Slow dating : powolne randkowanie nadal modne

Z pewnością nie raz słyszeliście o szybkich randkach, czyli „speed dating”. Ich idea polega na spotkaniach z wieloma kandydatami na potencjalną „drugą połówkę” i rozmowie z nimi przez ograniczoną ilość czasu. Kandydaci się rotują – co kilka minut do stolika przysiada się inny partner. Zupełnie innym zjawiskiem jest slow dating. To przeciwwaga dla idei szybkich romansów, flirtów i randek, które zwykle nie kończą się sukcesem. Tu stawia się na jakość, a nie ilość, a jej owocem na być długotrwała i głęboka relacja.

Spis treści:

trend slow dating

Kiedy zrodziła się idea slow datingu?

Wiele osób jest zdania, że tam naprawdę slow dating wywołała pandemia. W tym czasie wiele z nas nie mogąc spotkać się twarzą w twarz z potencjalnym partnerem oddawała się długim rozmowom przez telefon czy przy pomocy popularnych komunikatorów. Rozmowy wykorzystujące szybkie wiadomości tekstowe zmieniły więc formę – stały się dłuższe. Poza tym w tym czasie sięgaliśmy często także po video chaty, by móc mieć namiastkę prawdziwego randkowania. To sprawiało, że odbywające się często w pośpiechu randki zupełnie zmieniły swe oblicze. Stały się powolniejsze i bardziej „jakościowe”. To z kolei sprzyjało silniejszemu zacieśnianiu więzów i lepszemu poznaniu drugiej osoby. Takie „powolne randkowanie” z wykorzystaniem nowoczesnych technologii był dla wielu osób idealnym sposobem na poznanie partnera, zwłaszcza w okresie kwarantanny i lockdownu. Okazuje się jednak, że pojęcie to nie zniknęło wraz z pandemią, jednak ewoluowało i dziś wygląda nieco inaczej.

Czym jest dry dating? Bezpieczny trend w randkowaniu zyskuje na popularności

Czym jest dry dating? Bezpieczny trend w randkowaniu zyskuje na popularności

Okazuje się, że przekonanie o tym, że alkohol pomaga w randkowaniu dodając pewności siebie i większej dozy luzu należy włożyć do lamusa. Pandemia, która wielu parom lub osobom poszukującym miłości zablokowała namacalne spotkania sprawiła, że po niej jeszcze bardziej doceniamy kontakt z drugim człowiekiem i to bez specjalnych „wspomagaczy”, bo …na trzeźwo! I tak właśnie narodził się dry dating.

powolne randkowanie przez internet

Jakie są zalety slow dating’u?

Zaletą formy randkowania zwanej slow dating jest to, że bardziej koncentrujemy się na bliższym poznaniu drugiej osoby. Nie liczy się zatem idea poznawania większej ilości partnerów, aby mieć większy wybór, a raczej skupienie na wybranym i pogłębianie tej znajomości. To z kolei sprawia, że istnieje duża szansa na to, że tego rodzaju relacja będzie silniejsza i trwalsza. Skupienie na wybranej osobie sprawia, że poznajemy zarówno jej zalety, jak i wady. Możemy przekonać się jaki potencjalny partner lub partnerka ma system wartości, marzenia czy cele. Taka stopniowa „weryfikacja” pozwala zatem lepiej ocenić, czy dana relacja ma przed sobą przyszłość czy raczej jest spisana na straty. Randka przestaje więc być tylko kolejnym punktem do odhaczenia w napiętym grafiku dnia, ale raczej okazją, na którą warto czekać i z którą wiąże się pewne nadzieje. Nawet jeśli spotkania z „drugą połówką” nie odbywają się zbyt często. Jeśli jednak do nich dojdzie są dłuższe, bardziej jakościowe i dające poczucie większego zaangażowania.

Beige flags – czym są beżowe flagi? Randkowy trend z Tik Toka, który podbija media społecznościowe

Beige flags – czym są beżowe flagi? Randkowy trend z Tik Toka, który podbija media społecznościowe

TikTok jest obecnie mosiężnym narzędziem w budowaniu followersów. Krótkie dynamiczne filmiki z każdym dnie zyskują nowych fanów i są chętnie oglądane w głównej mierze przez młode osoby. To właśnie na TikToku rodziły się najbardziej znane viralowe akcje i to on często wyznacza trendy. Jednym z ciekawszych są beige flags, beżowe flagi, które robi a prawdziwą furorę. Czym są i skąd się wzięły?

para randkuje w restauracji

Slow dating – trend, który kochają nowoczesne kobiety

Dziś powolne randkowanie to także brak presji w szybkim znalezieniu „życiowej połówki”. Kobiety są coraz bardziej świadome nie tylko swoich praw, ale także i potrzeb. Stają w kontrze na nacisk otoczenia w kwestii zamążpójścia czy tym bardziej powiększenia rodziny. Chcą robić wszystko w swoim czasie i w odpowiednim dla siebie tempie. Slow dating, czyli randkowanie w zwolnionym tempie daje im poczucie, że nie muszą się zmuszać do szybkiej finalizacji relacji. Liczy się dla nich komfort w budowaniu związku, bez pośpiechu i narzucaniu ram czasowych. Jeśli zatem potrzebują więcej czasu na samorealizację, podniesienie swojej pewności siebie czy po prostu odnalezienia celu w życiu dają sobie na to przyzwolenie i nie ulegają idei szukania partnera na siłę. Slow dating pozwala im na randkowanie na ich zasadach, wolniej, ale bardziej świadomie i dojrzale.

Trendy w randkowaniu, na które trzeba uważać

Trendy w randkowaniu, na które trzeba uważać

Randka - ekscytujące spotkanie z mężczyzną, po którym obiecujemy sobie wiele. W głowie układamy misterny plan, w którym każdy szczegół jest istotny: od miejsca randki, tego o czym będziemy rozmawiać, po naszą kreację. Chcemy jak najlepiej wypaść, to oczywiste, ale co jeśli nasze starania nie mają znaczenia, bo intencje tej drugiej osoby nie są do końca czyste?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (15 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. mswitalska1985  24 stycznia 2024 09:30

  Najważniejsze jest żeby poznać dobrze drugą osobę ❤️

  Odpowiedz
 2. janka1312  24 stycznia 2024 18:51

  ja chyba wolę slow 🙂

  Odpowiedz
 3. Julka  6 lutego 2024 14:20

  Ja wolę klimaty slow, a mój facet adrenalinę, więc metodą kompromisu raz spędzamy walentynki po mojemu, a raz jak on chce 🙂 Ten rok należy do niego i wymyślił, że zabiera mnie do tunelu aerodynamicznego free fly center 🙂 Jeszcze nie miałam okazji tak latać, więc jestem ciekawa jak to będzie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany