Książki, które umilą oczekiwanie na wiosnę. Sprawdź te 10 nowości książkowych!

Luty to miesiąc, w którym nieśmiało spoglądamy już w kierunku wiosny, ale wciąż dni są krótkie i nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co wobec tego robić w te długie wieczory w domu? Czytać książki! Przenosić się w świat ich bohaterów i razem z nimi przeżywać tysiące przygód i emocji. Po jakie pozycje najlepiej sięgnąć w tym miesiącu? Zebrałyśmy dla Was najciekawsze tytuły!

nowości książki luty 2022

Nasz patronat: “Tylko w duecie”. Premiera debiutanckiej powieści Magdaleny Kozakowskiej

Nasz patronat: “Tylko w duecie”. Premiera debiutanckiej powieści Magdaleny Kozakowskiej

Już 7 lutego pojawi się niesamowita powieść z gatunku new adult. To romans, od którego trudno będzie Wam się oderwać! Bardzo miło nam ogłosić, że objęliśmy patronatem medialnym tę pozycję! “Tylko w duecie” - debiutancka

Co czytać w lutym 2022? Oto nasze propozycje!

Anna Wolf „Klątwa Berserkera”

Prawdziwa gratka dla miłośników romansów historycznych. „Klątwa Berserkera” to porywająca opowieść o miłości, która nie miała prawa się wydarzyć. On oszpecony i siejący postrach, a ona piękna, niewinna i… zaręczona z innym. Czy miłość zdoła przezwyciężyć klątwę, która od stuleci wisi nad zamkiem Istrel? Burzliwe miłosne perypetie lady Bianki i lorda Ilandera bez wątpienia rozbudzą w Was apetyt na pełne tajemnic, dworskich intryg i spisków historie. Powieść pokazuje, że prawdziwe piękno kryje się wewnątrz człowieka, a o miłość warto walczyć za wszelką cenę. Klimatu tej historii dodaje język stylizowany na średniowieczną mowę oraz wartka akcja. Książkę czyta się jednym tchem!

Anna Wolf „Klątwa Berserkera

Louise Candlish “Ostatnie piętro”

“Ostatnie piętro” to pełna emocji powieść z pogranicza literatury obyczajowej i thrillera psychologicznego. Pełna napięcia, zmuszająca do myślenia i przejmująca. Główną bohaterką jest dekoratorka wnętrz Ellen Saint – kobieta dotknięta osobistą tragedią, która przyjeżdża do położonej na nabrzeżu Tamizy dzielnicy Shad Thames, by spotkać się z jedną ze swoich klientek. Podczas wizyty dostrzega znajomą postać. Ellen nie ma wątpliwości kim jest. To Kieran Watts.

Tyle że to przecież niemożliwe… Jeśli ktoś może być tego pewny, to tylko Ellen, bo to właśnie ona jest osobą, która go zabiła. Zszokowana swoim odkryciem postanawia złożyć mężczyźnie niezapowiedzianą wizytę. Czy to możliwe, by Kieran nadal żył, a może to Ellen zaczyna tracić zmysły? Kim jest mieszkaniec bloku naprzeciwko i jaki będzie finał konfrontacji na ostatnim piętrze londyńskiego wieżowca?

Louise Candlish “Ostatnie piętro”

Marka Freestone „Jak rozpoznać psychopatę”

Dr Mark Freestone obcuje z najbardziej niebezpiecznymi umysłami na świecie i postanowił się podzielić z czytelnikami swoim doświadczeniem. Autor książki “Jak rozpoznać psychopatę” w czasie swojej 15-letniej praktyki zawodowej w zakładach zamkniętych i więzieniach pracował nad najciekawszymi i najbardziej niepokojącymi przypadkami ostatnich lat. W swojej książce pokazuje, po czym możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z psychopatą. Wyjaśnia, dlaczego to zaburzenie osobowości zazwyczaj dotyka mężczyzn oraz podpowiada, jak należy postępować, gdy mamy styczność z psychopatą.

Są świetnymi aktorami i potrafią odgrywać emocje, których nie czują. Charakteryzują ich antyspołeczne zachowania, patologiczna potrzeba kontroli i brak empatii. Ale czy zdajesz sobie sprawę, co może się wydarzyć, gdy padniesz ofiarą ich największej mocy – manipulacji?

W “Jak rozpoznać psychopatę” poznajemy sylwetki siedmiu przestępców cierpiących na zaburzenia psychiczne. Poznajemy m.in. Paula, „typowego” psychopatę: cynicznego, wyrachowanego, wręcz makiawelicznego manipulatora, który wykorzystał nawet jedną ze strażniczek do potwierdzenia swojego statusu w więzieniu. Tony’ego – narcyza, egoistę, odgrywającego czarującego dżentelmena, który nawet w zakładzie upierał się, by zakładać garnitur. Pod maską uroczego bajarza krył się jednak sadysta traktujący ludzi jak pionki w realizacji swoich infantylnych fantazji. A także Jasona, który przemocą wymuszał posłuch, a okazał się bestialskim mordercą, katującym swoich partnerów seksualnych.

Marka Freestone „Jak rozpoznać psychopatę"

Henryka Radziejowska-Semków „O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych”

„O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych” to niezwykłe kompendium wiedzy autorstwa Henryki Radziejowskiej-Semków, ekspertki w dziedzinie gelotologii (nauki o śmiechu). To swoisty przewodnik po tym wyjątkowym zjawisku, zaadresowany do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców – od naukowców, terapeutów i pedagogów po osoby zwyczajnie zainteresowane zagadnieniem u/śmiechu. Książka jest pełna porad i wskazówek, jak śmiać się częściej i dlaczego warto to robić. Zawiera arcyciekawy rys historyczny fenomenu, jakim jest u/śmiech, oraz obszerny zestaw ćwiczeń do wykorzystania zarówno w domu, jak i na zajęciach z różnymi grupami.

Skąd wziął się u/śmiech? Czy kiedyś śmialiśmy się inaczej niż dzisiaj? Co zrobić, by wywołać uśmiech na twarzy swojej i innych? Czy warto śmiać się częściej? Jakie korzyści, oprócz dobrego humoru, przynosi nam u/śmiech? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy na kartach tej niecodziennej książki.”

Premiera 10 lutego br.

Henryka Radziejowska-Semków „O humorze i u_śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych.”

Monika Garska “Idealnie nieidealna”

Znakomita pozycja na bolączkę dzisiejszych “Instagramowych” czasów. Monika Garska porusza temat kobiecości, poczucia własnej wartości i wpływu social mediów na nasze życie.

Czy Wy też daliście się wciągnąć w instagramowy wyścig ku ideałowi? Uwierzyliście, że kobiecość jest wprost proporcjonalna do ilości lajków pod zdjęciem, a piękno oznacza brak zmarszczek, cellulitu i złego nastroju? Koniecznie sięgnijcie po książkę, która otwiera oczy pokoleniom i pozwólcie sobie na bycie Idealnie nieidealnymi.

Autorka przekonuje, że najwyższy czas wyjść z tego świata fałszu i iluzji oraz odciąć się od szkodliwych wzorców wpajanych dziewczynkom od najmłodszych lat. Rozbija je jeden po drugim, korzystając z własnych doświadczeń i refleksji.

Monika Garska “Jak być Idealnie nieidealnym_”

Agnieszka Krawczyk „Sklep z tysiącem cudów”

„Sklep z tysiącem cudów” to pełna emocji opowieść o tym, że każdy dzień może stać się najpiękniejszym dniem naszego życia, nawet jeśli w to nie wierzymy.

Juliusz Kulik to czterdziestokilkuletni adwokat, który mimo błyskotliwej kariery nie potrafi odnaleźć sensu życia. Samotny, przepełniony goryczą i znudzony codziennością mężczyzna postanawia pewnego dnia pozbyć się pamiątek po swoich rodzicach. Krok ten ułatwia fakt, że nigdy nie łączyła go z nimi silna więź. Skomplikowane relacje rodzinne utrwaliły w Juliuszu lęk przed bliskością, który rzutuje na jego zdolność kochania innych.

Eliza Zaniecka właśnie zakończyła długoletnie małżeństwo. Rozprawy rozwodowe przypominały arenę walki na śmierć i życie, zamiast pokojowy rozejm. Kobieta jest rozchwytywaną aktorką, wcielającą się w jedną z pierwszoplanowych postaci w popularnym serialu prawniczym. W przeciwieństwie do pragmatycznego i powściągliwego Juliusza, Eliza kipi energią, emanuje beztroską i odznacza się niefrasobliwością. Zachłannie poszukuje miłości i akceptacji nawiązując kolejne, przelotne romanse.

Losy dwójki głównych bohaterów nowej powieści splatają się w niezwykłym miejscu – sklepie „Same cuda”. Jak potoczą się ich losy? Nowa powieść Agnieszki Krawczyk, autorki bestsellerowych powieści obyczajowych i kryminałów, w księgarniach już od 9 lutego.

Agnieszka Krawczyk „Sklep z tysiącem cudów_

Ariane Calvo “Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko?”

