Tatuaż z sercem – co oznacza i jakie są jego najładniejsze realizacje?

Spis treści:

Tatuaż z sercem to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych wzorów tatuaży. Wyimaginowany lub anatomiczny kształt tego organu jest jednym z wiodących motywów delikatnych kobiecych tatuaży. W najprostszej postaci zmieści się dosłownie na każdej partii skóry i może mieć tak różnorodne znaczenie, że jego właściciel często nie dba o to, czy zobaczy go ktoś niewtajemniczony. W jakim kontekście najczęściej się go wykonuje? Które jego realizacje wpadły w oko naszej redakcji? Kto chętnie wybiera serduszko na permanentny wzór? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

tatuaż z sercem

źródło: www.unsplash.com, Dmitriy Nushtaev

Tatuaż z sercem – co oznacza i jakie są jego najładniejsze realizacje?

Tatuaż serce to jeden z tych niewielu wzorów, które potrafią pomieścić wyjątkowo dużo treści nawet w najprostszej formie. Może być interpretowany jako wyraz miłości lub wielkiej przyjaźni (i w tym znaczeniu często jest wykonywany przez pary lub duety przyjaciół). Jest on wtedy czerwony, zaopatrzony w kłódkę, strzałę, skrzydełka, diabelskie różki, inicjały, kwiaty albo połączony z symbolem rytmu serca. Równie często spotyka się jednak jego smutniejszą wersję. Mowa tu o sercu rozbitym przez młot, przebitym sztyletem, popękanym, otoczonym łańcuchem, kolczastym drutem, z bliznami albo zamkniętym w klatce. Łatwo domyślić się, że służy to zamanifestowaniu przeżytej zdrady i cierpienia zadawanego przez miłość do nieodpowiedniej osoby, miłosnych ran, których nie sposób wybaczyć.

Ciekawie prezentuje się dziś także oldschoolowy tatuaż z sercem przewiązanym wstęgą z imieniem lub datą. Z reguły oznacza ono wiecznie trwającą miłość do bliskiej, zmarłej już osoby albo upamiętnia datę narodzin dziecka.

Niekiedy można zauważyć u kogoś tatuaż z sercem i piórkami. Jest to z kolei nawiązanie do mitologicznego egipskiego rytuały „ważenia duszy”, przeprowadzanego przez boga Anubisa. Miał on na jednej szali kłaść serce zmarłego człowieka, zaś na drugiej tylko piórko. Jeśli to pióro przeważało w tym eksperymencie, znaczyło to, że prześwietlana dusza nie ma nic na sumieniu i może spokojnie przejść na drugą stronę. Jako symbol oznacza on brak skazy na honorze i dobre, czyste serce.

Serce z atrybutami w postaci korony i cierni symbolizuje natomiast Chrystusa, a co za tym idzie osobę silną w wierze.

Współczesne wizerunki tatuażu serca

tatuaż z sercem minimalistyczny

www.unsplash.com, Kelly Sikkema

Obecnie serce chętnie tatuuje się, odwzorowując jego prawdziwy anatomiczny wygląd. Zdolny tatuażysta potrafi uczynić z takiego rysunku prawdziwy majstersztyk, szczególnie jeśli doda do niego indywidualne elementy. Trudno jednak dać jedną odpowiedź na pytanie o to, co oznacza taka wariacja na temat serca. Może realistyczne podejście do miłości? Pamięć o tym, że życie jest krótkie, a serce w końcu przestanie bić?

Wyobrażony kształt serca chętnie łączy się za to z elementami odwołującymi się do czyichś pasji czy upodobań. Na linii tworzącej serce można na przykład zawiesić kotwicę, nawlec na nią koraliki, przeobrazić w długopis, węża czy smoka. Analogicznie sercu można nadać komputerowy kształt w stylu gier video. Niektórzy graficy sadzają na nim kreskówkowe albo książkowe postaci. Wpisują w serce słowa, całe aforyzmy, realistyczne obrazy… Dość popularne są również serduszka kaligrafowane ręcznym pismem, świecące w ciemności jak neon czy z literkami karcianych postaci kier. Rzadziej nawiązuje ono w podobny sposób do specyfiki danej miłości. Ale zdarza się i tak. Na przykład związek na odległość może symbolizować serce rysowane na niebie przez samolot.

tatuaz z sercem dyskretny

Kierując się opisanymi tendencjami, wybraliśmy 5 najładniejszych współczesnych realizacji tatuażu serca. Może któraś z nich zainspiruje właśnie Ciebie?

 

5 pomysłów na inspirujący tatuaż z sercem

Anatomiczne serce z kwiatami

 

Symbol serca z listków i kwiatów

 

Serce z odcisków palców

 

Rytm serca

 

Serce wyrysowane przez samolot

 

Jak Wam się podobają?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...