Wyjątkowe kobiece powieści. Poznaj nowości książkowe dla kobiet na marzec

O kobietach, jak i o książkach, można powiedzieć wiele – są piękne, inteligentne, wyjątkowe. Książka i kobieta, to duet idealny. Zachęcamy Was do zapoznania się z nowościami z gatunku literatury kobiecej wydawnictwa Novae Res.

Marzec to wyjątkowy miesiąc dla kobiet, o czym przypomina nam 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Jeśli lubicie czytać powieści, mamy dla Was zestawienie trzech intrygujących nowości, od których my nie mogłyśmy się oderwać. Przedwiosenne wieczory to idealny moment na książkę!

powieści dla kobiet

Kobiece nowości na marzec

Powieści, o których dziś piszemy, miały swoją premierę w lutym. Miałyśmy przyjemność zapoznać się z nimi. Szczerze mówiąc, od każdej z nich trudno się oderwać. Zarezerwujcie więc sobie dużo czasu wolnego!

Elżbieta Nieć, “Dziewczyna z indeksem”

Elżbieta Nieć, “Dziewczyna z indeksem”

Gdańsk, lata 70. XX wieku. W stronę Wybrzeża zwracają się oczy wszystkich Polaków marzących o wolności. Dla Uśki, studentki filologii rosyjskiej na gdańskim uniwersytecie, każdy kolejny rok akademicki okazuje się pretekstem do zaskakujących odkryć. Nowe fakty historyczne, do niedawna skrzętnie ukrywane przez władzę, wstydliwe tajemnice rodzinne, różnice kulturowe, a także… gorące uczucie do syna prominentnego członka partii – wszystko to sprawia, że w życiu dziewczyny nieustannie zachodzą zmiany. Zmiany, które mogą okazać się ważniejsze, niż do tej pory sądziła… Czy będzie potrafiła udźwignąć ich konsekwencje?

Tę miłość będziesz niósł jak krzyż, nigdy nie zostawiaj jej w drodze, bo nie będziesz już mógł po nią wrócić.

Przekonaj się, jakie barwy przybierze młodość w szarych czasach PRL-u!

Krystyna Zofia Kamieniak, “Dom w ogrodach marzeń”

Krystyna Zofia Kamieniak, “Dom w ogrodach marzeń”

Bohaterką powieści jest Luiza Swenson – emerytowana nauczycielka, dla której nadchodzi czas trudnych zmian. Gdy zaczyna podupadać na zdrowiu, jej wieloletnia opiekunka wyjeżdża ze swoim nowo poślubionym mężem do Ameryki. Zaniepokojona wizją samotnej starości Luiza postanawia więc sprzedać swój domek w mieście i przeprowadzić się do pensjonatu dla kobiet,gdzie życie płynie spokojnym, ustalanym przez pałacowe rytuały rytmem… Do czasu, gdy Luiza łamie nałożone zakazy i wchodzi do miejsca, w którym czas płata jej figla. Czy to spektakularnaa katastrofa czy szansea na drugie, piękniejsze życie?

Przyjechałam do tego miejsca, bo cały czas czułam, że tu jest coś, co warto zobaczyć… I teraz muszę to poznać.

Wybierz się na nocną wędrówkę pałacowymi ścieżkami wraz z Luizą i przekonaj się, jakie tajemnice skrywa Dom w ogrodach marzeń!

Alina Miedziak, “Laleczka i diabły”

Alina Miedziak, “Laleczka i diabły”

Hiacynta, bohaterka powieści, w chłodne deszczowe popołudnie wraca od kochanka – jedynej osoby, przy której przypomina sobie znaczenie słowa „szczęście”. Czekając na autobus, pozwala myślom swobodnie płynąć. Teraźniejszość miesza się z przeszłością, a kolejne chwile przynoszą bolesne refleksje natemat jej dotychczasowych relacji z ludźmi. Szczególnie dużo uwagi poświęca Wiktorii, swojej przyjaciółce, a jednocześnie rywalce, z którą łączy ją wyjątkowa więź pełna ukrytych napięć, pretensji i bólu. Co by było, gdyby istniał sposób, by ukarać ją za wszystkie złe słowa i popełnione błędy? W głowie Hiacynty pojawiają się coraz śmielsze fantazje… Czy odważy się je zrealizować?
Mówisz tak przekonująco, że czuję ciepły oddech podzwrotnikowego powietrza, słyszę, jak śpiewa od zarania dziejów swą pieśń ciepłe morze.

Śnię na jawie w twoich objęciach. Jest mi przy tobie bezpiecznie.

Dowiedz się, co się wydarzy, gdy najtrudniejszą miłością okaże się miłość do samej siebie…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...