Każdy z nas, niezależnie od wieku nosi w sobie wewnętrzne dziecko. Jest to suma doświadczeń z dzieciństwa, która rzutuje na naszą osobowości i na to, jak radzimy sobie w dorosłym życiu na wielu płaszczyznach. Skrzywdzone wewnętrzne dziecko, bez ukojenia, nie jest zdolne czuć się bezpiecznie w świecie zewnętrznym. Jednak im lepszy mamy z nim kontakt, im mocniej zaprzyjaźniamy się z nim i lepiej je rozumiemy, tym szczęśliwsi jesteśmy. “Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko?” zawiera szereg praktycznych ćwiczeń ułatwiających relaksację oraz zakotwiczenie się w teraźniejszości. Ariane Calvo, psycholożka i psychoterapeutka, pochyla się nad czterema głównymi cechami wewnętrznego dziecka, które mogą stać się dla nas źródłem rozwoju osobistego, tj. wrażliwością, tkliwością, kreatywnością i radością.

Książka „Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko” w księgarniach od 23 lutego.

Ariane Calvo “Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko_”

Helen Thomson „Ta książka naprawi Twoje życie”

„Ta książka naprawi Twoje życie” to holistyczny, oparty na twardych dowodach, przewodnik udanej egzystencji we współczesnym świecie. Wszystkie rady autorki oparte są na najnowszych badaniach naukowych, a dotyczą najważniejszych aspektów codziennego życia – zdrowia, równowagi psychicznej, rozwoju intelektualnego i budowania zdrowych relacji społecznych. Autorka doradzi też, kiedy domowe sposoby mogą nie wystarczyć i będzie potrzebna pomoc specjalisty.

Z książki dowiesz się:

 • Jak się nie martwić
 • Jak być szczęśliwym
 • Jak nabrać pewności siebie
 • Jak zdobywać przyjaciół
 • Jak znaleźć miłość
 • Jak zachować zdrowie na dłużej
 • Jak się wysypiać
 • Jak wyrabiać dobre nawyki i pozbywać się złych
 • Jak być inteligentniejszym
 • Jak być mądrzejszym
 • Jak wybić się w życiu
 • Jak uniknąć przesadnej doskonałości

Pozycja ta trafi do sprzedaży 16 lutego 2022 roku.

Helen Thomson „Ta książka naprawi Twoje życie_

Sarah Hogle „Miłosny układ”

“Miłosny układ” to przezabawna i urocza komedia romantyczna o parze, która na krótko przed ślubem zaczyna żywić do siebie głęboką niechęć, by później zakochać się w sobie na nowo.

Nic tak nie oddala od szczęścia, jak jego udawanie. Przekonują się o tym Naomi i Nicholas z powieści Sarah Hogle, których związek właśnie przechodzi kryzys. Mogliby się rozstać, ale… nikt z nich nie chce pokrywać gigantycznych kosztów odwołanego wesela. Postanawiają więc wcielić w życie diabelski plan, czyli zmusić partnera, by jako pierwszy zerwał zaręczyny. Które z nich wyjdzie z tej wojny zwycięsko?

Sarah Hogle „Miłosny układ_

Maciej Kaźmierczak “NIKT”

“NIKT” to mroczna i brudna historia przesiąknięta tym, co w człowieku najniebezpieczniejsze – poczuciem bezkarności. Spodoba się wszystkim, którzy kochają kryminały. Tutaj nic nie jest oczywiste! Historia stworzona przez Macieja Kaźmierczaka wciąga już od pierwszych stron i do samego końca nie pozwala na odłożenie książki.

W łódzkiej kamienicy znaleziono ciało Moniki Maj. Choć młoda kobieta miała podcięte żyły, to na brzegu wanny tylko w jednym miejscu dostrzeżono ślady krwi. Zupełnie jakby dziewczyna przyjęła pozę i zastygła w bezruchu. Sprawa trafia w ręce podkomisarz Kamili Szolc. Ta podejrzewa, że kobieta została zamordowana, a sprawca nieudolnie upozorował jej samobójstwo.

Wkrótce na jaw wychodzą kolejne wstrząsające fakty. Dokładnie rok wcześniej, w tym samym mieszkaniu zginęła inna kobieta – Karolina Gryz. Oficjalną przyczyną śmierci było samobójstwo. Obecne wydarzenia rzucają jednak zupełnie nowe światło na sprawę sprzed roku. Czy doszło do fatalnej pomyłki śledczych? Jak naprawdę zginęła Karolina Gryz? Czy Monika Maj została zamordowana, bo wiedziała zbyt wiele?

Maciej Kaźmierczak “NIKT”

Który tytuł najbardziej Was zainteresował?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (57 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany