Marokański horoskop porównuje osobowość człowieka do… części ciała. Sprawdź, która z nich symbolizuje Ciebie!

Europejskie horoskopy przyzwyczaiły nas do podziału na 12 znaków zodiaku, z jakimi utożsamia się osoby urodzone w wyznaczonych okresach roku. Tym razem nasza wróżka Fortunata proponuje, byśmy odeszli nieco od dwunastoznakowego schematu i spróbowali przyporządkować swój typ osobowości zupełnie nowej symbolice zaczerpniętej… z ludzkiej anatomii. Przedstawiamy przygotowany przez nią marokański horoskop, odwołujący się do poszczególnych części ciała!

W wierzeniach dawnych Marokańczyków istniało przekonanie, że funkcjonująca we wspólnocie grupa społeczna może być postrzegana jako jeden organizm, w którym każdy ma wyznaczoną inną rolę, adekwatną do jego predyspozycji i wrodzonych cech osobowości. Jesteście ciekawe, jak przedstawiał się ten symboliczny podział? Przeczytajcie nasz marokański horoskop opracowany na podstawie tej wizji i sprawdźcie, jaka część społecznego ciała jest Wam w nim przyporządkowana!

marokański horoskop

źródło: www.pixabay.com

Marokański horoskop porównuje osobowość człowieka do… części ciała. Sprawdź, która z nich symbolizuje Ciebie!

 

Nogi

(18.01-20.03)

marokański horoskop

www.pixabay.com

Osoby, którym marokański horoskop przypisuje symbol nóg zaskakują swoje otoczenie łatwością z jaką zmieniają swoje zdanie, postawę, a nawet wyznawane wartości. Przemiany te wynikają jednak bardziej z niespokojnych kolei losu, do jakich Nogi muszą się dostosowywać aniżeli z ich własnych założeń. Co gorsza, zmienność losu idzie w tym przypadku w parze ze słomianym zapałem, który sprawia, że Nogi porzucają wiele spraw, nie kończąc ich.

Ludzie urodzeni pod tym znakiem są przy tym dość introwertyczni. Wolą trzymać się z boku, choć tak naprawdę nawiązywanie nowych znajomości przychodzi im łatwo. Samotny styl życia po prostu im odpowiada. Nie wściubiają nosa w sprawy innych ani nie obciążają bliskich własnymi problemami. Mimo to potrafią być dobrymi słuchaczami i wspaniałymi dyplomatami. Są zawsze gotowe wyruszyć na poszukiwanie przygód, lubią dalekie podróże i wędrówki – jak przystało na znak symbolizowany przez nogi.

 

Gardło

(21.03-7.05)

www.unsplash.com

Urodzeni pod znakiem Gardła zawsze mają na każdy temat własne zdanie i potrafią walczyć o jego uwzględnienie. Cechuje ich bardzo silny charakter, ogromny zapał do działania i charyzmę, dlatego osiąganie wymarzonych celów przychodzi im z łatwością. Nie zrażają się porażkami, lecz czerpią z nich naukę na przyszłość. Dodatkowo Gardła mają wielkie pokłady energii, którą wykorzystują na swoje pasje i zabawę. Zawsze wywiązują się ze swoich obowiązków i podają pomocną dłoń znajomym w potrzebie, ale jednocześnie znajdują czas na to, by szaleć na parkiecie całymi nocami, jeździć dookoła świata i zdobywać nowe doświadczenia. Są bardzo ciekawe innych ludzi i uwielbiają mocne wrażenia. Częstokroć bywają wręcz uzależnione od adrenaliny.

Gardła nie potrafią natomiast zdusić w sobie gniewu. Gdy coś im się nie podoba, szybko wybuchają i „gardłują”, otwarcie obwieszczając światu swoje niezadowolenie.

 

Żołądek

(8.05-2.07)

marokański horoskop

www.pixabay.com

Żołądki to osoby o wszechstronnych uzdolnieniach. Niestety ich talent rzadko idzie w parze z pomyślnością losu i ślepym szczęściem. Przygniecione ciężarem życiowych przeciwności, łatwo się poddają i przestają walczyć o swoje. Brak wiary we własne siły i możliwości sprawia, że osobiście odcinają sobie drogę do wielkich osiągnięć. Potrafią za to odpowiednio wykorzystać wrodzoną intuicję. Kierują się nią przy kontaktach z ludźmi oraz w pracy, a efekty, jakie pomaga im ona uzyskać są zdumiewające.

Niestety Żołądki lubią szukać dróg na skróty. Często porzucają swoje ambicje na rzecz wolnego czasu i hołdowania przyjemnościom. Inna ich wada dotyczy narzekactwa. Ludzie spod tego znaku lubią pomarudzić i chętnie uskarżają się na urojone dolegliwości, wyolbrzymiając swoje ewentualne przypadłości.

 

Serce

(3.07-28.08)

www.pixabay.com

Osoby urodzone pod symbolem serca to łagodne istoty pełne ciepła i wewnętrznego spokoju. Potrafią zachwycać się najmniejszymi drobiazgami i czerpać pełnymi garściami z codzienności. Są optymistami, a pomaganie innym przychodzi im w zupełnie naturalny sposób. Dobrze sprawdzają się w roli doradców. Jeżeli ktoś ma problem z podjęciem decyzji i miota się między kilkoma drogami do wyboru, powinien poszukać porady u znajomego Serca. Decyzje we własnej sprawie ludzie symbolu Serca podejmują kierując się głównie uczuciami, ale baczą też na podszepty zdrowego rozsądku.

Przez wzgląd na pogodny charakter zawieranie znajomości przychodzi Sercom łatwo. Co innego wybuchy wielkich uczuć – te nie są raczej zarezerwowane dla tego znaku. Niedostatki w życiu uczuciowym rekompensuje sobie on przyjemnościami materialnymi, chętnie wydając pieniądze i oddając się rozrywkom.

 

Kręgosłup

(29.08-5.10)

marokański horoskop

www.unsplash.com

Osoby spod znaku Kręgosłupa są pełne energii i spragnione ciągle nowych wrażeń, dlatego szybko ogarnia je znużenie. Nieustannie poszukują nowych fascynacji, sięgając po technologiczne nowinki i oryginalne przedmioty, zapoznając nowych ludzi i wyjeżdżając w nieznane sobie miejsca. Nie boją się eksperymentów, a jeśli w danym momencie mają jakąś nową zachciankę, zrobią wszystko, by ją zrealizować, nie przejmując się konsekwencjami.

Kręgosłupy posiadają niezmierzoną wyobraźnię i często zostają artystami. Ich pozytywna postawa, naturalna wesołość i żywiołowość łatwo zyskuje im uznanie otoczenia. Niestety skłonność Kręgosłupów do nagłego zmieniania zdania i składania obietnic pisanych patykiem po wodzie na dłuższą metę zraża do nich ludzi, sprawiając, że po latach stają się samotnikami.

 

Ręce

(6.10-22.12)

www.pixabay.com

Osoby urodzone pod symbolem Rąk to marzyciele, którym z trudem przychodzi skoncentrowanie się na doczesnych sprawach. Przywykłe śnić na jawie o nierealnych możliwościach, mają problem z odróżnieniem drobiazgów od naprawdę istotnych rzeczy. Z tego powodu nie zawsze udaje im się zdobyć to, czego pragną. Choć charakteryzują się ponadprzeciętnie wysokim ilorazem inteligencji, zdarza im się wpaść w pułapkę sprytnego oszusta lub utknąć w świecie wyobrażeń na tyle długo, by ktoś inny sprzątnął im sprzed nosa nadarzającą się okazję.

Największą wadą Rąk jest natomiast problem z dotrzymywaniem obietnic i to nawet tych, jakie składają samym sobie. Sprawia to, że nie cieszą się powszechnym zaufaniem, a wraz z upływem czasu tracą nawet budowaną latami dobrą reputację.

 

Głowa

(23.12-17.01)

marokański horoskop

www.pixabay.com

Osoby spod znaku Głowy wydają się mieć więcej niż jedną osobowość. Nigdy nie można odgadnąć, jak się za chwilę zachowają, gdyż ich postawy i nastroje zależą od wielu czynników. Głowy prawie zawsze są doskonale wyedukowane. Kochają zdobywać nowe zdolności i gromadzić doświadczenia. Dużo czytają i chętnie uczą się kolejnych rzeczy, także tych spoza swojej dziedziny. Swoje obowiązki wykonują sumiennie i precyzyjnie, dążąc do wypracowania sobie wymarzonej zawodowej pozycji. Mają wysokie ambicje i kochają imponować otoczeniu, starając się dominować w grupie, a nawet jej przewodzić. Bacznie przyglądają się też swoim rywalom, czekając, by odnotować ich potknięcie.

Największą wadą Głów jest ich mściwy charakter. By odpłacić się pięknym za nadobne potrafią czekać całe lata, wypatrując sposobności. Gdy ją wreszcie znajdą, obmyślają podstępne i bolesne formy zemsty.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...