Urodowe błędy, jakie możesz popełnić przed imprezą

Przeczytaj nasz artykuł zanim zaczniesz przygotowania przed wielką imprezą!

Spis treści:

Często tuż przed ważnymi wydarzeniami wpadamy w szał przygotowań. Gdy zbliża się czas wielkiego wyjścia chcemy wyglądać perfekcyjnie. Na parę dni, godzin przed imprezą mamy ochotę wypróbować nowe triki, kosmetyki, zabiegi… i popełniamy kilka niezbyt trafnych decyzji. Oto najpopularniejsze urodowe błędy w makijażu oraz pielęgnacji!

Urodowe błędy, jakie możesz popełnić przed imprezą

pixabay.com

Najpopularniejsze urodowe błędy, jakie popełniamy przed wielkimi wyjściami

1) Nowe kosmetyki

W dniu imprezy (lub kilka dni przed nią) lepiej nie eksperymentować z nowymi kosmetykami. Nigdy nie mamy pewności, czy dany produkt nas nie uczuli. Najlepiej więc korzystać ze sprawdzonych kosmetyków. Nie warto ryzykować, bo może się to skończyć wysypką lub zaczerwienieniem.

2) Radykalna zmiana fryzury

Kilka/ kilkanaście godzin przed imprezą to nie jest najlepszy czas na odważne zmiany fryzury. Na specjalną okazję warto postawić na uczesanie, które w razie czego będzie można w każdej chwili zmodyfikować. Nie warto decydować się na zmiany, których się wcześniej nie przetestowało.

3) Peeling gruboziarnisty

Nie warto stosować silnego peelingu w dzień zabawy. Może to spowodować stan zapalny skóry, który ciężko będzie zakryć nawet najgrubszą warstwą makijażu. Lepiej zrobić peeling kilka dni przed zabawą lub w noc przed imprezą postawić na sprawdzony produkt enzymatyczny.

4) Solarium lub samoopalacz

Debiut na solarium tuż przed wielką imprezą lub użycie niesprawdzonego samoopalacza to nie są najlepsze pomysły urodowe. Kilka minut pod lampami dla nieprzygotowanej skóry może skutkować oparzeniem, a brązujący krem zastosowany w pośpiechu zostawia zacieki i smugi. Lepiej postawić na sprawdzony krem tonujący lub balsam rozświetlający, np. ze złotymi drobinkami.

5) Wybielanie zębów last-minute

Wybielanie specjalną pastą lub domowymi sposobami lepiej wypróbować co najmniej tydzień przed imprezą. W innym przypadku, zabieg może grozić podrażnieniem warg, opuchlizną lub nadwrażliwością zębów.

6) Inny sposób depilacji

Nagła zmiana sposobu depilacji może skończyć się podrażnieniem, zapaleniem mieszków włosowych i spędzeniem. Lepiej tuż przed wielkim wyjściem nie testować nowych kremów do depilacji lub plastrów z woskiem. A nawet jeśli usuwa się włoski stałą, sprawdzoną metodą, lepiej zrobić to dzień wcześniej, np. wieczorem. Dobrze jest dać skórze czas na regenerację.

7) Ekspresowa regulacja brwi

Regulację brwi powinno się przeprowadzić najpóźniej w wieczór poprzedzający imprezę. W nocy skóra się zregeneruje, zniknie opuchlizna lub zaczerwienienie. Kontur brwi najlepiej poprawiać kilka dni przed wielkim wyjściem. Źle wyregulowane włoski trudno będzie uratować tuż przed imprezą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...