Tatuaż z księżycem – poznaj znaczenie motywu i zobacz inspiracje dla dziewczyn, które kochają światło naszego satelity!

Podobno robienie sobie tatuaży wciąga jak mało która sztuka upiększania. Nie sposób poprzestać na jednym, bo zachwyceni wykonanym już zdobieniem z miejsca zaczynamy planować kolejne. Jeśli i Ciebie dopadł ten nietypowy „nałóg” i szukasz pomysłu na ciekawy wzór, proponujemy motyw księżyca!

Tatuaż z księżycem to jeden z najchętniej wybieranych wzorów tatuaży, szczególnie przez kobiety. Otwiera szerokie pole do graficznych interpretacji, jest nasycony symboliką i wyjątkowo intrygujący. Jeśli więc nie wiesz, na jaki motyw się zdecydować, księżyc będzie wyborem bez pudła. Zawsze tak samo aktualny i piękny, stanie się Twoją prywatną ozdobą i znakiem rozpoznawczym. Przedstawiamy 15 propozycji na księżycowy rysunek na ciele!

tatuaż z księżycem

źródło: www.unsplash.com; Tiffany Cobs

Tatuaż z księżycem – poznaj znaczenie motywu i zobacz inspiracje dla dziewczyn, które kochają światło naszego satelity!

Tatuaż z księżycem ma symboliczne znaczenie w językach niemal wszystkich kultur. Uniwersalnie odczytuje się go jako atrybut osób natchnionych artystycznie, szczególnie poetycko i wysoce rozwiniętych pod kątem intelektualnym. Wiele osób wybiera go również, by zaakcentować jakąś ważną, życiową przemianę. Jasny wskazuje na romantyczną, dobrą duszę, zaś wypełniony ciemnym tuszem przypisuje się osobom o mrocznej naturze. Co więcej, księżyc może oznaczać płodność, macierzyństwo i subtelną kobiecą siłę, która niepostrzeżenie wychodzi na pierwszy plan.

Jeśli na tle tarczy księżyca pojawia się w tatuażu wilk lub inne elementy świata przyrody, malunek symbolizuje silne przywiązanie właściciela do natury. Przedstawiona na ciele seria poszczególnych faz księżyca oznacza nowe narodziny i regenerację. Sprawdza się, gdy potrzebujemy nowego otwarcia i początku lepszej drogi. Księżyc zanikający ma tymczasem reprezentować nieczystą stronę noszącej je osoby, jej skłonność do popełniania mrocznych czynów.

Oczywiście, w związku z wysokim zindywidualizowaniem tatuaży z tym wzorem, jego znaczeń może być dużo więcej. Należy bowiem rozpatrywać je nie tylko w oparciu o interpretacje związane z samym księżycem, lecz także w połączeniu z innymi elementami. Zdolny tatuażysta potrafi zamienić ten – jak mogłoby się zdawać – prosty kształt w prawdziwe dzieło sztuki, nasycone detalami i wielowymiarowością! Sprawdźcie same!

 

Oto 15 pomysłów na tatuaż z księżycem:

Mały tatuaż z księżycem – rogalikiem

tatuaż z księżycem

www.unsplash.com; Stephany Lorena

 

Tatuaż z konturem księżyca

tatuaż z księżycem

www.unsplash.com; Alexandra Avelar

 

tatuaż z księżycem

www.unsplash.com; Bette Jane

 

Siostrzane lub miłosne tatuaże – słońce i księżyc

tatuaż z księżycem

www.unsplash.com; Tiffany Cobs

 

tatuaże

www.unsplash.com; Elizabeth Tsung

 

Baśniowy księżyc, spoglądający przez lunetę

tatuaż

www.unsplash.com; Ivan Verrengia

 

Tatuaż z fazami księżyca

księżyc

www.unsplash.com; Emy

 

Tatuaż z księżycem i słońcem

tatuaż z księżycem

www.unsplash.com; Jon Tyson

 

tatuaż z motywem księżyca

www.unsplash.com; Jude Infantini

 

tatuaż z księżycem

www.unsplash.com; Content Pixie

 

Tatuaż z kotem siedzącym na księżycu

 

Delikatny księżycowy rogalik

 

Tatuaż z magicznym, roślinnym patrzącym księżycem

 

Piękna hybryda księżyca i słońca

 

Tatuaż z ukwieconym księżycem

Jak podobają się Wam księżycowe tatuaże? Czy skusiłybyście się na podobną ozdobę ciała? Nie zapomnijcie zostawić komentarza i wskazać wzoru, który szczególnie wpisał się w Wasze gusta!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (87 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...