10 największych błędów kosmetycznych, które zauważają mężczyźni

Oto błędy kosmetyczne, które wyłapują u kobiet mężczyźni. Unikaj poniższych typowych błędów z makijażu –   może ich nie zauważasz, ale to one sprawiają, że ludzie mogą szybko porzucić Twoje towarzystwo 🙂  i zapomnieć o Tobie. Zebrałyśmy 10 najważniejszych błędów kosmetycznych, których nie wybaczają mężczyźni!

10 największych błędów kosmetycznych, które zauważają mężczyźni

fot. Depositphotos_2861380

1. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Za dużo perfum

Perfumy mają spowodować, że mężczyzna pragnie się do Ciebie przytulać. Jeśli czuć Twoje perfumy „na kilometr”  – najpierw pojawia się zapach – a potem Ty – to zdecydowanie przesadziłaś.  Ponadto, mężczyźni lubią myśleć, że Twoje perfumy są tylko dla nich. Nie podoba się im więc fakt, gdy muszą się tym zapachem dzielić ze wszystkimi w pokoju. Jeśli Ty nie wyczuwasz swojego zapachu, to nie oznacza, że inni go nie czują!

2. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Zbrodnie przeciwko podkładowi

Podkład ma na celu wyrównanie Twojego kolorytu skóry, tworząc nieskazitelny wygląd cery. Jeśli użyty make-up zwraca na siebie uwagę, używasz go źle!  Najgorsze przestępstwa w tej kategorii to użycie go w zbyt dużej ilości, użycie niewłaściwego koloru lub wyraźna granica pomiędzy kolorem twarzy a szyi. Aby uniknąć takich fundamentowych faux pas, zwróć się o pomoc w wyborze odpowiedniego koloru podkładu do wizażystki  a następnie mieszaj i próbuj, mieszaj i  próbuj …. aż osiągniesz doskonałość. Inną wpadką jest nieumiejętne użycie samoopalacza i efekt smug.

3. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Cienie do powiek z błyszczącymi drobinkami

Cienie do powiek z błyszczącymi drobinkami zwykle silniej gromadzą się w załamaniach powiek i jest to bardziej widoczne – niż w przypadku użycia normalnych cieni.  Nie ma z tym problemu, jeśli jesteś nastolatką.  Ale jeśli wyrosłaś już z tych lat, to nadszedł czas, aby przejść do wersji matowej. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na kremy do walki ze zmarszczkami pod oczy, by zwracać na nie uwagę właśnie poprzez użycie błyszczących cieni.

4. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Grudki z tuszu na rzęsach

Mężczyźni uważają, że długie rzęsy są sexy, ale długie, sklejone rzęsy z kępkami maskary to zupełnie inna sprawa. Dodatkowo grozi ci także rozmazanie tuszu pod oczami (wygląd „koala”). Stosuj maskarę oszczędnie i tuszując rzęsy staraj się pozbyć wszelkich grudek. Eksperymentuj z różnymi tuszami do rzęs, aby znaleźć taki, która nie ściera się ze skóry. Jeżeli tusz rozmazuje się w ciągu dnia, zdecyduj się na wersję wodoodporną.

5. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Niedokładne golenie

Podczas gdy niektóre feministki sprzeciwiają się goleniu kobiet, to prawda jest taka, że nikt nie chce poczuć podczas pieszczot kłucia nogę lub zobaczyć spoconych włosów wystających spod pachy. Nie ma sensu spędzać czasu na makijaż i wyszukaną fryzurę, jeśli twoje nogi będą krzyczeć: „Trzymaj się z daleka!” Czy to Ci się podoba, czy nie, mężczyźni wolą gładkie nogi. Jest to jedna z najczęstszych urodowych wpadek, które mężczyźni zauważają – nawet jeśli jest to pierwsza randka.

6. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Sucha skóra

Dotykanie przesuszonej skóry jest prawie tak nieprzyjemne, jak ocieranie się o ciernie. Łuszczące się łokcie i popękane pięty nie zachęcają do bliższego kontaktu. Dodaj do swoich codziennych zabiegów urodowych dodatkowe nawilżanie. I nie należy tego robić tylko dla mężczyzn, ale przede wszystkim dla siebie. Musisz dbać o skórę codziennie, aby wyglądać młodziej. Jeśli masz bardzo suchą skórę, używaj regularnie olejków.

7. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Zbyt wyskubane brwi

Jeśli Twoje brwi przypominają smętne niteczki, to możesz wyglądać bardziej jak zabłąkana gwiazda kina niemego a nie nowoczesna kobieta XXI wieku. Zamiast samej wyskubywać brwi, radzimy zdecydowanie oddanie się w ręce fachowej kosmetyczki. A jeśli już stało się – brwi są zbyt cienkie, to kup przede wszystkim olejek rycynowy i wcieraj systematycznie w brwi – szybko odrosną. A w międzyczasie używaj twardej kredki do brwi by domalować pojedyncze kreseczki w pustych miejscach.

 8. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Kiepska higiena jamy ustnej

Nieświeży oddech i żółte zęby to nie jest to, co mężczyzn zachęca do pocałunku. Jeśli masz ślady ostatniego posiłku tkwiące w zębach, zapomnij o pocałunku. Jeśli twoje zęby są zabarwione, zainteresuj się dostępnymi metodami wybielania. Regularnie szczotkuj zęby, aby upewnić się, że oddech jest świeży a zęby po prostu czyste. A jeśli palisz i pijesz dużo kawy – noś ze sobą miętówki.

9. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Przestylizowane włosy

Mężczyźni lubią naturalne włosy. Kunsztownie upięte koki z daleka wyglądają elegancko, ale nie zachęcają do zbliżenia, bowiem zachodzi podejrzenie, że nawet zabłąkany wiaterek może zepsuć to fryzjerskie dzieło. Zdecyduj się na prostą fryzurę. Nie używaj także zbyt wielu produktów do stylizacji; mężczyźni chcą dotykać włosy bez konieczności mycia rąk. Większość mężczyzn lubi miękkie, fryzury skłaniające do głaskania i dotykania. A fryzura  nie musi być idealna, by podobała się mężczyźnie.

10. Błędy kosmetyczne i urodowe wpadki – Publiczne poprawianie makijażu

Może jest to naiwne, ale mężczyźni wierzą, że kobiety nie wkładają wiele wysiłku by być piękne. Nie niszcz tej iluzji w miejscach publicznych. Subtelny retusz szminki po kolacji jest w porządku, ale szczotkowanie włosów, spryskiwanie się perfumami  i wszelkie poważniejsze „naprawy” makijażu wykonuj w ustronnym miejscu. To samo dotyczy obcinania lub piłowania paznokci … no, po prostu wykonuj te czynności w domu. A tak ogólnie, to staraj się spędzać więcej czasu z mężczyznami rozmawiając, a nie martwiąc się o swój makijaż.

Nikt nie mówi, że musisz tak wyglądać, aby podobało się to mężczyznom. Musisz przede wszystkim czuć się w ubraniu i makijażu dobrze, podobać się sobie i w pełni siebie akceptować. To już daje dużą szansę na sukces.  Wystarczy dodatkowo pamiętać, że większość mężczyzn lubi  naturalnie wyglądające kobiety. To wprawdzie trudne zadanie, ale będzie o wiele łatwiejsze, jeśli unikniesz wymienionych powyżej  błędów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (264 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...