Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Wyposaż swoją łazienkę w funkcjonalne i praktyczne meble łazienkowe, których najważniejszym elementem jest oczywiście odpowiednia szafka pod umywalkę. Wybierz idealną szafkę łazienkową, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Jaką szafkę wybrać pod umywalkę

 

Aranżujesz łazienkę i szukasz perfekcyjnej szafki pod umywalkę? Służymy pomocą. W trakcie urządzania łazienki bardzo często sugerujemy się designem, chcąc uzyskać rezultat jak z pierwszych stron portali aranżacyjnych. Niestety nie zawsze meble, które są piękne i niesamowicie prezentują się na zdjęciu, sprawdzają się w roli użytecznych i funkcjonalnych mebli do łazienki. Dlatego wskazane jest przyjrzeć się obecnym kierunkom i zestawić je pod względem ergonomicznym i użytkowym.

Szafka wisząca czy stojąca? Oto jest pytanie

 

Z pewnością najwięcej wątpliwość dotyczy rodzaju szafki pod umywalkę, czy powinna być to szafka wisząca czy stojąca. Oczywiście szafki łazienkowe stojące kojarzą się nam z klasycznymi szafkami do łazienki, wykorzystywanymi przez naszych rodziców, które można było nabyć w każdym sklepie z urządzeniem wnętrz. Ale czasy się zmieniły i stojące szafki pod umywalkę reprezentują teraz niezmiernie ekskluzywny styl i elegancki design.

Najmodniejsze szablony to meble w połysku na delikatnych, chromowanych nóżkach, które dodają łazience nowomodnego charakteru. Kolejny przypadek tego rodzaju mebli to szafki drewniane lub utworzone z materiałów drewnopodobnych, mające zapożyczać inspirację z aranżacji klasycznych i śródziemnomorskich. Niezależnie od formy posiadają one swoje wartości: nie wymagają one montażu na ścianie, a co za tym idzie, nie ma konieczności wiercenia w płytkach czy ścianach. Zazwyczaj są także większe i posiadają bardziej pojemne wnętrza oraz przeznaczone się do większych pomieszczeń, gdzie jest sporo wolnej przestrzeni.

 

Szafki łazienkowe wiszące to bardzo modne meble łazienkowe, które zdobyły sympatię niespotykanym wyglądem jakim dysponują. Uważane są za bardziej efektowne i nowocześniejsze a do głównych ich zalet należy optyczne powiększanie przestrzeni, ponieważ nie dotykają podłogi. Oprócz tego upraszczają sprzątanie dookoła szafki i pod nią, na całej powierzchni podłogi, a w dodatku nie ma ryzyka zamoczenia mebli, gdy przypadkiem dojdzie do zalania łazienki. W szczególności szafki wiszące sprawdzają się jako szafki pod umywalkę, zarówno pod umywalkę nablatową lub wpuszczaną w szafkę.

Nablatowa czy wpuszczana w szafkę umywalka do łazienki?

 

Bardzo zajmującym i bez wątpienia spędzającym sen z powiek zadaniem jest wybór odpowiedniej szafki pod umywalkę. Szafka pod umywalkę nablatową cieszy się dużym powodzeniem, z pewnością dlatego, że widok estetycznie wyprofilowanej umywalki postawionej na blacie jest wybitnie ekstrawagancki. Tego typu zestaw nadaje się bardziej dla osób dorosłych, gorzej sprawdza się w przypadku, gdy mamy w domu jeszcze małe dzieci, gdyż mogą mieć one problem z dosięgnięciem do zlewu. Zalety tego rozwiązania to przede wszystkim: wysoki rant umywalki, który powoduje, że woda nie chlapie na boki, przez co łatwiej jest nam zachować łazienkę w czystości. Umywalka nablatowa ze względu na to, że jest montowana na blacie, nie ogranicza również drogocennego miejsca we wnętrzu szafki – na półkach albo w szufladzie. Dodatkową zaletą jest duża dowolność w wyborze właściwej umywalki, mamy wpływ na jej kształt, rozmiar i umiejscowienie na blacie.

 

Drugi rodzaj szafki to szafka z umywalką wpuszczaną w blat. Jest to bardzo znana opcja dlatego, że jest ogólnodostępna. Wielu producentów mebli łazienkowych udostępnia opcję zakupów szafki razem z umywalką co jest bardzo dużym udogodnieniem dla klientów. Jedyny minus – nie możemy wybrać innej niż proponuje producent. Tego typu rozwiązanie posiada także dodatkowe plusy: wpuszczając umywalkę w blat, ochraniamy mebel przed bezpośrednim kontaktem z wodą, dzięki czemu oszczędzi ona dłużej swój nowy wygląd. Względy estetyczne tych dwóch wariantów rozwiązań porzucam już Waszym osobistym refleksjom.

Pojedyncza czy podwójna szafka łazienkowa pod umywalkę

Jeszcze jedno zagadnienie, które częstokroć nas zastanawia, to czy wybierać pojedynczą czy podwójną szafkę łazienkową pod umywalkę. Istotnie wszystko zależy od tego ile miejsca mamy w łazience i czy starczy go na umieszczenie dwóch szafek koło siebie, bo w ten sposób tego typu zestawy najlepiej się prezentują. Bardzo często możemy urozmaicić takie zestawienie jakimś dodatkowym elementem na przykład szafką z półkami, która idealnie nadaje się na ręczniki lub dodatkowe akcesoria. Kolejność ułożenia szafek jest na ogół dowolna.

 

Podwójna szafka pod umywalkę to w większości same pozytywne aspekty. Podwójna ilość miejsca i dwie umywalki to spore udogodnienie dla par i rodzin z dziećmi. Nie trzeba się kłócić kto z rana pierwszy powinien korzystać z porannej toalety, możecie to robić razem w tym samym czasie. Czy to nie jest interesujące podejście? Jedyny minus takiej aranżacji jaki udało nam się odnaleźć to podwójne koszty, ponieważ dublują się nam wydatki na szafki i dwie umywalki. Poza tym chyba jednoznacznie jesteśmy za takim rozwiązaniem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kika  25 maja 2020 20:27

    Mam u siebie w łazience jedną z tych propozycji 🙂

    Odpowiedz
  2. Wusia  26 maja 2020 09:59

    Tylko lustro, które, nie styka się blatem czyli nie jest na poziomie umywalki ,bo będzie ciągle zachlapane. Wiem to niestety z własnego doświadczenia. NIGDY więcej!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany