – jest typem osoby, która zawsze ma jakiś cel i jest nastawiony na jego zrealizowanie, chętnie więc zdobywa innych chętnych. Aby dokonać tego, co zamierzył, chętnie będzie podejmował działanie i walczył o swoje. Łosoś jest też bardzo inteligentny i ma niesamowitą intuicję.  Co ciekawe, to, że łososie działają szybko, nie oznacza, że lubią innowacyjne metody – wolą stosować takie sposoby, które już wcześniej wypróbowały i są pewne ich działania. Mimo swojej władczości Łosoś jest też serdeczny i uczuciowy i lubi, gdy otoczenie go akceptuje. Jeżeli znajduje się wśród wrogo nastawionych osób, może stać się wulgarny i nietolerancyjny oraz sprawiać wrażenie egoisty.

Niedźwiedź: 3 września – 21 października

Niedźwiedź to osoba pragmatyczna, o metodycznym podejściu do działania. To do niego wszyscy dzwonią, gdy potrzebują silnej ręki, która zapanowałaby nad trudną sytuacją. Praktyczny, zorganizowany i pracowity Niedźwiedź, często pełniący rolę głosu rozsądku, to doskonały partner biznesowy dla każdego oderwanego od ziemi wizjonera. Czasem jednak nie ma ochoty temperować szalonych pomysłów innych osób i po prostu zakłada własną firmę. Cierpliwy Niedźwiedź sprawdzi się także jako nauczyciel. Niedźwiedź jest też hojny, lojalny wobec bliskich i ma naprawdę wielkie serce, jest jednak na tyle skromny, że nie zawsze to okazuje. Jest romantyczny, bywa wręcz sentymentalny. Jeżeli Niedźwiedź nie otrzyma tyle miłości i dobroci, ile sam okazuje, może zacząć się zachowywać jak cynik, zrazić się do ludzi, a co za tym idzie, popaść w lenistwo i gnuśność.

Kruk: 22.09 – 22.10

W kulturze europejskiej bywa symbolem tajemniczości, a nawet śmierci, ale Indianie widzieli go inaczej. Według popularnej legendy pióra kruka stały się czarne, a jego głos ochrypły, gdy poświęcił się dla ludzkości, przynosząc ludziom pochodnię. Taka też jest osoba spod znaku Kruka: jest czarującym i towarzyskim dyplomatą, lubi pomagać i czuje wielką potrzebę dochodzenia sprawiedliwości. Ludzie lubią przychodzić do niego po radę, jest bowiem cierpliwy i ma dobrą intuicję. Ma jednak kłopoty, gdy sytuacja wymaga kreatywności i szybkiego działania – Kruki czują się pewniej, realizując dobrze sobie znane schematy. Grozi to popadnięciem w despotyzm, widoczny zwłaszcza wtedy, gdy jakaś osoba nie godzi się na pomysły Kruka i woli realizować plan w inny, bardziej nowatorski sposób. Zranione Kruki potrafią być bardzo nieprzyjazne, a nawet mściwe.

Wąż: 23.10 – 22. 11

To znak, pod którym urodziła się większość indiańskich szamanów. Wąż jest uważany za zwierzę, które potrafi przeniknąć do świata niematerialnego, doskonale nadaje się więc na duchowego przywódcę, a także na lekarza – Węże wykazują bowiem wyjątkowe zdolności uzdrowicielskie. Osoby spod tego znaku sprawiają wrażenie tajemniczych, niektórzy nawet się ich boją. To prawda, Węże lubią mieć sekrety, ale są też wrażliwe i potrafią opiekować się innymi. Są odpowiedzialne, obowiązkowe i ambitne, lubią też zdobywać nowe umiejętności. Wąż jest pełen pasji, inspirujący i pomocny dla tych, których kocha – a kocha mocno i zazwyczaj przez całe życie. Wykazuje też zaskakujące poczucie humoru. Jeżeli jednak ktoś narazi się Wężowi, upada on na duchu i przeżywa wielkie wahania nastroju, a nawet może stać się okrutny.

Sowa: 23.11 – 21.12

Sowa to osoba zmienna jak pogoda, którą trudno jest dogonić, ale która łatwo adaptuje się do nowych warunków. Jest bardzo ciekawa świata, ciepła i naturalna – nie cierpi udawania i fałszu. Sowa kocha przygody i mocno angażuje się we wszystkie nowe przeżycia. Niestety, bywa przy tym nieco bezmyślna i przesadnie ryzykuje. Sowy często zostają artystami, ale także nauczycielami – nikt lepiej niż one nie potrafi zaciekawić innych fascynującym tematem. Potrafią zresztą dać sobie radę niemal w każdym zawodzie. Są uduchowione, interesują się filozofią i tym, co ponadnaturalne, ale równocześnie twardo stąpają po ziemi i potrafią zapewnić sobie komfort materialny. Najważniejsze dla Sów jest zachowanie ich wrażliwości i entuzjazmu. Jeżeli jej życie się nie układa, Sowa może stać się zadziorna i kłótliwa, a wobec siebie nadmiernie pobłażliwa.

Gęś: 22.12 – 19.01

Jeżeli chcesz mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona, pozwól się tym zająć Gęsi. Osoba spod tego znaku jest ambitna, wytrwała, wręcz uparta. Jeżeli wyznaczy sobie zadanie, zawsze je wypełni. Gęś przy tym nie wypełnia tych zadań po to, by odnieść sukces czy przypodobać się innym, ale dla samej siebie – zupełnie, jakby ścigała się sama ze sobą. Dlatego doskonale sprawdza się w biznesie i sporcie. Gęś wytrwale wspiera swoich bliskich, jest oddana swojej rodzinie i przyjaciołom. Jej pasja, humor, towarzyskość i zmysłowość są nie do przecenienia. Niestety, jeżeli jest narażona na długotrwały stres i złą wolę innych, często popada w nałogi lub obsesyjne działania destruktywne.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (234 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...