12 sygnałów, że Twój partner Cię wykorzystuje. Sprawdź, czy dostajesz je na co dzień i poznaj Jego prawdziwe intencje!

Mówi się, że kobiety posiadają niezawodną intuicję. Wiele historii dowodzi jednak, iż w stanie zakochania nie potrafią one posługiwać się tym wyjątkowym zmysłem. Ciepłe uczucia jakim darzą partnera zaślepiają ich ogląd rzeczywistości, sprawiając, że stają się głuche na życzliwe uwagi otoczenia i pragną bronić swoich wyborów, często kosztem własnego szczęścia. Takie dziewczyny często padają ofiarą wyrachowanych, zimnych mężczyzn, którzy wykorzystują ich chwilową słabość. Po czym poznać, że mamy do czynienia właśnie z takim przypadkiem? Oto 12 niezawodnych sygnałów!

Kiedy jesteś zakochana, a Twój mózg produkuje szereg hormonów szczęścia, możesz nie dostrzegać tego, że Twój partner Cię wykorzystuje. Usprawiedliwiasz go przed sobą i przed otoczeniem w sytuacjach, w których powinnaś z hukiem zatrzasnąć za nim drzwi. Toksyczna relacja wyniszcza Cię tymczasem coraz bardziej aż w końcu cierpienie osiąga eskalację. Po takim związku rany na sercu goją się wyjątkowo długo, bo nie sposób zapomnieć o tylu upokorzeniach ze strony osoby, której ufałyśmy. Zanim więc obudzisz się w układzie, w którym będziesz pozbawiona jakichkolwiek praw i poczujesz się jakby ktoś sączył z kieliszka Twoją krew, zapoznaj się z ostrzegawczymi sygnałami. Oto 12 z najbardziej niepokojących zachowań, które powinny wzbudzić Twoją czujność!

partner Cię wykorzystuje

www.unsplash.com; Chermiti Mohamed

12 sygnałów, że Twój partner Cię wykorzystuje. Sprawdź, czy dostajesz je na co dzień i poznaj Jego prawdziwe intencje!

 

1. Nie stara się ani nie wykazuje inicjatywy

Mężczyźni, którym zależy na partnerkach są w stanie zrobić wiele, by zdobyć ich zainteresowanie i uznanie. Kupują kwiaty i upominki, szukają ciekawych miejsc na randkę, wymyślają rozmaite sposobności, aby móc częściej się spotykać. Jeśli więc nieustannie odnosisz wrażenie, że gdyby nie Twoja kreatywność i fantazja zawsze siedzielibyście co najwyżej na kanapie przed telewizorem, to znak, iż Jemu nie zależy na sprawieniu Ci radości. Brak propozycji w wolne dni, zapominanie o Twoich urodzinach, a nawet brak inicjatywy w sypialni to czerwone światełka, po których z miejsca rozpoznasz brak zaangażowania i nieczyste intencje partnera.

 

2. Nie słucha tego, co do niego mówisz

Mężczyźni którzy wykorzystują swoje partnerki nie są zainteresowani ich życiem ani problemami. Najłatwiej zauważyć to po tym, że nie starają się nawet słuchać, co mają one do powiedzenia. Zachowują się tak, jakby wyłączyli dźwięk pilotem i nie chodzi tu o pojedynczy epizod, ale o codzienne, stale powtarzające się sytuacje. Mają przecież ciekawsze rzeczy do roboty. Oczywiście oczekują jednocześnie, że Ty wysłuchasz każdego ich monologu i na zawołanie doradzisz im nawet w błahych sprawach.

 

3. Przy swoich znajomych traktuje Cię lepiej niż na co dzień

Niektórzy mężczyźni traktują swoje dziewczyny jak gadżety, którymi mogą pochwalić się w towarzystwie. Atrakcyjna, ładnie ubrana i miła kobieta to dla nich znak statusu i życiowego powodzenia. Tacy partnerzy potrafią odgrywać przez znajomymi teatrzyk, w którym stawiają Cię na piedestale. W ich towarzystwie nagle stają się wylewni i nadskakujący, podczas gdy w sytuacji sam na sam nie zwykli nawet Cię przytulać. To fatalny znak, którego nie powinnaś bagatelizować!

 

4. Ciągle nie ma dla Ciebie czasu

Jak poznać, że Twój partner Cię wykorzystuje? Najłatwiej zorientujesz się po tym, że nie ma go przy Tobie gdy go potrzebujesz. Ani w żadnej innej chwili, kiedy to Ty masz ochotę się spotkać. Potrafi wymyślać idiotyczne wymówki, nie odbiera telefonu i nigdy nie masz pewności, czy zjawi się z Tobą w jakimś miejscu w charakterze osoby towarzyszącej. Pojawia się na radarze tylko wtedy, kiedy to on ma jakąś potrzebę, a wówczas nie chce odpuścić, tylko naciska na spotkanie, nawet jeżeli Tobie akurat nie jest ono na rękę.

 

5. Jest od Ciebie zależny finansowo (przynajmniej w dużej części)

Pracujesz na etacie, płacisz rachunki i nieustannie wypełniasz lodówkę, a on ciągle jeszcze nie porozsyłał cv, bo dzień w dzień zalega na kanapie, grając na swoim playstation? Mieszkasz u niego, ale co miesiąc wykładasz po tysiąc złotych na czynsz i kredyt na Jego lokum? A może po prostu „stawiasz” w knajpach, kinach i kawiarniach, bo on nieustannie „zapomina portfela” bądź jest „przed wypłatą”? Nie miej złudzeń, taki mężczyzna to cwaniak i pasożyt, który ustawia się tak, by było mu wygodnie.

 

6. Nieustannie Cię krytykuje

Niektórzy ludzie próbują podbudować niskie poczucie własnej wartości, czepiając się innych i niszcząc ich dobry nastrój. Jeśli masz wątpliwości, czy partner Cię wykorzystuje, a często znajdujesz się pod ostrzałem krytyki, wiedz, że taki energetyczny wampiryzm również jest formą wykorzystywania. Toksyczny „ukochany” spróbuje wywindować swoje ego, sprowadzając Twoje samopoczucie, a co gorsza samoocenę na dno. Bo przecież w takim układzie to on będzie „błyszczeć”. Nie pozwól sobie na to!

 

7. Wyżywa się na Tobie w chwilach złości

Podobnym, ale jeszcze gorszym przejawem wykorzystywania w związku jest traktowanie drugiej osoby jak „chłopca do bicia”. Nie musi tu jednak chodzić wcale o przemoc fizyczną. Często przybiera ono postać „wywrzeszczania” się w obecności partnerki po nieudanym dniu czy porażce na niwie zawodowej. Chodzi o to, by zepsuć jej nastrój poprzez ostentacyjne okazywanie, że jest się nie w humorze, odmawianie wspólnego spędzania czasu, a nawet za pomocą słownej agresji.

partner cię wykorzystuje

www.unsplash.com; Ava Sol

 

8. Czyni Cię winną wszystkich swoich niepowodzeń

To kolejny symptom traktowania Cię jak worka treningowego. Toksyczny partner potrafi odwrócić kota ogonem w taki sposób, by uczynić Cię winną wszystkich swoich porażek. Nie zdał egzaminu? To na pewno dlatego, że spotkaliście się na dwie godziny w tygodniu, który miał poświęcić na naukę. Nie ma pieniędzy na naprawę samochodu? To Twoja wina, bo przecież kupił Ci prezent na rocznicę! Przybrał na wadze? Nic dziwnego, przecież gotujesz mu same tłuste, niezdrowe potrawy. Ta lista nie ma końca.

 

9. Nie stara się lepiej Cię poznać

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój partner Cię wykorzystuje, odpowiedz sobie na pytanie, co on właściwie o Tobie wie. Czy wskaże tytuły książek, jakie ostatnio czytałaś? Zna imiona Twoich przyjaciółek? Czy wie, jakie są Twoje największe marzenia i na czym dokładnie polega Twoja praca? Czy zna Twoje ulubione kolory, filmy i zespoły? Brak zainteresowania partnera osobowością „drugiej połówki” to znak, że traktuje on ją nie jak osobną jednostkę, lecz przynależną do siebie własność.

 

10. Nie jesteś na jego liście największych priorytetów

Wykorzystujący Cię partner nie będzie traktował Cię na równi ze swoimi priorytetami. Wystarczy ciekawa propozycja pracy czy studiów, by wyjechał do innego miasta bez pytania Cię o zdanie. Podobnie postąpi, gdy znajomi zaproponują mu atrakcyjny wypad bez Twojego udziału, kiedy będzie wybierał lokalizację nowego mieszkania lub kiedy przyjdzie mu wybrać między imprezą a wspieraniem Cię w chorobie. Te zachowania mówią same za siebie.

 

11. Unika nazywania Waszej relacji związkiem, trzymania się za ręce i nie wspomina ani słowem o ślubie

Partnerzy, którzy zawracają głowę dziewczynom, przeciągając związki mimo, że nie chcą „obnosić się” z nimi oficjalnie, również należą do grona związkowych wampirów. Pomyśl sama: jeśli jesteś z kimś od pięciu lat, a on nadal traktuje Cię bardziej jak bliską koleżankę, nie przedstawia Cię rodzinie i nie wspomina o ślubie ani słowem, jakie są szanse, że w końcu zmieni swój schemat postępowania? Ile czasu jeszcze potrzebuje, by podjąć jakąś decyzję? W świetle kruchości naszego życia takie podejście wydaje się naprawdę niepoważne. Oczywiście o ile jest niezgodne z Twoimi wyobrażeniami i upodobaniami.

 

12. Liczą się tylko jego pasje i marzenia

Niektórzy mężczyźni są w stanie rzucić wszystko i zapomnieć o obietnicach, jeśli w grę wchodzi realizacja ich pasji. Niestety nie mają tyle samo wyrozumiałości, a nierzadko nawet zainteresowania dla hobby i marzeń swoich partnerek. Czy w takim przypadku można mówić o szacunku do osoby, której nie poświęca się nawet połowy uwagi, jaką jest się w stanie nakierować na mecze piłki nożnej, grę w pokera czy surfing? Odpowiedz sobie sama.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...