Tatuaż ze słońcem – kobiecy, intrygujący i doskonały na lato!

Tatuaż ze słońcem, podobnie jak ten z księżycem czy tatuaż z gwiazdami należy do najbardziej popularnych wzorów tatuaży. Nic dziwnego, jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a dodatkowo otwiera bardzo szerokie pole do artystycznych interpretacji. Może wręcz przybrać tak różny kształt, że aż trudno zestawić te wyobrażenia tego samego ciała niebieskiego w jednej linii. Wreszcie trudno sobie wyobrazić motyw bardziej pasujący do letnich dni, gdy chętniej odsłaniamy ciało, a wraz z nim takie rysunki. Zobaczcie najciekawsze odsłony słonecznego motywu, jakie udało nam się wyszperać w głębinach Instagrama!

tatuaż ze słońcem

www.unsplash.com

Tatuaż ze słońcem – kobiecy, intrygujący i doskonały na lato!

Tatuaż ze słońcem to wyjątkowo stary i nacechowany znaczeniem motyw. Swoje wersje słonecznych malunków nosili Aztekowie, członkowie indiańskich plemion, dawni Słowianie czy Wikingowie. Dziś kojarzy się go przede wszystkim z symbolem życia, odrodzenia i płodności, a także znaku mocy i nowych początków. Sztuka tatuażu bardzo często łączy symbol słońca z księżycem, by poszerzyć możliwe interpretacje rysunku. Mówimy wtedy o dwóch stronach osobowości, stałej czujności (w dzień i w nocy) czy życiu  właściciela tatuażu w zgodzie z cyklem natury. Podobne tatuaże dobrze sprawdzają się też u par, pragnących zaakcentować duchowe zjednoczenie pomimo różnicy charakterów (są jak światło dnia i ciemność nocy). Wówczas każde z partnerów wybiera jeden odpowiadający mu znak, a tatuaż tworzy się tak, by można było zawsze zetknąć ze sobą partie skóry obu zakochanych.

Słoneczny motyw ma wiele obliczy. Może być bardzo minimalistyczny i ograniczać się do wyobrażenia tej gwiazdy jako kółeczka otoczonego kreskami lub kropkami. Bywa czarno-białe lub w delirycznych, jaskrawych kolorach. Większość jednak wpisuje się w wysublimowane realizacje, w których mamy do czynienia z personifikacją słońca, dodaniem mu jakichś atrybutów czy ozdobników imitujących biżuterię. Niezależnie od ostatecznego kształtu, tatuaż słońce sprawdzi się świetnie jako wakacyjna ozdoba, umieszczona na kostce, przy obojczyku, na plecach czy w okolicy pępka. Poniżej znajdziecie moc słonecznych inspiracji!

 

Zobaczcie tatuaż ze słońcem w inspirujących odsłonach:

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...