Aranżacja salonu z piecem kaflowym

Pamiętasz ten ogromny piec z kaflami, który zamieszkiwał kąt w babcinym salonie? Po powrocie do domu z saneczkowego szaleństwa przyjemnie rozgrzewał dłonie i uszy. Mamy dobrą wiadomość: tradycyjne piece kaflowe wracają do łask! Podpowiadamy, jak urządzić salon, którego centralnym punktem będzie piec w obudowie kaflowej.

fot. www.kratki.com/sklep/

Piecyk kaflowy – klasyka w ekologicznym wydaniu

Nowoczesny wkład kominkowy obudowany kaflami to jedna z najefektywniejszych form ogrzewania. Piecyk kaflowy posiada zdolność akumulowania ciepła, co sprawia, że wysokie temperatury utrzymują się nawet do 12 godzin po zgaszeniu paleniska. Zdolność do kondensacji ciepła przekłada się na wydajność spalania, co pozwala znacząco ograniczyć koszty zakupu opału.

Nowoczesne piecyki kaflowe wyposażone w ruchomy wylot spalin ułatwiają montaż. Wkład kominkowy w zabudowie kaflowej umożliwia podłączenie do systemu DGP (dystrybucji gorącego powietrza) lub płaszcza wodnego. Dzięki temu jeden piec wystarczy do ogrzania wszystkich pomieszczeń w domu, a nawet podgrzania wody użytkowej. Nowoczesne piece kaflowe spełniają rygorystyczne normy emisji dwutlenku węgla, stanowiąc bezpieczną i ekologiczną formę ogrzewania, która pozwala na maksymalne wykorzystanie energii cieplnej.

Piecyk kaflowy w salonie – najciekawsze aranżacje

Nowoczesny wkład kominkowy obudowany kaflami to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale także niezwykle efektowne. Piec kaflowy doskonale sprawdzi się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i eklektycznych, łączących w sobie elementy należące do różnych stylów. Do wnętrz, w których dominują elementy prowansalskie i rustykalne, świetnie wpasują się kafle z bogatymi zdobieniami np. w postaci kiści winogron, liści, kwiatu lawendy lub ptaków.

W salonie o charakterze nowoczesnym i eleganckim doskonale będą wyglądać kominki o klasycznym kształcie i stonowanej kolorystyce, w tym również biokominki w ramie z MDF zdobione np. kryształami Swarovskiego. Z kolei w pomieszczeniach, w których dominuje drewno, pięknie będą się prezentować oryginalne kafle w kolorze butelkowej zieleni!

fot. www.kratki.com/sklep/

fot. www.kratki.com/sklep/

fot. www.kratki.com/sklep/

fot. www.kratki.com/sklep/

fot. www.kratki.com/sklep/

fot. www.kratki.com/sklep/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...