Jaką liczbą jesteś? Sprawdź, co mówi o Tobie data urodzenia!

Podstawą świata natury jest matematyka. W kształtach roślin, a nawet oglądanych pod mikroskopem komórek, łatwo zauważyć geometryczne zależności. Na magiczne właściwości liczb wskazują też historyczne i religijne księgi. Dowiedz się, co mówi o nich numerologia!

Numerologia to prognozowanie z liczb i nazw własnych, znane ludzkości od wieków, podobnie jak obliczanie znaczenia godzin. Daty naszego urodzenia mogą pomóc nam przeniknąć przeznaczone nam drogi życia, poznać swoje cele, wady i zalety. Sprawdź, jaką liczbą jesteś i dowiedz się, co mówi o Tobie Twoja numerologiczna wibracja! Przedstawiamy nowy horoskop wróżki Fortunaty!

jaką liczbą jesteś

źródło: www.pixabay.com

Jaką liczbą jesteś? Sprawdź, co mówi o Tobie data urodzenia!

 

Jak wyznaczyć swoją numerologiczną liczbę?

Zapisz na kartce swoją datę urodzenia, a następnie dodaj do siebie wszystkie cyfry, jakie się na nią składają. Dodawaj cyfry do siebie tak długo aż zostanie Ci jedna cyfra. Będzie to Twoja numerologiczna liczba.

 

Jedynka

Numerologiczne Jedynki to ludzie bardzo aktywni we wszystkich dziedzinach życia. Są niezależni i pewni siebie, a jednocześnie bardzo otwarci na nowych ludzi, doświadczenia czy pomysły. Bardzo cenią sobie wolność i dążą do samowystarczalności. Mają też potrzebę ryzyka i uczestniczenia w różnych sytuacjach, przynoszących zastrzyk adrenaliny. Są spontaniczne, żądne wrażeń i chętnie podejmują nowe wyzwania. Nie znoszą natomiast rutyny ani w życiu zawodowym, ani osobistym. Odrzuca je nudna papierologia i cele, które wymagają realizacji bardzo wielu punktów, dlatego znacznie lepiej realizują się w mniejszych projektach. Ich życie uczuciowe musi być natomiast pełne nowych przygód, podniet i zwrotów akcji, inaczej nie będą czuć się usatysfakcjonowane.

Jedynki łatwo osiągają sukcesy i lubią być chwalone. Muszą zatem uważać, aby nie popaść w samouwielbienie. Świetnie sprawdzą się w zawodach, wymagających charyzmy i wyobraźni, takich jak wynalazca, kierownik czy dyrektor kreatywny.

Dwójka

Dwójki to osoby o bardzo łagodnym usposobieniu, świetnej intuicji i głęboko rozwiniętej duchowości. Są dobrymi słuchaczami, gdyż posiadają wrodzoną empatię i naturalną skromność. Chętnie niosą pomoc, a nierzadko stają się wręcz altruistami. Cenią sobie także wartości rodzinne, stabilizację i spokój. Są niezwykle wierne, lojalne i wyrozumiałe. Pod wpływem odwzajemnionej miłości odkrywają w sobie wiele zalet i wykazują się czułością oraz wrażliwością.

Wadą tej wibracji jest niestety nieśmiałość i brak przebojowości. Strachliwe i zachowawcze Dwójki wolą pozostawać w cieniu, izolować się i kontemplować życie w samotności. Z powodu swoich lęków, częstokroć rezygnują z ciekawych, choć ryzykownych przygód, wielkich imprez i innych okazji do zawierania nowych znajomości. Stronią także od zawodów, które wymagają charyzmy i zdolności przywódczych. Wolą dążyć do celu małymi kroczkami, ciężko pracując. Zdolności komunikacyjne czynią z nich jednak dobrych dyplomatów, dzięki czemu mogą spełniać się w pracy wymagającej umiejętności interpersonalnych. Będą dobrymi urzędnikami czy bibliotekarzami, ale też naukowcami, poetami czy kompozytorami.

 

Jaką liczbą jesteś? Sprawdź, co mówi o Tobie data urodzenia!

Trójka

 

Numerologiczne Trójki to urodzeni imprezowicze –  weseli i towarzyscy, rozkręcą każdą zabawę. Są bystre, otwarte i mają bogatą wyobraźnię, dzięki czemu łatwo zjednują sobie sympatię ludzi i cieszą się dużym zainteresowaniem płci przeciwnej. Lubią zmiany, ruch i nowe wyzwania. Serdeczność i przyjazne nastawienie Trójek idzie w parze z kreatywnością i przedsiębiorczością w życiu zawodowym, choć niekiedy wiąże się także z pewną dozą niecierpliwości z ich strony.

