Jego hobby jest ważniejsze od ciebie? Radzimy co zrobić, aby pasja twojego chłopaka nie zrujnowała waszego związku

Twój chłopak coraz więcej czasu poświęca swojemu hobby, a coraz mniej tobie? Na początek musisz dowiedzieć się co go tak bardzo pochłania, spróbować to zrozumieć, a czasem nawet zerknąć do tego świata. Co jednak najważniejsze, musicie na ten temat porozmawiać i znaleźć wspólne rozwiązanie. Takie, aby chłopak nie musiał rezygnować z hobby, a ty żebyś nie czuła się zaniedbywana.

Spędzacie ze sobą coraz mniej czasu, a gdy już przydarzy się okazja na wspólną randkę słyszysz tylko o wędkowaniu lub nowych trickach na BMX-ie. Oczywiście każdy powinien mieć swoją pasję, bo w ten sposób może wyrażać samego siebie i tym samym nie  pochłonie go kanapa i telewizor. Trzeba jednak znaleźć miejsce też dla drugiego człowieka i w tym konkretnym przypadku chodzi o ciebie. Jeśli masz wrażenie, że jego hobby jest ważniejsze od waszego związku czas najwyższy zainterweniować albo, co boleśniejsze – zakończyć tę relację. Podpowiadamy co zrobić gdy jednak czujesz, że płomień miłości jeszcze tak do końca nie wygasł.

źródło: www.pixabay.com

Jego hobby jest ważniejsze od ciebie? Radzimy co zrobić, aby pasja twojego chłopaka nie zrujnowała waszego związku

Zainteresuj się jego pasją

Nie zakładaj z góry, że nigdy w życiu choć po części nie zainteresujesz się jego pasją. Zanim zaczniesz krytykować, na początek przynajmniej spróbuj. Poczytaj w internecie na ten temat, zadawaj chłopakowi pytania o to co kocha oprócz ciebie. Na pewno zaplusujesz, bo mężczyźni uwielbiają wręcz o sobie opowiadać, a gdy dodatkowo ma to być rozmowa o pasji, będzie mógł się przed tobą popisać, czym jeszcze bardziej zyskasz w jego oczach. Jest szansa, że te rozmowy was do siebie zbliżą, a co za tym idzie – spędzicie razem wiele miłych godzin. Pamiętaj, że musicie rozmawiać, bez tego nie ma związku!

źródło: www.pixabay.com

Niech pokaże ci swoje hobby

Cokolwiek by nie robił, przecież możesz robić to z nim. A jeśli dodatkowo to rozrywka na świeżym powietrzu czy jest lepszy sposób na udaną randkę za miastem? Wykręca się, tłumacząc, że to nie dla ciebie, że na pewno będziesz się nudziła? Zapewnij go, że to tylko raz na jakiś czas, bowiem rozumiesz, iż to jego swoiste sanktuarium gdzie po prostu potrzebuje pobyć sam. Zobacz czym tak naprawdę zajmuje się „pod godzinach” i spróbuj zrozumieć dlaczego to dla niego aż tak ważne. A może przy okazji świetnie spędzicie czas, może ty też załapiesz bakcyla? Kto wie…

źródło: www.pixabay.com

Ty również znajdź s0bie zajęcie

Oczywiście, nawet jeśli spędzicie wiele wspólnych godzin przy realizacji jego pasji, musisz, mimo wszystko pozostawić mu trochę swobody w tym temacie. Nie chodź za nim krok w krok, bo to najzwyczajniej w świecie niezdrowe. Sama za to zagospodaruj sobie czas pod jego nieobecność. Może odkryjesz w sobie pasję, o której dotąd nie miałaś pojęcia? Wykorzystaj czas swojej swobody, spotkaj się z przyjaciółką, posadź zioła w doniczkach, obejrzyj serial, którego twój ukochany wręcz ni znosi.

źródło: www.pixabay.com

Wyznacz wasz wspólny dzień

Każdy z was ma swoje sprawy, ale powinniście wyznaczyć sobie jeden dzień, kiedy bez żadnych wymówek będziecie wspólnie spędzać czas. Mamy tu na myśli gotowane we dwójkę, wyjście do kina, na rower albo wylegiwanie się na kanapie przed ulubionym serialem, dodatkowo w otoczeniu słodyczy, które kochacie. Ten termin powinien być dla was święty, dlatego celebrujcie każde takie spotkanie. Rzecz jasna, nie chodzi o to, by widywać się raz w tygodniu, a wyznaczyć spośród innych spotkań ten jeden, wyjątkowy dzień. Pamiętaj, to działa również gdy mieszkacie razem.

źródło: www.pixabay.com

Czy to się może udać?

Możesz skorzystać ze wszystkich naszych rad lub tylko z wybranych. Jedno jest pewne, na początek spróbuj zrozumieć jego pasję i co najważniejsze, nie krytykuj go za wszystko co robi. Jeśli jednak twój chłopak nie znajdzie dla ciebie ani sekundy, choć bardzo byś się starała, musisz być przygotowana na zerwanie. Związek bez wspólnego spędzania czasu i wzajemnego zrozumienia nie ma bowiem żadnej przyszłości. Jeśli natomiast zarazicie się swoimi pasjami, z pewnością zyskacie wiele wspólnych i niezapomnianych chwil. Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (147 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...