Najpiękniejsze książki o miłości

Niektóre z nas są prawdziwymi koneserkami miłosnych historii. Inne na co dzień za nimi nie przepadają, ale raz na jakiś czas nachodzi je ochota na trochę wzruszeń… Przedstawiamy najpiękniejsze historie miłosne dla jednych i drugich!

Dzień Zakochanych nastroił Cię, żeby przeczytać jakąś wzruszającą i ciekawą historię miłosną? Takich książek napisano mnóstwo. Aby więc ułatwić Ci wybór, przedstawiamy kilka propozycji. Oto najpiękniejsze książki o miłości, które zagwarantują Ci dużo wzruszeń nie tylko w Walentynki. 

Książki o miłości

źródło: pexels.com

Najpiękniejsze książki o miłości – oto nasze propozycje

1. Absolutne klasyki

„Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell

Przeminęło z wiatrem

Ta przejmująca powieść opowiada o miłości… ale w dość nietypowy sposób. Wbrew obiegowej opinii nie jest lekkim i przyjemnym romansem, a raczej historią o kobiecie, która postanowiła przetrwać w niełatwych czasach. Historia Scarlett O’Hary, próbującej ułożyć sobie życie po wojnie secesyjnej, to powieść o wyborze zarówno pomiędzy dwoma mężczyznami, jak i między dwoma bardzo sprzecznymi stylami życia. 

„Duma i uprzedzenie” Jane Austen

Duma i uprzedzenie

Miłość od pierwszego wejrzenia – czy to może się udać? A może jednak nie powinno się oceniać książki po okładce, a człowieka po pierwszym wrażeniu? Trafne spostrzeżenia, humor i uczucia sprawiają, że „Duma i uprzedzenie”, książka napisana w 1813 roku, do dzisiaj pozostaje jedną z ulubionych opowieści miłosnych. 

2. Bestsellery ostatnich lat

„Pamiętnik” Nicholasa Sparksa

pamiętnik

Nicholas Sparks to autor, który napisał wyjątkowo wiele poruszających powieści o miłości. „Pamiętnik” większość z nas zna z adaptacji filmowej, w której wystąpili uwielbiani przez fanów Rachel McAdams i Ryan Gosling. Warto jednak przeczytać także książkę – chociażby dlatego, by dłużej delektować się tą historią!

„Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes

Opowieść o miłości, chorobie i poświęceniu, którą również możecie znać z ekranów kin. Historia beztroskiej dwudziestosześciolatki, której życie diametralnie się zmienia, odkąd zostaje zatrudniona do opieki nad młodym, sparaliżowanym mężczyzną, sprawi, że uronicie niejedną łzę.

3. Nowości

„Zakazany układ” K. N. Haner

zakazany układ

Nicole pragnie popełnić samobójstwo z powodu toksycznego związku, z którego nie widzi drogi ucieczki. Jej zamiar zostaje udaremniony, ale dziewczyna pakuje się w jeszcze większe tarapaty – przypadkowo zostaje świadkiem porachunków mafijnych. Niebezpieczeństwo pojawia się na każdym kroku, ale razem z nim przyjdzie także… miłość! Emocjonujący wybór dla fanek książki „50 twarzy Greya”.

„It Ends With Us” Colleen Hoover

it ends with us

Ona – kreatywna właścicielka kwiaciarni dla osób, które… nie lubią kwiatów. On – przystojny lekarz. Wydaje się, że ten romans nie może być bardziej idealny. Tylko dawny przyjaciel głównej bohaterki wie, co tak naprawdę dzieje się za jego fasadą…

A jakie są Wasze ulubione książki o miłości? Wolicie klasyki wszechczasów, czy może stale polujecie na nowości?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...