Polecamy: „Diabelski hrabia” Melisy Bel – płomienna opowieść z XIX-wiecznej Anglii z pomrukiwaniem tajemniczego kota w tle, która rozpali serca wszystkich romantyczek

Dręczy Was czasem uporczywa myśl, że powinnyście się były urodzić w jednej z minionych epok i pod zupełnie inną geograficzną szerokością? Najlepiej w XIX-wiecznej Anglii pełnej mrocznych zamków i tajemniczych rezydencji, po których lekkim krokiem przemykają damy w gorsetach i szeleszczących sukniach… Lubicie spędzać wolne wieczory na wypełnionej poduszkami kanapie z porywającym historycznym romansem w jednej dłoni, filiżanką aromatycznej herbaty w drugiej i mruczącym kotem na kolanach? Jeżeli tak, nasza nowa książkowa propozycja pozwoli Wam zapomnieć na chwilę o problemach zewnętrznego świata i zanurzyć się w pasjonującą opowieść o losach 27-letniej Jocelyn, w której postaci – niczym w zabytkowym oprawionym w mosiądz lustrze – dostrzeżecie odbicie własnej wewnętrznej damy!

„Diabelski hrabia” to debiutancka powieść Melisy Bel – młodej pisarki, tekściarki i wiolonczelistki. Autorka zdecydowała się przekuć swoją miłość do historycznych romansów w literacką pasję i opowiedzieć historię, z jaką sama dotąd się nie zetknęła. Jej książka opowiada o zawikłanych losach lady Jocelyn Ashton, która po śmierci męża na froncie dziedziczy ogromne długi i postanawia poszukać pomocy u jego kuzyna, hrabiego Winstona. Już 10 maja „Diabelski hrabia” trafi do sprzedaży internetowej. To kolejna warta uwagi, kobieca lektura dla urodzonych romantyczek, którą objęliśmy swoim patronatem!

diabelski hrabia

Polecamy: „Diabelski hrabia” Melisy Bel – płomienna opowieść z XIX-wiecznej Anglii z pomrukiwaniem tajemniczego kota w tle, która rozpali serca wszystkich romantyczek

Jocelyn zna hrabiego Winstona od dziecka. Nie wie, że ten mroczny mężczyzna był w niej niegdyś zakochany. Kiedy wychodzi za mąż za jego kuzyna, Edwarda Ashtona, hrabia, nie mogąc przestać o niej myśleć, zaciąga się na front. Kilka lat później mąż dziewczyny umiera, zostawiając po sobie jedynie ogromne długi i list, w którym nakazuje żonie szukać pomocy właśnie u lorda Winstona. Gdy lady Ashton zjawia się w ponurej rezydencji hrabiego, ledwie go rozpoznaje w demonicznej, barczystej postaci o przeszywająco zimnym wzroku. Zdana na jego łaskę nie rozumie napięcia, jakie zaczyna się między nimi rodzić. Tymczasem na scenie pojawia się oszałamiająco przystojny baron, który jest gotów ofiarować jej wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła… Jak potoczą się losy młodej lady?

„Diabelski hrabia” to powieść jakże inna od zalanych tanim i napastliwym erotyzmem współczesnych romansów. Pozwala każdej z nas przypomnieć sobie, czym jest kwintesencja kobiecości, a jednocześnie intryguje, zwodzi i porusza najczulsze struny. Pełna scen namiętności, zazdrości, ale także żywej akcji, humoru i charakternych kotów nie pozwoli żadnej czytelniczce nawet na chwilę nudy!

 

Premiera książki odbędzie się 10 maja na stronie melisa-bel.pl, ale już teraz można zamawiać ją w przedsprzedaży!

O Autorce

Melisa Bel to literacki pseudonim pewnej damy, która od ponad dwudziestu lat komunikuje się ze światem korzystając z dwóch środków wyrazu – słowa i muzyki. To dyplomowana wiolonczelistka, piosenkarka, a także autorka polsko- i anglojęzycznych tekstów piosenek. Na co dzień jest zaangażowana w projekty muzyczne. Prowadzi stałą współpracę z amerykańską wytwórnią płytową. Co więcej, jest miłośniczką ekologii, kotów, sztuki oraz oczywiście romansów historycznych, których przeczytała już setki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 3,82 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany