Nowości książkowe Kwiecień 2023. Co warto przeczytać?

Kwiecień 2023 roku przynosi nam mnóstwo interesujących nowości książkowych, które z pewnością zaciekawią czytelników o różnorodnych zainteresowaniach literackich. To miesiąc, w którym warto zanurzyć się w niezwykłych światach i historiach, jakie kryją się za okładkami najświeższych pozycji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej obiecujących tytułów tego miesiąca, które szczególnie wpadły zwróciły naszą uwagę. W kwietniowych nowościach znajdziemy zarówno powieści, które zabiorą nas w podróż do nieznanych krain, jak i te, które skłonią do refleksji nad codziennym życiem i jego dylematami. 

Spis treści:

Zachęcamy do zapoznania się z naszym przeglądem, który przedstawi szereg propozycji na długie, wiosenne popołudnia. Spędzenie ich z dobrą książką w ręku będzie nie lada przyjemnością. Mamy nadzieję, że wśród rekomendowanych przez nas tytułów znajdziecie coś, co Was zaintryguje i skłoni do zgłębienia literackich zakamarków.

Odkryj najnowsze hity wydawnicze, czyli nasz przegląd nowości książkowych! Marzec 2023

Odkryj najnowsze hity wydawnicze, czyli nasz przegląd nowości książkowych! Marzec 2023

Czytanie to wciąż popularny sposób spędzania wolnego czasu, a technologia umożliwia dostęp do coraz większej liczby interesujących książek i artykułów. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was najnowsze propozycje czytelnicze, które wciągają już od pierwszej strony. Niektóre z nich znajdziecie też w wersji ebooków na popularnych platformach z książkami.

Nowości książkowe Kwiecień 2023

Poniżej kwietniowe nowości wydawnicze, które szczególnie nas zainteresowały i wciągnęły od pierwszej kartki aż po ostatnią.

Julia Pańków „Twórcze życie we dwoje”

„Twórcze życie we dwoje” to barwny i pełen anegdot zbiór biografii pięciu niezwykłych małżeństw znanych ze świata sztuki. Jego autorką jest dziennikarka i redaktorka Julia Pańków. 

Julia Pańków „Twórcze życie we dwoje

Julia Pańków „Twórcze życie we dwoje

Dwie potęgi twórcze, dwie indywidualności, dwa światy, które połączyła MIŁOŚĆ. Dodająca siły, przekraczająca granice i łamiąca stereotypy. „Twórcze życie we dwoje” autorstwa Julii Pańków to barwny, bogato ilustrowany i przepełniony mnóstwem fascynujących anegdot zbiór portretów pięciu wyjątkowych par znanych ze świata sztuki wizualnej, literatury, filmu, muzyki, architektury. Wśród nich: Zofia Nasierowska i Janusz Majewski, Jeremi Przybora i Alicja Wirth, Hanna Gosławska (Ha-Ga) i Eryk Lipiński, Stefan i Franciszka Themersonowie oraz Hanna i Gabriel Rechowiczowie.

Jak to jest, gdy dwie jednostki twórcze decydują się na wspólne życie? Czy mogą liczyć na wsparcie czy raczej rywalizację? I czy w patriarchalnej rzeczywistości PRL-u, w której przyszło żyć większości z nich, możliwe było prawdziwe partnerstwo? Czy w przypadku związku artystów pierwsze miejsce zajmuje miłość czy może jednak sztuka, nieznosząca kompromisów?  I chociaż bohaterami książki Julii Pańków są twórcze pary, autorka z niezwykłą finezją szkicuje przy tym odrębne sylwetki silnych kobiet, których niebywały talent i oryginalność pozwoliły na niezależność, a także wolność w tworzeniu w dziedzinach wówczas zdominowanych przez mężczyzn. Ich bogate życiorysy to niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich niezależnych i twórczych kobiet, niebojących się pokonywać przeciwności losu, by osiągać swoje cele. Nie tylko te artystyczne.

