Najczęstsze kłamstwa mężczyzn – 8 zdań, którym nie warto dać się zwieść

Badania przeprowadzone w Anglii na grupie 2 tysięcy mężczyzn pokazują, że faceci kłamią dużo częściej od kobiet. Wyniki wskazywały nawet na 6 kłamstw wypowiadanych przez w ciągu dnia, podczas gdy u kobiet wynik ten sięgał maksymalnie 3 kłamstw. Najczęstsze kłamstwa mężczyzn dotyczą ich ewentualnych relacji z innymi kobietami, faktycznego stosunku do ich partnerek, używek, po które sięgają i kwot wydawanych pieniędzy. Sprawdź, jak brzmią i nie daj się zwieść, gdy będziesz słyszeć je trochę za często.

najczęstsze kłamstwa mężczyzn

www.pixabay.com

Najczęstsze kłamstwa mężczyzn – 8 zdań, którym nie warto dać się zwieść

Z czego wyrastają najczęstsze kłamstwa mężczyzn? Teorii na ten temat powstało już wiele. Na pewno nie lubią długiego rozwodzenia się na różne tematy. Nie chcą też wyjść na strachliwych, emocjonalnych czy niedojrzałych. Myśl o poddaniu się kontroli ze strony partnerek zbyt mocno kojarzy im się z nadzorem ich mam w czasach, gdy byli nastolatkami, a zatem również nie wchodzi w grę. Kłamstwa mogą natomiast w ich rozumieniu ułatwić wiele rzeczy. Uciąć dyskusję, ograniczyć konieczność tłumaczenia się, pomóc im zaimponować kobiecie, podnieść pewność siebie etc.

Co ciekawe, większość mężczyzn nie należy jednak do szczególnie dobrych kłamców. Ich nieszczerość łatwo nam rozpoznać i przeniknąć. Może to dzięki kobiecej intuicji? Kobiety tymczasem są zdaniem psychologów znacznie lepsze w ukrywaniu prawdy. Sprawniej kontrolują emocje związane ze swoim poczuciem winy. Jeśli mają prawdziwie ważny sekret, nie wyjawią go nawet zaufanej przyjaciółce. Zwykle kłamią jednak głównie na temat swoich zakupów, przekonując, że jakaś ich rzecz wcale nie jest nowa lub wmawiając partnerowi, że kosztowała znacznie mniej. Jesteście ciekawe, jaki rodzaj kitu próbują wciskać nam mężczyźni? Poniżej znajdziecie 8 najchętniej wypowiadanych przez nich, fałszywych zdań!

 

Oto najczęstsze kłamstwa mężczyzn:

1.Spotkałem się z nią, ale do niczego nie doszło

Bo oczywiście spotkania z innymi kobietami nie są podszyte żadną szczególną intencją… To typowe tłumaczenie, mające rozwiać Twoje podejrzenia, ale prawda może być inna.

 

2. Nie robiłem tego wcześniej z żadną kobietą

Trudno powiedzieć, dlaczego mężczyźni uważają, że wypowiedzenie tych słów sprawi, iż poczujemy się wyjątkowe. Prawdopodobnie chodzi jednak o zbudowanie romantycznego nastroju. Chcą, abyśmy myślały, że właśnie wydarza się coś niezwykłego i rzadkiego. To kłamstwo ma więc przynajmniej pozytywny fundament.

 

3.Wypiłem tylko dwa piwa

Mężczyźni boją się przyznać, ile alkoholu naprawdę wypili, bo wiedzą, że nam się to nie spodoba. Zaniżają więc tę ilość, choć ich wygląd i zachowanie wyraźnie przeczy stworzonej przez nich wersji.

 

4. Telefon mi się rozładował

Jak często naprawdę rozładowuje nam się telefon w czasach, gdy mamy nawyk nieustannego ładowania baterii? Oczywiście taka możliwość istnieje. Zazwyczaj jednak wszystko sprowadza się do wyłączenia telefonu w momencie, gdy okoliczności jego odbierania mogłyby być niewygodne…

 

5. Nie miałem zasięgu

Po latach obudowywania świata sieciami telefonii te słowa brzmią już nieco śmiesznie, choć oczywiście mogą być prawdą, jeśli mężczyzna przebywał na przykład w barze w suterenie. Zbyt często powtarzane muszą jednak zapalić w Twojej głowie czerwoną lampkę!

 

6. Zadzwonię jutro

To słowa wypowiadane przez mężczyzn do kobiet na początkowym etapie znajomości. Często są jednak tym samym, czym słowa „zadzwonimy do pana” padające po nieudanym castingu czy rozmowie o pracę. Na ten telefon nie powinnyśmy czekać zbyt gorliwie.

 

7. To wcale nie było aż takie drogie

Tak, mężczyźni też używają tego kłamstwa. Szczególnie jeśli w rozmowie padają pytania o kwotę wydaną na zakup nowych elektronicznych gadżetów. Nie chcą wyjść przed nami na niedojrzałe dzieciaki, które marnotrawią kieszonkowe w sklepie ze śmiesznymi rzeczami.

 

8. Nigdy bym Cię nie oszukał

No tak, oczywiście. Ale przecież większość z nas trochę się nawzajem oszukuje każdego dnia. Nie kupuj więc tych słów rodem z bajek Disneya.

 

najczęstsze kłamstwa mężczyzn

giphy.com

Oczywiście, nie należy brać tych sugestii głęboko do siebie. Wiadomo, że jako ludzie posiadamy naturalną skłonność do wypowiadania kłamstw w różnych codziennych sytuacjach. Chodzi o to, aby zachować czujność i nie wpaść w sidła seryjnego kłamcy, bo nagłe odkrycie góry oszustw serwowanych nam przez długi czas przez partnera potrafi być naprawdę przytłaczające.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (102 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...