Nie przegap! Te książki będziemy czytać latem 2023. Najciekawsze nowości

Lato to najlepszy czas na relaks z dobrą książką. W 2023 roku mamy dla was mnóstwo interesujących nowych pozycji do przeczytania. Nie ma nic lepszego niż znalezienie idealnej książki na lato – tej, która porusza, inspiruje i przyciąga od pierwszej do ostatniej strony. Możemy tylko mieć nadzieję, że nasze rekomendacje pozwolą Ci doświadczyć tego szczególnego uczucia.

Spis treści:

Lato 2023 r. zapowiada się jako szczególnie obiecujący czas dla miłośników literatury. Wydawnictwa na całym świecie przygotowały ekscytujące nowości, które z pewnością zaspokoją każdy gust literacki. Wśród tych publikacji znajdziemy zarówno debiuty pełne świeżości, jak i oczekiwane kolejne tomy od ulubionych autorów. Biorąc pod uwagę różnorodność i jakość tego, co jest w ofercie, wybór odpowiedniej książki na lato może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci nie przegapić żadnej z tych książkowych perełek. Starannie wyselekcjonowaliśmy i zrecenzowaliśmy dla Was najciekawsze tytuły, które ukazały się w pierwszej połowie 2023 roku, a które, naszym zdaniem, zasługują na szczególną uwagę.

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Przygotujcie się na relaks z dobrą książką. Niezależnie od tego, czy będziesz czytać na plaży, w parku, czy na własnym balkonie, mamy dla ciebie coś, co cię wciągnie i da dużo radości z czytania. Zapraszamy na nasz przegląd nowości książkowych na lato 2023.

Justyna Burzynski “Taki jest Berlin. O mieście kontrastów i ciągłych zmian”

To książka o współczesnym Berlinie i jego aktualnych problemach. Traktuje o metropolii, która mimo skomplikowanej historii, jest dziś kosmopolitycznym i otwartym ośrodkiem, ceniących wolność indywidualistów. To także zestawienie wyjątkowych berlińskich miejsc, które warto poznać, bo mogą niedługo odejść w zapomnienie. To próba uchwycenia szybko przemijającego Zeitgeistu stolicy, w której króluje obsesja na punkcie chwili obecnej, bez specjalnego oglądania się za siebie i niepotrzebnego rozmyślania o przyszłości. W czym tkwi fenomen tego ekscentrycznego miasta i jego siła? Skąd pochodzą jego niesamowita energia i oryginalność? Jest to lektura dla tych, którzy chcą zrozumieć, jakie procesy kształtują dzisiejszy Berlin i co sprawia, że to miasto jest tak niezwykle wyjątkowe. Książka to nie tylko przewodnik po mieście, ale przede wszystkim refleksja nad jego charakterem i duchem, pozwalająca zrozumieć, czym naprawdę jest Berlin.

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Justyna Burzynski “Taki jest Berlin. O mieście kontrastów i ciągłych zmian

Michał Śmielak „Gleba”

19 czerwca nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafi najnowsza powieść Michała Śmielaka pt. „Gleba” będąca opowieścią o bezczelnej, choć piekielnie skutecznej policjantce, która stara się dostosować do nowego życia z dala od zgiełku dużego miasta, głośnych spraw i człowieka, o którym nie może zapomnieć.

Podkomisarz Iga „Gleba” Ziemna, po ostatniej sprawie odesłana ze stolicy na prowincję, odlicza dni do powrotu na poprzednie stanowisko. Służba w Stalowej Woli nie powoduje u niej szybszego bicia serca, rutynowe czynności, schlebianie lokalnym politykom i uległość urzędników wobec Kościoła zgniatają policyjnego ducha i przytępiają śledcze zmysły. Wybudzona z letargu za sprawą brutalnego morderstwa włóczęgi nazywanego Posejdonem, Gleba z zapałem rozpoczyna dochodzenie. Wszystko wskazuje na lokalne przepychanki w środowisku bezdomnych. Szybko okazuje się, że zamordowany włóczęga nie jest wcale tym, za kogo się podawał, a po mieście zaczyna krążyć opowieść o Wampirze odpowiedzialnym za okrutne zbrodnie na bezdomnych. Gdy nad Sanem dochodzi do kolejnego morderstwa, zaczynają się mnożyć teorie o grasującym w mieście seryjnym mordercy.

Ile dla władzy warte jest życie bezdomnego? Czy lokalne układy polityczne i społeczne mogą wpłynąć na dochodzenie? Jakie są motywacje osób, które ukrywają niewygodną prawdę o grasującym w mieście Wampirze?

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Michał Śmielak „Gleba

Maciej Kaźmierczak „Pomsta” 

„Pomsta” Macieja Kaźmierczaka jest pierwszym tomem serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem. 

W warszawskim centrum handlowym, na oczach setek osób, zamordowano młodą kobietę. Całe zajście zostało uwiecznione, nagranie szybko stało się popularne w mediach społecznościowych, a morderca dostał przydomek „Skaza”. Kiedy śledczy odkrywają następne ciało, staje się jasne, że każdy nawet najmniejszy błąd może spowodować śmierć kolejnej młodej kobiety. Robert Foks wie, że nie cofnie się przed niczym, byleby tylko rozwiązać sprawę. Ale wszystko się komplikuje, gdy bez śladu znika córka jego byłego partnera. A wszystkie tropy prowadzą do… Foksa. Bezkompromisowy warszawski komisarz za wszelką cenę musi zatrzymać tego, kto brutalnie morduje nastolatki z dobrych domów. „Pomsta” to pełna mroku opowieść, która skrywa za sobą jeszcze bardziej przerażającą tajemnicę. Od tej książki nie sposób się oderwać!

Dźgnięta nożem i wypchnięta przez barierki dziewczyna to zaledwie początek działań bezwzględnego mordercy. Wkrótce dochodzi do kolejnej wstrząsającej zbrodni. Jeśli komisarz Robert Foks chce poznać plan seryjnego mordercy, musi złamać wiele zasad.

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Maciej Kaźmierczak „Pomsta”

 Dr Tara Porter „Ty mnie nie rozumiesz. Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet”

„Ty mnie nie rozumiesz. Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet” dr Tary Porter to kompendium wiedzy dla każdej nastolatki, które mówi o tym, jak poruszać się po młodej kobiecości w XXI wieku. Zawiera ono zestaw narzędzi pozwalających każdej nastolatce dorastać w sposób kompetentny emocjonalnie i pełny pewności siebie.  Stanowi również niezbędny przewodnik dla rodziców, pozwalając im lepiej rozumieć swoje córki.  To kompleksowy poradnik, będący niczym ciepły list od mądrego przyjaciela lub starszej siostry. Autorka nie tylko rozumie perspektywę młodej osoby, ale także prowadzi ją przez wyzwania, przed którymi stoi. I przede wszystkim – sprawia, że nastolatka czuje się rozumiana.

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Dr Tara Porter „Ty mnie nie rozumiesz. Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet

Anna Wolf „Ocalenie gangstera”

Nowa powieść jednej z czołowych autorek odważnej literatury kobiecej, uwielbianej przez czytelniczki Anny Wolf – „Ocalenie gangstera” to przepełniony emocjami i adrenaliną ostatni tom cyklu gangsterskiego opowiadającego o perypetiach rodziny Tarasow.

Mocna, intensywna i niebezpiecznie wciągająca! Pozbawiony wszelkich skrupułów mafijny świat, którym rządzą najsilniejsi, piękna dziewczyna w niebezpieczeństwie i mężczyzna, który zrobi wszystko, by ją ochronić. Nawet jeśli będzie musiał rzucić na szalę własne życie. „Ocalenie gangstera”, trzeci tom serii „Bracia Tarasow”, a zarazem siódmy cyklu gangsterskiego, to kolejny w dorobku Anny Wolf romans mafijny. Czołowa autorka literatury kobiecej ponownie zabiera czytelniczki do świata, w którym namiętność i pożądanie idą w parze z gangsterskimi porachunkami. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia Rei i Konstantina porywa od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego końca, gwarantując kilka godzin świetnej rozrywki.

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Anna Wolf „Ocalenie gangstera”

Remigiusz Nestor Kalwarski „Kreator Spokoju”

Od 25 maja jest już dostępna książka „Kreator Spokoju” Remigiusza Nestora Kalwarskiego – autora znanego z innowacyjnych i zarazem prostych rozwiązań. To poradnik stanowiący kompendium wiedzy dla każdego, kto pragnie oswoić swoje uczucia i odkryć ich genezę, a w efekcie lepiej poznać samego siebie i skuteczniej zarządzać swoimi emocjami. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Czy w dzisiejszym pędzącym świecie możliwe jest osiągnięcie wewnętrznego spokoju? Jak to zrobić niewielkim nakładem czasu i energii? Czy to w ogóle możliwe dla osoby, która nigdy wcześniej nie próbowała? Trzy razy “tak” – odpowiada autor, który dotąd wydał m.in. poradnik “Kreator rozwiązań” oraz powieść pt. “Inwersja”. Poruszona w książce tematyka zarządzania emocjami jest w obecnych czasach szczególnie aktualna, gdyż wiele osób z pokolenia Y i Z wykazuje zachowania świadczące o trudnościach w tym obszarze. Umiejętność ta jest niezbędna w budowaniu wartościowych kontaktów międzyludzkich. Warto ją posiadać zarówno pełniąc rolę nowoczesnego lidera w organizacji i dbając o odpowiednie relacje w zespole, jak i odpowiadając za rozwój dorastającego właśnie pokolenia już od najmłodszych lat.  

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Remigiusz Nestor Kalwarski „Kreator Spokoju

Tessa Bailey „Zdarzyło się pewnego lata” 

„Zdarzyło się pewnego lata” Tessy Bailey to pełna emocji komedia romantyczna, która rozgrzeje niejedno serce.

Młoda celebrytka Piper Bellinger pławi się w luksusie, prowadzi szalone życie i uwielbia imprezować. Nagle musi to wszystko porzucić i wyjechać do małego portowego miasteczka. Tam spotyka Brendana Taggarta, nieco szorstkiego kapitana statku rybackiego. Wystrojona dziewczyna nie robi na nim dobrego wrażenia. Brendan sądzi, że ona długo nie wytrzyma w Westport. Czy jego przypuszczenia się sprawdzą?

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Tessa Bailey „Zdarzyło się pewnego lata”

Barbara Litwicka “Basiulka”

Utrata ukochanej osoby to zawsze ogromny cios. Jednak po stracie także można się podnieść. „Basiulka” to historia o żałobie, ale i niedostrzegalnej miłości, która otacza każdego z nas.

Odeszła. Stracił swoją szaloną, wyjątkową Basię z oczami w kolorze niezapominajek i z tą uroczą burzą ciemnych loków. Ale czy rzeczywiście śmierć zabiera naszych najbliższych na zawsze? Witold wie, że musi nauczyć się żyć na nowo. Bez ukochanej żony u boku, za to z przytłaczającą rozpaczą i bezsilnością w sercu. I kiedy wydaje mu się, że nic dobrego już go nie spotka i że nie ma dla kogo żyć, niespodziewanie jego dom znów się zapełnia. Trzy kobiety – mama Jadwiga, niania Ludomira i babcia Adela – otaczają go opiekuńczymi skrzydłami. Mimo problemów ze zdrowiem, które dopadają go po pogrzebie, Witold ponownie zaczyna doceniać uroki codzienności i patrzy z nadzieją w przyszłość. A to wszystko dzięki trzem niesamowitym żywiołom, wypełniającym puste do tej pory pokoje hałasem, plotkami, kłótniami i na różne sposoby wyrażaną troską o niego. A gdy już są trzy kobiety, to co stoi na przeszkodzie, żeby pojawiła się czwarta? Czwarty, ale najsilniejszy żywioł…

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Barbara Litwicka “Basiulka”

Aleksandra Możejko “Przeznaczona diabłu tom II”

W drugiej części gorącego romansu, który pokochały czytelniczki, Aleksandra Możejko ponownie wprowadza nas w świat mafijnych porachunków i ponownie rozbudzanych namiętności. Czy związek Alessy z Diabłem ma jeszcze jakąkolwiek szansę powodzenia? Czy matka ma prawo odciąć ojca od syna? O tym wszystkim przeczytamy w drugim tomie Przeznaczonej diabłu. 

Sfingowanie śmierci swojej i syna wydawało się Alessie jedynym sposobem ucieczki z piekła, do jakiego trafiła, wiążąc się z szefem mafii znanym jako Diabeł. Nie sądziła, że ich drogi jeszcze kiedyś się przetną, ale los bezczelnie z niej zakpił… Jedno spotkanie ponownie obudziło w niej wątpliwości. Czy kobieta ma prawo odbierać ojcu możliwość patrzenia, jak dorasta jego własne dziecko? Alessa postanawia wrócić z zaświatów i spróbować zbudować rodzinę na nowo. Ale czy Antonio, raz odrzucony i oszukany, da jej jeszcze jedną szansę? Czy i tym razem okaże się, że Alessa jest przeznaczona tylko jemu?

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Aleksandra Możejko “Przeznaczona diabłu tom II”

Haruki Murakami “Moje ukochane t-shirty”

Haruki Murakami otwiera przed nami swoją szafę: oto zdjęcia z pokaźnej kolekcji T-shirtów pisarza. Towarzyszą im zabawne i interesujące felietony, które wiele mówią o osobowości pisarza. Fani Harukiego Murakamiego wiedzą zazwyczaj o jego ogromnej kolekcji płyt winylowych – 10 000 albumów!  – i o tym, że jest zapalonym biegaczem. Niewielu jednak słyszało o innej jego pasji, czyli o kolekcjonowaniu T-shirtów. W tych żartobliwych felietonach, pierwotnie drukowanych w japońskim magazynie modowym dla mężczyzn „Popeye”, Murakami opowiada historię prawie każdej prezentowanej koszulki. Od tych kupionych na koncertach po reklamujące whisky, od rozdawanych za darmo w jego ulubionej księgarni po tę z napisem Tony Takitani – to on użyczył swojego imienia bohaterowi opowiadania o tym samym tytule. 

Przegląd nowości książkowych na lato 2023

Haruki Murakami “Moje ukochane t-shirty”

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...