Sandra Stawińska “Dziewczyna z wulkanu”

Życie niespodziewanie rzuciło Nadinę na głęboką wodę. A ona panicznie boi się wody. I wysokości. Właściwie to… Nadina boi się żyć. Tak prawdziwie, poza swoją złotą klatką, wktórej codziennie odgrywa rolę przykładnej żony i matki. Gdy po wybuchu wulkanu na Islandii niebo dla samolotów zostaje zamknięte, dla Nadiny nagle otwiera się nowy rozdział życia. Znajomość z pracownicą obsługi lotniska, która z czasem stanie się jej oddaną przyjaciółką, i wiadomość o zdradzie męża napędzają ją do podejmowania coraz odważniejszych decyzji. Jak Nadina odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy Nadinie wystarczy siły i determinacji, by iść za ciosem i zacząć walczyć ze swoimi największymi strachami? Przekonajcie się, czytając powieść!

Sandra Stawińska “Dziewczyna z wulkanu”

Sandra Stawińska “Dziewczyna z wulkanu”

Dr n. med. Karolina Radwan „Odzyskaj kontrolę nad jelitami. Jak skutecznie poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego”

Na zespół jelita drażliwego cierpi nawet 15% populacji. Choroba ta każdego dnia uprzykrza życie wielu osób. Książka autorstwa dr n. med. Karoliny Radwan, napisana przystępnym językiem, pozwala zrozumieć i przezwyciężyć jedno z najczęstszych zaburzeń czynnościowych jelit. Książka to zbiór wiarygodnych informacji, metod leczenia farmakologicznego oraz propozycji terapii i autoterapii. Rzetelnie obala działanie „cudownych leków” i wyjaśnia efekt placebo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu medycznemu i szczerej trosce o pacjentów autorka przychodzi z odsieczą chorującym na IBS. 

Dr n. med. Karoliny Radwan „Odzyskaj kontrolę nad jelitami. Jak skutecznie poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego

Dr n. med. Karoliny Radwan „Odzyskaj kontrolę nad jelitami. Jak skutecznie poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego

Eryk Priebe „Pierwsza wśród dam – Jolanta Kwaśniewska”

Publikacja stanowi próbę przedstawienia medialnego wizerunku byłej prezydentowej, który na przestrzeni lat ewoluował i inspirował wiele Polek. Książka zawiera m.in. 20 wywiadów ze znanymi osobami, które miały okazję obserwować Jolantę Kwaśniewską na różnych etapach jej medialnej kariery. Swoimi spostrzeżeniami i wyjątkowymi wspomnieniami dzielą się m.in. Irena Santor, Daniel Olbrychski, Elżbieta Jaworowicz i Ryszard Kalisz.

Eryk Priebe _Pierwsza wśród dam - Jolanta Kwaśniewska

Eryk Priebe „Pierwsza wśród dam – Jolanta Kwaśniewska”

Po blisko dwóch dekadach od wyprowadzki Jolanty Kwaśniewskiej z pałacu prezydenckiego reakcje społeczne wciąż dowodzą, że była ulubioną pierwszą damą Polaków. Jolanta Kwaśniewska budziła niemałe zainteresowanie zwłaszcza na przełomie wieków. Przedstawiona w książce “Pierwsza wśród dam – Jolanta Kwaśniewska” analiza archiwalnych materiałów prasowych, jak również zawartych wywiadów z osobistościami świata mediów, pozwala stworzyć kompletny obraz byłej first lady. Osoby otwartej na ludzi i gotowej do konfrontacji z mediami. Czy właśnie za to pokochali ją Polacy? 

Katarzyna Piątek „Pozwól mi spłonąć”

Koniec szkoły, drugi ślub matki, przeprowadzka do Seattle i poznanie nowego brata. Tak mogłaby wyglądać kartka z kalendarza dziewiętnastoletniej Addison Grey. Ale lista niespodzianek, które czekają na dziewczynę tego lata, jeszcze nie jest zamknięta. Szczęśliwa matka z ojczymem zaraz po ślubie wyjeżdżają na miesiąc miodowy. W domu zostaje Addison i on, Mason Hale – zbuntowany dwudziestolatek, który robi wszystko, by zniechęcić do siebie nową siostrę. Jednak za tą pozorną wrogością kryje się coś więcej, a Addison Grey nie byłaby sobą, gdyby nie odkryła całej historii. Poznanie Masona to dopiero początek drogi do nowego życia, w którym będzie musiała zmierzyć się nie tylko z ciemnymi typami z półświatka Seattle, ale przede wszystkim z własnym, niesfornym sercem.

Katarzyna Piątek _Pozwól mi spłonąć

Katarzyna Piątek „Pozwól mi spłonąć”

Życie młodych ludzi przynosi wiele intensywnych zmian. Czy uczucie wkraczającej w dorosłość Addison okaże się silniejsze od ryzyka? Przekonaj się, czy zakazany owoc smakuje najlepiej.

Melissa Urban, “Wyznaczanie granic. Jak je stawiać, żeby czuć się wolnym – nowy poradnik”

Ten praktyczny, inspirujący poradnik wesprze was w ustaleniu hierarchii ważności waszych potrzeb, a także da szansę na pełniejsze, swobodniejsze i szczęśliwsze życie.

Melissa Urban, “Wyznaczanie granic. Jak je stawiać, żeby czuć się wolnym - nowy poradnik”

Melissa Urban, “Wyznaczanie granic. Jak je stawiać, żeby czuć się wolnym – nowy poradnik”

Czy chcielibyście nauczyć się mówić „nie”? Czy czujecie się wyczerpani, przeciążeni zadaniami i zmęczeni przedkładaniem potrzeb innych nad swoje własne? Czy wasze relacje z innymi wydają się jednostronne? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na którekolwiek z tych pytań, jesteście gotowi na postawienie granic.

Autorka poradnika, Melissa Urban pomogła już milionom ludzi wyrobić sobie zdrowe nawyki w dziedzinie relacji międzyludzkich. Teraz pokazuje, że kluczem do poprawy kondycji psychicznej, zwiększenia pokładów energii, wzrostu efektywności i tworzenia bardziej satysfakcjonujących związków są granice. W znajdujących się tu ponad 130 scenariuszach i wskazówkach dotyczących radzenia sobie z poczuciem winy, odtrąceniem i negatywnymi reakcjami innych, autorka podpowiada, jak postawić granice wobec szefów, partnerów, rodziny, przyjaciół, a nawet samych siebie, dzięki czemu uwolnicie się od złości, gniewu, zmartwień, strachu i frustracji.

Ludwik Sobolewski „Po prostu to zrobić”

„Po prostu to zrobić” autorstwa Ludwika Sobolewskiego, wieloletniego prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To memuar, stanowiący refleksję nad fenomenem podróży jako metafory życia, tworzywa dla nostalgii, katalizatora decyzji i poznawania samego siebie.

Ludwik Sobolewski „Po prostu to zrobić

Ludwik Sobolewski „Po prostu to zrobić

“Po prostu to zrobić” to opowieść o podróżach autora, najczęściej odbywanych z kobietami, które w różnych okresach życia były mu najbliższe. To książka o tym, czy poszukiwanie światów innych niż ten, w którym przebiega nasza codzienność, ma sens. Albo czy – przynajmniej – ekscytuje. I czy wystarczy po prostu coś zrobić, żeby się o tym przekonać. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  14 kwietnia 2023 18:19

  Popieram promowanie czytelnictwa. Z powyższych tytułów w pierwszej kolejności przeczytałabym poradnik o wyznaczaniu granic i wolności osobistej.

  Odpowiedz
  • Magdalena  17 kwietnia 2023 21:14

   Zgadzam się 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany