Tatuaż z linią życia – sprawdź, co oznacza i zobacz najciekawsze pomysły na ten wzór!

Tatuaż z linią życia reprezentowaną przez skaczącą kreskę pulsometra to bardzo częsty motyw, chętnie utrwalany na różnych partiach ciała. Zmieści się nawet na palcu i jest wyjątkowo elastyczny, gdyż daje tatuażyście szerokie pole do kreatywnych wariacji. Sprawdź, co oznacza ten symbol na ciele i zobacz, po jakie jego realizacje sięgają miłośnicy trwałego ozdabiania skóry!

Tatuaż z linią życia to doskonała baza dla rozmaitych wzorów tatuaży, nawiązujących zarówno do naszej biografii, jak i do egzystencji bliskich nam osób. Często łączy się go z inicjałami bądź całym imieniem, znakiem serca, elementami nawiązującymi do naszych pasji czy datami. Jego ascetyczny charakter z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ale w wersjach udoskonalonych artystyczną kreską może prezentować się naprawdę interesująco. Sprawdźcie, jak może wyglądać i dowiedzcie się, w jaki sposób powinien być interpretowany!

Tatuaż z linią życia

www.unsplash.com; Lazar Gugleta

Tatuaż z linią życia – sprawdź, co oznacza i zobacz najciekawsze pomysły na ten wzór!

Tatuaż z linią życia nazywany też tatuażem pulsacyjnym jest chętnie wybierany przez minimalistów. Jego prostota i dobitność odpowiada osobom, które chcą wyrazić za jego pośrednictwem swoją wielką miłość do życia i wewnętrzną siłę przetrwania. Niektórzy traktują go wręcz jak swoisty amulet i znak pozwalający zachować dobre zdrowie. Z takim założeniem często wykonują go choćby sportowcy. Powstał nawet rodzaj zawodowego mitu, zgodnie z którym posiadanie takiego malunku na ciele dopomaga w osiąganiu sportowych sukcesów!

Ten sam kształt tatuażu bywa jednak odbierany także zupełnie inaczej. Niektórzy uważają bowiem, że pikujące i wzbijające się do góry linie oznaczają szybkie życie pełne wzlotów i upadków. W takim znaczeniu jest niekiedy umieszczany na ciele miłośników przygód. Osoby o dużym temperamencie, łączące puls na rysunku z sercem czy inicjałem traktują go jako znak wielkiej namiętności i miłości „aż po grób”. Ci, którzy na końcu linii dodają krzyż lub datę pragną oznaczyć w ten sposób śmierć drogiej im osoby bądź przeciwnie – narodziny dziecka. Miłośnicy permanentnego ozdabiania ciała, którzy łączą go z kluczem wiolinowym, samolotem, piłką nożną czy piórem chcą natomiast zamanifestować, że hobby jest całym ich życiem.

Rzadziej traktuje się ten motyw jako symbol pragnienia zmiany i wejścia na nowe wyżyny. To, jakie przesłanie będzie nieść taki tatuaż jest więc tak naprawdę bardzo indywidualną kwestią. Ostateczna wizja należy do nas!

 

A oto 8 pomysłów na tatuaż z linią życia:

Tatuaż z linią życia

www.unsplash.com; Cristina N

 

Tatuaż z linią życia

www.unsplash.com, Cristina N

 

Tatuaż z linią życia

www.unsplash.com; Alexander Aguero

 

https://www.instagram.com/p/CKedGLmhzx6/ https://www.instagram.com/p/CKD1DqjB-jT/ https://www.instagram.com/p/CHNnYlmhy57/
https://www.instagram.com/p/CGTKf69D3mk/ https://www.instagram.com/p/CGDBdbvnpWd/

Jak podobają Wam się tatuaże z tym motywem? A może macie już podobny? Podzielcie się z nami swoją opinią!

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (33 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. arunia  2 kwietnia 2021 23:30

    Średnio mi się podobają takie tatuaże

    Odpowiedz
  2. Jaworka  7 kwietnia 2021 10:28

    Niestety tatuaż to już na całe życie a po kilku katach chciała bym zmienić na inny, więc nie dla mnie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany