Polecamy: „Magia kotów” Barbary Sieradzan – pasjonująca, pięknie ilustrowana opowieść o najbardziej tajemniczych zwierzętach na Ziemi

Koty to kulturowe uosobienia tajemniczości i niezależności. Ich majestatyczny chód, hipnotyzujące oczy i skłonność do ignorowania otoczenia, sprawiają, że wydają się najbardziej intrygujące ze wszystkich zwierząt. W starożytnym Egipcie były uważane za obdarzone boskim pierwiastkiem i łączone z bóstwami, takimi jak Bast (bogini płodności i domowego ogniska o ciele człowieka i głowie kota) czy Ra. Współcześnie pełnią niemniej ważną rolę, pojawiając się w licznych tekstach kultury i towarzysząc nam w życiu codziennym jako udomowieni członkowie rodziny, a ich magia nadal promieniuje tym samym kuszącym blaskiem. Dowiedzcie się, na czym polega, sięgając po najnowszą książkę Barbary Sieradzan „Magia kotów”!

Nakładem wydawnictwa RM ukazała się właśnie „Magia kotów” – książka długo wyczekiwana przez miłośników tych zagadkowych zwierząt. Zawarte w niej barwne opowieści i piękne ilustracje komponują się w prawdziwą ucztę dla zmysłów każdego szanującego się kociarza, dlatego i my zdecydowaliśmy się objąć tę pozycję swoim patronatem. Zanurzcie się w czarowny świat legend, przesądów i zaskakujących historii o kotach, by lepiej zrozumieć wagę ich obecności u boku człowieka!

magia kotów

kolaż własny redakcji: źródło zdjęcia w tle: www.unsplash.com (clement-falize-b9K_LTz079c-unsplash)

Polecamy: „Magia kotów” Barbary Sieradzan – pasjonująca, pięknie ilustrowana opowieść o najbardziej tajemniczych zwierzętach na Ziemi

Od udomowienia kotów 9500 lat temu do dziś ich rola i wpływ na nasze życie uległy diametralnej zmianie. Obecnie są one obecne niemal w każdym aspekcie naszego życia. Koty różnej wielkości i ras mieszkają z nami w ciasnych klitkach w blokach z wielkiej płyty, kroczą po apartamentach, nosząc wysadzane diamencikami obróżki i polują na myszy przy wiejskich domach z rozległymi ogrodami. Pojawiają się w filmach, kreskówkach i komiksach (jak złośliwy, leniwy Garfield lub wiecznie biegający za małym Jerrym Tom). Występują w książkach dla dzieci (na przykład słynny uśmiechnięty Kot z Cheschire z „Alicji w Krainie Czarów) i powieściach dla dorosłych. Mają wyszukane imiona dla kota, konta na Instagramie i kanały na YT. Występują na wystawach i w kocich kawiarniach, a nawet posiadają tysiące dolarów na kontach (jak kotka zmarłego Lagerfelda). 17 lutego cały świat obchodzi natomiast Dzień Kota, co jest chyba najwyższym wyrazem ogólnego uznania dla tych zwierząt.

W swojej najnowszej książce Barbara Sieradzan szuka odpowiedzi na pytanie o ich fenomen. Przygląda się dokładniej tym niesamowitym zwierzakom, biorąc pod lupę związane z nimi legendy, przesądy i opowieści. Sprawdza, jaką rolę odegrały w biografiach możnych tego świata i jaki był ich udział w rytuałach spalonych na stosie czarownic. Poznajcie pasjonujące historie, do których udało jej się dotrzeć!

 

magia kotów

 

Książka jest już dostępna w księgarni internetowej: rm.com.pl

 

O Autorce

Barbara Sieradzan od ponad 20 lat wiąże pracę zawodową, pasje i sprawy prywatne ze zwierzętami. Jest autorką cyklu opowiadań satyrycznych Między nami kocurami oraz stałej rubryki Lekarz weterynarii (poradnictwo). Pisała także cykle Koty warszawskiego zoo i Koty krakowskiego zoo. Nakładem wydawnictwa RM ukazały się również jej książki Kot w domu. Instrukcja obsługi oraz Pies w domu. Instrukcja obsługi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. karmelek87  21 marca 2020 11:52

  Uwielbiam koty. Na pewno chętnie zajrzę 🙂

  Odpowiedz
 2. agasam9  21 marca 2020 13:23

  z przyjemnością przeczytam 🙂

  Odpowiedz
 3. yourself89  22 marca 2020 01:00

  Kocham kotki 😻

  Odpowiedz
 4. Aneta  23 marca 2020 11:41

  Nie przepadam za kotami, wolę psy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany