Wysoka jakość w niskiej cenie. Jak urządzić łazienkę, oszczędzając?

Wykończenie i wyposażenie łazienki dużo kosztuje, a ostateczny rachunek wzrasta do niebotycznych rozmiarów, gdy decydujesz się na wysokiej jakości armaturę, umeblowanie, ceramikę i wszelkie dodatki. Jak zaaranżować łazienkę zgodną z własnymi oczekiwaniami i nie wydać fortuny?

Prostota i minimalizm – farby lub tapety na łazienkowe ściany

Płytki kamienne w łazience prezentują się stylowo i elegancko zarówno na podłodze, jak i na ścianach, ale można je zastąpić tańszym i równie efektownym rozwiązaniem, jakim są płytki ceramiczne. Co zrobić, gdy jednak koszt płytek przekracza możliwości finansowe, a nie chcesz rezygnować z wyjątkowej aranżacji łazienki? Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest tylko częściowe ułożenie płytek na ścianach, podczas gdy reszta zostaje uzupełniona atrakcyjnie pomalowaną ścianą lub tapetą. W ten sposób koszt wykończenia łazienki zostaje obniżony, a jednocześnie zyskuje się interesujący efekt. Warto poszukać tapet z ciekawymi motywami, które sprawią, że łazienka stanie się oazą relaksu. Jeżeli nie wyobrażasz sobie innej łazienki niż wyłożonej wyłącznie płytkami albo zależy ci na tym, aby jeszcze bardziej ograniczyć koszty urządzenia pomieszczenia skorzystaj z rozwiązania, które podpowiadamy na końcu artykułu.

 

Wykładzina PCW czy jednak płytki ceramiczne?

Podłoga może wyglądać ładnie nawet, jeżeli zamiast płytek ceramicznych zdecydujesz się na wykładzinę PCW. Obecnie można skorzystać z wielu interesujących wzorów, które ożywiają łazienkę i czynią ją oryginalną. Jest to jedna z opcji, ponieważ wcale nie trzeba rezygnować z wyłożenia podłogi płytkami ceramicznymi i to tymi z najwyższej półki jakościowej – wystarczy wiedzieć, gdzie należy szukać wyjątkowych okazji cenowych.

 

Wanna czy kabina prysznicowa?

Koszty zakupu wanny i kabiny prysznicowej są niezwykle zróżnicowane, chociaż najprostsza wanna zwykle kosztuje mniej niż analogiczna wersja kabiny prysznicowej. Podążając w przeciwnym kierunku, za jedno i drugie rozwiązanie można zapłacić też kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości i ewentualnego wyposażenia w nowoczesne funkcje. Wybór pomiędzy wanną lub kabiną prysznicową jest determinowany jednak w pierwszej kolejności wielkością i ustawnością łazienki. W małych pomieszczeniach najlepsze rozwiązanie stanowi kabina prysznicowa. Za to w dużych wnętrzach często można wstawić wannę i dodatkowo kabinę. Istnieje wiele możliwości w wyborze materiałów wykończeniowych i wyposażenia łazienkowego i nie zawsze największą uwagę trzeba poświęcać generowanym kosztom.

 

Czy trzeba wybierać? Internetowy outlet pełen korzyści

 Nie musisz zadowalać się produktami gorszej jakości, aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie, ponieważ za wyposażenie najlepszej jakości możesz zapłacić o wiele mniej niż w tradycyjnym sklepie. Internet jest pełen cenowych okazji, a koszty można obniżyć nawet o ponad połowę, korzystając m.in. z oferty http://plusoutlet.pl/. Internetowe outlety to nie tylko końcówki kolekcji odzieżowych, ale również na przykład wyposażenie łazienkowe renomowanych producentów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (77 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  31 października 2017 17:44

    Pożyteczny artykuł.

    Odpowiedz
  2. sylwiawes  2 listopada 2017 12:35

    Ciekawy artykuł 🙂 Właśnie jestem przed remontem łazienki 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany