Aranżacyjne pomysły na małą kuchnię

Wiele z nas ma problem z ograniczonym metrażem. Mieszkania, w których mieszkamy, szczególnie te w starszych blokach wielorodzinnych nie zawsze są funkcjonalne i musimy się naprawdę postarać i wykazać inwencją w aranżowaniu wnętrza. Częstym problemem jest stworzenie funkcjonalnej i ładnej kuchni, w której pomieścimy nie tylko wszystkie sprzęty, ale także miejsce na spożywanie posiłku, czy napicie się kawy. W końcu kuchnia jest sercem domu! Przedstawiamy Wam aranżacyjne pomysły na małą kuchnię !

 Zobacz też: DIY: Pomysły na piękny balkon

Jak urządzić małą kuchnię?

W aranżacji małej kuchni trzeba postawić na pomysłowość! Pojemne szafki narożne, wszelakie półki, półeczki, wysokie wiszące szafki pod sam sufit mogą nam pomóc pomieścić wszystkie kuchenne naczynia i sprzęty – a przecież gromadzimy tego niemało. Formy do pieczenia ciast, trzepaczki, miksery, naczynia, komplety kawowe, garnki, patelnie, kieliszki, kubki detergenty – to wszystko musi mieć swoje miejsce! Nie wspominając już o produktach trzymanych poza lodówką, zapasach, które pomogą nam szybko przyrządzić coś smacznego.

W małej kuchni można również wyczarować kącik, w którym można napić się kawy, czy zjeść śniadanie! Pomysłowym rozwiązaniem są małe, składane stoliki, czy głębsza półka przymocowana do ściany, i dostawione do niej barowe krzesła.

Przede wszystkim kuchnia musi być wnętrzem funkcjonalny, bo chociaż lubimy w niej spędzać czas, to nie lubimy do w niej marnować, na szukaniu sprzętów, przeciskaniu się pomiędzy stołem a szafką, czy odsuwaniem stolika, żeby dostać się do szafki z przyprawami.

Jak się Wam podobają znalezione inspiracje na zaaranżowanie małej kuchni?

Zapraszamy do galerii: Aranżacyjne pomysły na małą kuchnię

 pomysły na małą kuchnię

Francesca Tosolini Unsplash.com

 pomysły na małą kuchnię

Edgar Castrejon Unsplash.com

 

mała kuchnia - wykorzystanie wysokich ścian

Dinh Ng. Unsplash.com

 

biała kuchnia - aneks jadalny

Victor Rodriguez Unsplash.com

 

jak urządzić wąską kuchnię

HomeLane .com Unsplash.com

 

stołki barowe zamiast stołu jadalnego

fran hogan Unsplash.com

 

Jak urządzić małą kuchnię

Chastity Cortijo Unsplash.com

 

aneks kuchenny

Sidekix Media Unsplash.com

 

wykorzystanie ścian w małej kuchni

Mike Marquez Unsplash.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (251 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...