Na jakich facetów uważać? Sprawdź, co mówią o tym gwiazdy!

Chyba każda z nas przyciąga pewien typ mężczyzny, któremu nie potrafi się oprzeć, mimo że wie, że to nie jest właściwa dla niej osoba… Naszymi upodobaniami co do mężczyzn również rządzą gwiazdy! Zobacz, przed jakim typem faceta przestrzega Cię astrologia.

Dziewczyny kochają złych chłopców – to prawda stara jak świat. Nie wszystkie jednak mamy słabość do tego samego typu. Jedne z nas kochają oschłych, zimnych drani, inne mężczyzn, którzy pod pozorem niezaradności szybko uzależniają nas od siebie, a jeszcze inne niepoprawnych flirciarzy. A że nasz znak zodiaku w dużym stopniu determinuje charakter i upodobania, z gwiazd i horoskopu miłosnego możemy też wyczytać, jakich mężczyzn powinnaś się wystrzegać! 

Na jakich facetów uważać

fot. kolaż własny redkacji, zdjęcia pixabay.com

Na jakich facetów uważać? Baran i samozwańczy król imprezy lub… ciamajda

Drogi Baranie, jesteś kobietą o niezwykle silnej osobowości. Niestety, podczas wyboru partnera często popycha Cię ona w jedną z dwóch skrajności. Łatwo możesz stracić głowę dla mężczyzny, którego nikt poza Tobą nie jest w stanie znieść, gdyż jest zadufany w sobie do granic możliwości, a do tego straszliwie dziecinny. Na każdej imprezie przesadza z drinkami, po których ma ochotę na szalone przygody, opowiada kawały, które śmieszą tylko jego, i robi słodkie oczy do każdej napotkanej dziewczyny – jednak jego pewność siebie sprawia, że nie możesz się powstrzymać i wpadasz po uszy.

Osobom spod tego znaku zdarza się też jednak zadurzyć w całkowitym przeciwieństwie króla imprezy, czyli… absolutnej niedojdzie, która nie będzie kwestionowała zdania rogatego Barana! Zazwyczaj jednak szybko się nimi nudzą i postanawiają znaleźć sobie kogoś, kto będzie rządził wraz z nimi, a nie potulnie dawał się rozstawiać po kątach.

Byk i kuzyn Christiana Greya

Byku, dobrze wiemy, że kochasz piękne rzeczy i stabilizację finansową. Nie znaczy to, że celowo szukasz kogoś, kto podniesie Twój status społeczny. Po prostu mężczyźni, którzy wyglądają, jakby w swoim życiu trzymali pewnie za ster, niesamowicie Cię pociągają. Gdy spotkasz faceta w doskonale skrojonym garniturze, który z sukcesem prowadzi własną firmę i jest zawsze perfekcyjnie opanowany, wpadasz po uszy. Niestety, ów sobowtór Christiana Greya, podobnie jak jego książkowy odpowiednik, doskonale zna swoje atuty i nie zawaha się ich wykorzystać, żeby swobodnie Tobą manipulować. Nawet gdy zdasz sobie sprawę z jego arogancji, Twoja wierna Bycza natura sprawi, że bardzo trudno będzie Ci się wyrwać z jego sideł.

Na jakich facetów uważać? Bliźnięta i przemądrzały artysta lub… leniwiec

Bliźnięta to znak, który potrzebuje nieustannej intelektualnej stymulacji. Nic dziwnego, droga Bliźniaczko, że kiedy na swojej drodze napotykasz alternatywnego artystę z intelektualnymi inklinacjami, ciągnie Cię do niego jak ćmę do ognia! Związek z facetem, który wstaje w środku nocy i wychodzi na dach, by malować nocne niebo, a w międzyczasie cytuje wielkich filozofów i dyskutuje z Tobą o nowych technologiach, ma jednak kilka poważnych wad. Po pierwsze, Twój artysta myśli, że jego inteligencja – również emocjonalna – znacznie przewyższa Twoją i nigdy nie przyzna Ci racji. Po drugie, tak zakręcona osoba jak Ty tak naprawdę potrzebuje stabilizacji, nie partnera, który będzie jeszcze wzmagał chaos wokół Ciebie. Ile razy można budzić się w nocy, bo partner koniecznie musi w tej chwili namalować to, co mu się przyśniło? Po trzecie wreszcie, ten artysta-intelektualista najprawdopodobniej szybko zapragnie nowych wrażeń i zniknie w oddali.

Gadatliwe, zabawne Bliźnięta często przyciągają też… leniwych mężczyzn, którzy nie mają wiele do powiedzenia. W przeciwieństwie do samozwańczych artystów nie są zbyt inspirujący – traktują Cię jak telewizor lub radio i oczekują, że to Ty będziesz im dostarczać coraz to nowych wrażeń!