Zdarza się, że naturalna u Trójek odwaga przeradza się w brawurę i lekkomyślność, wpędzając je w poważne kłopoty, z których trudno im później wybrnąć. Bywa także, że ich elokwencja przechodzi w gadatliwość, a wtedy zdarza im się powiedzieć o jedno słowo za dużo, koloryzować, a nawet kłamać, do czego jednak nigdy nie chcą się przyznać. Na wszelki wypadek lepiej więc nie powierzać im swoich tajemnic. Towarzyskie Trójki lubią piastować ważne stanowiska, które stawiają ich „na świeczniku”. Świetnie sprawdzą się więc w zawodach, takich jak aktor, malarz, pisarz czy dziennikarz.

 

Czwórka

Czwórki to osoby powściągliwe i zdystansowane do świata i innych ludzi. Są bardzo słowne, pracowite, uczciwe i prawdomówne, ale brak im naturalnej otwartości. Wolą zajmować pozycję obserwatora, a każdą nową znajomość czy więź muszą uprzednio przemyśleć i rozważyć. Dobrze radzą sobie na gruncie zawodowym, gdyż dotrzymują ustalonych terminów i dopracowują każdy projekt, choć jednocześnie rzadko wybijają się ponad przeciętność.

Niestety zdystansowana postawa Czwórek często sprawia, że są odbierane jako osoby próżne czy wręcz snobistyczne. W związkach chętnie „oddają się pod opiekę” partnera, przyjmując z radością okazywaną przez niego czułość i zainteresowanie, a nawet pozwalając mu podejmować wszystkie ważniejsze decyzje. Delikatne i wrażliwe, mocno przeżywają wszystkie porażki, dlatego powinny dążyć do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i pogodnego stosunku do życia. Idealne zawody dla numerologicznych Czwórek to: mechanik, pracownik administracji, urzędnik, filozof.

 

Jaką liczbą jesteś? Sprawdź, co mówi o Tobie data urodzenia!

Piątka

 

Piątki to osoby pełne energii i osobistego uroku. Cechuje je duże poczucie humoru, dynamizm i aktywność, dzięki którym łatwo zwracają na siebie uwagę płci przeciwnej. Piątki są przy tym bardzo dowcipne i rozmowne, dlatego często są postrzegane jako dusze towarzystwa. Wrodzona ciekawość, odwaga i skłonność do poszukiwania wyzwań sprawiają, że chętnie „przecierają nowe szlaki”. Kochają zmiany, podróże, nowe pasje czy sporty. Cięgnie je przy tym do miejsc, gdzie jest wesoło, gwarno i wiele się dzieje.

Wielki temperament Piątek sprawia niestety, że trudno im się ustabilizować. Aby spełnić ich oczekiwania, partner musi wykazać się wielką fantazją i zapewniać im mnóstwo atrakcji, sprawiać niespodzianki, a jednocześnie radzić sobie z ich impulsywnym lub wręcz wybuchowym charakterem. Piątki świetnie sprawdzą się w zawodach, wymagających kontaktu z ludźmi, takich jak handlowiec, pracownik call center, psycholog, rzecznik prasowy czy manager. Będą też wspaniałymi wolontariuszami.

 

 

Szóstka

Numerologiczne Szóstki to osoby rodzinne, czułe i uczuciowe. Żyją przede wszystkim dla innych – są gotowe do poświęceń na rzecz bliskich i uczynne. Dążą do tego, by w ich otoczeniu zapanował ład i spokój. Wśród wad Szóstek na pierwszy plan wysuwa się ich zamiłowanie do luksusu, które sprawia, że nie potrafią wyzbyć się materialistycznego podejścia do życia. Nie szastają jednak pieniędzmi, a każdą ważną decyzję muszą dokładnie rozważyć. Analityczne skłonności Szóstek sprawiają niekiedy, że tracą one dystans do świata. Nieustannie roztrząsają wszystkie swoje działania (także te, które zakończyły się sukcesem), co często drażni bliskie im osoby.

W miłości Szóstki potrafią być czułe i kochające, niemniej jednak bywają też surowe, krytyczne i złośliwe. Kochane w pełni i szczerym uczuciem, pokazują się jednak ze swoich najlepszych stron. W życiu zawodowym Szóstki spełnią się na stanowiskach, związanych z troską o innych. Będą dobrymi nauczycielami, pielęgniarkami i opiekunkami. Sprawdzą się także w pracach związanych ze zmysłem artystycznym, takich jak projektowanie ogrodów czy dekorowanie wnętrz.

 

Jaką liczbą jesteś? Sprawdź, co mówi o Tobie data urodzenia!

Siódemka

Numerologiczne Siódemki to urodzeni perfekcjoniści. Nieustannie podejmują działania, dążące do osiągnięcia sukcesu we wszystkich dziedzinach życia. Chcą spełnić się zawodowo, rozwijać pasję, pracować nad kondycją i wyglądem, stworzyć idealny związek etc. Są przy tym inteligentne i mają skłonność do analizowania wszystkich jątrzących je kwestii. Skupione na samodoskonaleniu Siódemki często stają się osobami zrównoważonymi, eleganckimi i elokwentnymi, o wysokiej kulturze osobistej. Przy bliższym poznaniu dają się poznać jako osoby przyjacielskie i życzliwe. Dążenie do perfekcji sprawia jednak, że Siódemki bardzo źle znoszą wszelką krytykę, odrzucenie i niepowodzenia. Długo pielęgnują w sobie żal.

Aby poradzić sobie z wrażliwością ukrywaną pod fasadą silnej osobowości, potrzebują wiele czułości i zrozumienia. Dobrze traktowane, zawsze otwierają się na przyjaźnie i miłość. W życiu zawodowym świetnie sprawdzą się jako nauczyciele, aktorzy, pisarze czy filozofowie.

 

Ósemka

Ósemki to prawdziwi tytani pracy. Pracowici, ambitni i odpowiedzialni, są wymarzonymi współpracownikami, a swoje zadania traktują bardzo poważnie. Nie boją się porażek, cierpliwie dążąc do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Czasami popadają z tego powodu w pracoholizm lub wykazują się przesadnym uporem, ale na szczęście nie jest to reguła. Osoby z tą wibracją cechuje ponadto prawdomówność, podążanie za jasno wyznaczonymi moralnymi zasadami, rzeczowość i obiektywizm. Zwykle nie uciekają się do manipulacji i unikają niedomówień. Większość Ósemek charakteryzuje duża odporność psychiczna. Dobrze radzą sobie ze stresem i potrafią pracować pod presją czasu.

W związku Ósemka oczekuje od partnera wielu starań i zaangażowania. Pragnie czuć, że ukochany o nią dba i stara się zapewnić jej wygodne, a najlepiej luksusowe, życie oraz domową stabilizację. Sama też stara się wiele z siebie dawać. Przynajmniej do momentu, gdy partner nie nadużyje jej zaufania – w takim przypadku może bowiem stać się podejrzliwa i konfliktowa. W życiu zawodowym Ósemki dobrze sprawdzą się na stanowiskach, wymagających dużej sumienności. Będą dobrymi prawnikami, asystentami czy organizatorami wielkich przedsięwzięć.

 

Jaką liczbą jesteś? Sprawdź, co mówi o Tobie data urodzenia!

Dziewiątka

Numerologiczne Dziewiątki to osoby głęboko emocjonalne, nastawione na współodczuwanie, pomoc innym i wspieranie potrzebujących. Są bardzo życzliwe, przyjacielskie, empatyczne, komunikatywne i tolerancyjne.  Bezinteresownie pomagają obcym i dbają o znajomych oraz rodzinę. Chętnie pobłażają innym. Bywają także uległe. Dziewiątki nie są jednak nudne czy mdłe.  Są gadatliwe, wesołe i aktywne. Mocno angażują się w swoje pasje i dużo czasu poświęcają na rozwój swej osobowości, inteligencji czy intuicji (co zresztą przychodzi im łatwo, gdyż mają bardzo chłonne umysły).

Z uwagi na wielką wrażliwość i przemożną potrzebę pomagania innym, Dziewiątki najlepiej spełnią się w zawodach, które naturalnie wiążą się z troską o otoczenie. Będą świetnymi lekarzami, pielęgniarkami, położnymi, rehabilitantami, masażystami czy psychologami.

 

Czy przekonałaś się już, jaką liczbą jesteś? Czy opisane tu cechy odpowiadają Twojemu charakterowi? Jak zawsze czekamy na komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (222 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...