Rak i energetyczny wampir lub… pozorny książę z bajki

Raki są niezwykle oddane i kochają dbać o swoich ukochanych. Niestety, z tego powodu często kręcą się wokół nich wampiry energetyczne, które nie zawahają się wyssać Cię, biedny Raczku, do cna! Będziesz się starać, by dać im wszystko, a oni z radością wezmą to i zażądają jeszcze więcej. Facet, o którym mówimy, często ma prawdziwe lub urojone problemy, które wykorzystuje, by jeszcze bardziej związać Cię ze sobą. Co gorsza, bywa ekspertem w ukrywaniu ich. Na pozór poukładany pan domu, który ma dobrą pracę, mieszkanie i psa, po jakimś czasie zacznie ujawniać wybuchy agresji lub chorą zazdrość. Niestety, drogi Raczku – nie dasz rady mu pomóc swoim kosztem. Ratuj siebie!

Marzycielskie Raki czasem zakochują się też nie tyle w osobach, co w wyobrażeniach o nich. Zanim więc zdecydujesz się na związek z kimś, przemyśl, czy rzeczywiście jest Twoją bratnią duszą, czy też masz w głowie jego wyidealizowany obraz.

 

Na jakich facetów uważać? Lew i Król-Słońce 

Kobieta spod znaku Lwa czuje się królową zodiaku. Podobnie jednak jak Bara ma słabość do mężczyzn, którzy są równie pewni siebie. Przyznaj, Lwie – ile razy zadurzyłaś się w facecie, który kocha przebywać w świetle reflektorów? Ciągłe przepychanki, walka o władzę i autorytet z czasem stają się jednak prawdziwym koszmarem. Gwiazdor, w którym się zakochałaś, nie zniesie myśli, że kobieta mogłaby go przyćmić, i ciągle będzie podważał to, co mówisz i starał się wypaść lepiej. W końcu rzuci Cię dla szarej myszki, która będzie go podziwiać, albo pochwali się Tobą całemu światu, by wzbudzić zazdrość byłej, po czym z radością do niej wróci. A może przeciwnie – to Ty znajdziesz sobie kogoś, kto będzie dopingował Cię do bycia lepszą osobą, nie do ciągłej rywalizacji o drobnostki.

Panna i czaruś z problemami

Dobroduszne Panny kochają słodkich chłopców. Lubią także mieć poczucie kontroli. Często zakochują się więc w uroczych chłopcach, którzy są cichutcy i mili, przynoszą Pannie kwiaty i czekoladki i co chwila ją przytulają – wydają się być spełnieniem marzeń każdej mamy! Niestety, często okazuje się później, że… słodki chłopiec właśnie Ciebie traktuje jak mamę, a nie dziewczynę! Jego wizerunek był tylko doskonałą kreacją aktorską, za pomocą której czaruś zmanipulował Pannę, która od tej pory będzie o niego dbała i pomagała mu mierzyć się z trudnościami życia. Podobnie jak dziecko, taki facet potrzebuje nieustannej uwagi i pragnie, by świat kręcił się wokół niego. Nie zdziw się więc, jeżeli zacznie prośbą, groźbą i szantażem emocjonalnym zabraniać Ci babskich wieczorów z koleżankami czy wyjść na jogę – przecież ten czas powinnaś poświęcić jemu!

Na jakich facetów uważać? Waga i lekkoduch lub… ktoś zasłużony

Poważnie podchodzące do życia Wagi lubią mieć obok siebie kogoś, kto pomoże im się zrelaksować. Facet, który chodzi w dresach, gdy tylko może, i nigdy nie kłóci się o to, że zupa była za słona, wydaje się ideałem. Z nim Waga może owinąć się w kocyk, zamówić pizzę, włączyć serial, zanurzyć się w bezpiecznym kokonie relaksu i poczuć się, jakby znowu była nastolatką. Z czasem jednak, Wago, zaczniesz zauważać jego brak motywacji do podjęcia stałej pracy, nieporządny zarost i niechęć do podjęcia poważnych tematów. Możesz nawet ze zgrozą zauważyć, że… już od kilku miesięcy wyłącznie Ty płacisz za pizzę, piwo i Netflixa!

Wagi mają także tendencje do racjonalizowania swoich uczuć. Niejednokrotnie więc pakują się w związek z dobrym człowiekiem, którego uczuć nie odwzajemniają – zgadzają się z nim być wyłącznie z wdzięczności. Możesz sobie wmawiać, Wago, że miłość przyjdzie z czasem, jest to jednak dość ryzykowne. Miłości nie można kupić, nawet dobrymi uczynkami. Jeżeli nie kochasz swojego uczynnego partnera, on w końcu to wyczuje i poczuje się wykorzystany. Może też się zdarzyć, że w międzyczasie na scenie pojawi się ktoś, kogo naprawdę pokochasz… i co wtedy? Czy będziesz w stanie bez skrupułów rzucić zasłużonego amanta?

Na jakich facetów uważać? Skorpion i tajemniczy geniusz

Skorpiony są zabójczo ambitne i mają wobec siebie i życia wysokie wymagania, a do tego kochają tajemnice i przygody. Nic więc dziwnego, że aspołeczni geniusze są ich piętą Achillesową! Facet, który obsesyjnie chroni swoje dane osobowe i wie wszystko o wszystkich, ale nie daje nikomu poznać siebie, natychmiast zdobywa Twoje zainteresowanie. A jeżeli do tego jest genialnym matematykiem, muzykiem czy programistą – przepadłaś! Niezmordowany Skorpionie, wiemy, że nie spoczniesz, dopóki go nie zdobędziesz. Przygotuj się jednak na to, że tego człowieka nie da się całkowicie oswoić. W jego sercu (i telefonie) zawsze pozostanie strefa, do której Cię nie wpuści. Będzie też mistrzem zbywania Twoich poważnych zarzutów błyskotliwymi docinkami i żartami. Jeżeli chcesz żyć z kimś takim, spróbuj, pod warunkiem jednak, że Wasz związek nie opiera się na Twoim poczuciu niższości. Pamiętaj, że Ty też masz mnóstwo zalet i zdolności i rola pomocnika superbohatera to zbyt mało, by wykorzystać Twój potencjał!

Na jakich facetów uważać? Strzelec i klasowy błazen 

Strzelce kochają przygody, a stały związek na liście ich priorytetów plasuje się dosyć daleko. Dlatego też często całkiem niepostrzeżenie zakochują się w facetach, którzy mentalnie pozostali w liceum. Opowiadają śmieszne historie i są doskonałym towarzystwem podczas podróży stopem, nie znaczy to jednak, że nadają się do poważnego związku. Odkryjesz to, Strzelcu, kiedy będziesz próbowała ułożyć z nim plan podróży, w którą właśnie spontanicznie wyruszyliście, albo namówić go do wspólnego zamieszkania czy chociażby założenia na ślub przyjaciółki garnituru, a nie koszulki z głupim napisem. Żarty są zabawne, kiedy opowiadająca je osoba wie, kiedy skończyć!

Koziorożec i bezduszny rekin biznesu

Koziorożce są ambitne, zorganizowane i podchodzą do życia bardzo serio. Nie lubią więc marnować czasu z żartownisiami czy słabeuszami. Zakochują się w facetach, którzy są skupieni na swojej karierze, nienagannym wyglądzie i szybko pomnażanym majątku, a nie na bzdurach. To imponuje Koziorożcowi, który sam w głębi duszy jest rekinem biznesu. Szybko jednak zauważasz, że… Twój partner ma serce z kamienia, śni wyłącznie o pieniądzach i tak naprawdę wcale Cię nie potrzebuje. No, może na eleganckich przyjęciach ze śmietanką towarzyską, podczas których warto pokazać atrakcyjną partnerkę. Czy jednak ktoś tak wiele wart, jak Ty, długo wytrzyma bycie ozdobą, którą w każdej chwili można wymienić na nowszy model?

Wodnik i duchowy brat bliźniak lub… nudziarz

Wodniki podobnie jak Bliźnięta potrzebują intelektualnej pożywki, a podobnie jak Skorpiony i Koziorożce mają tendencje do wiązania się z kimś, kogo uważają za lepszą wersję siebie. Jeżeli więc, Wodniku, uważasz się za osobę zorganizowaną, prawdopodobnie często zakochujesz się w facecie z kompletną obsesją kontroli. Jeżeli za artystkę – w kimś, kto zanurzony w sztuce kompletnie nie ogarnia codziennego życia. Jeżeli za intelektualistkę – w aspołecznym geniuszu, o którego będziesz musiała rywalizować ze Skorpionem! Często jednak potem okazuje się, że mimo zbliżonych zainteresowań tak naprawdę wcale do siebie nie pasujecie.

Podobnie jak Bliźnięta, Wodniki przyciągają także facetów, którzy uwielbiają słuchać o najnowszych pasjach i przemyśleniach Wodnika, ale nie dokładają do nich nic od siebie. A jak długo można służyć za rozrywkę lub ucieleśnienie rozwoju intelektualnego dla kogoś, kto jest kompletnym nudziarzem? Często taki nudziarz jest do tego przyjacielem z dzieciństwa lub sąsiadem, co jeszcze bardziej utrudnia Wodniczce zerwanie z nim.

Ryby i klasyczny pozer

Och, Rybko… uczuciowa, romantyczna i artystyczna z Ciebie dusza, dlatego masz tendencje do pakowania się w sytuacje, które po prostu muszą się skończyć nieszczęściem. Niestety silne emocje i filmowe przeżycia przemawiają do Twojej wrażliwej duszy, dlatego porządni mężczyźni często Cię nudzą, za to wkładasz wiele serca w relacje pełne wzlotów i upadków. Facet, który niczym Romeo wystaje pod Twoim oknem, śpiewa Ci serenady i zabiera na spontaniczne wycieczki, ma olbrzymie szanse zdobyć Twoje serce. Niestety, jeżeli wyczuwasz w jego strategii coś oklepanego czy sztucznego, masz rację. Twój Romeo korzysta z pokoleń dorobku podobnych mu pozerów, którzy udają głębsze i bardziej wrażliwe jednostki, by wkraść się w łaski pięknej kobiety. Dlaczego lgną właśnie do Ciebie? Być może przeczuwają, że nie udajesz dobrej i wrażliwej jednostki jak oni, ale po prostu naprawdę taka jesteś!

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 3,97 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  14 kwietnia 2018 22:59

    coś w tym może być 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany