Błędy w makijażu Polek – 10 grzechów głównych

Spis treści:

Kobiety kochają się malować. Wiele z nich potrafi spędzać wiele minut nad podkreślaniem swojego piękna. Czy zawsze jednak czynią to na swoją korzyść? Oto najgorsze błędy w makijażu Polek. Sprawdź czy i ty je popełniasz?

Błędy w makijażu Polek

 

10 błędów w makijażu Polek

Oto błędy w makijażu, które najczęściej sa zauważane wśród Polek w różnym wieku. Sprawdź, czy je także popełniasz oraz  sposoby, jak im zapobiegać

1) Maska – za ciemny bądź za różowy podkład, gruba warstwa podkładu przy linii włosów

Dobierając podkład sprawdzamy go na twarzy lub szyi – kolor podkładu nie powinien być widoczny na naszej skórze. Najlepiej robić to w świetle dziennym. Polecamy tonację w odcieniach kości słoniowej bądź beżu. Omijamy odcienie różowe. Przy nakładaniu podkładu starannie rozprowadzamy go na granicy z szyją oraz przy uszach – tak aby przejście nie było widoczne. Wystrzegamy się nadmiaru kosmetyku na twarzy – nie powinien dochodzić do linii włosów.

2) Źle roztarty bądź za jasny korektor pod oczami

Korektor powinien być nakładany na podkład i rozklepywany palcem, wtedy ma on szansę połączenia się z fluidem na reszcie twarzy. Jeżeli chodzi o odcień powinien być jaśniejszy o ton od podkładu, tak by po rozklepaniu nie odcinał się wyraźnie tylko żeby tworzył spójną całość. Wizażyści Make Up Store zwracają uwagę aby unikać wyraźnych jasnych kółek wokół oczu.

Błędy w makijażu Polek

3) Za dużo różu, za ciemny i za wysoko nałożony

Róż powinien ożywiać i upiększać twarz –  w zależności od karnacji wybieramy odpowiednią tonację. Kolor nie powinien być ciężki przytłaczający, malowany na całych policzkach. Róż traktujemy delikatnie. Nakładamy go tylko na centralna część policzka przeciągając delikatnie po wypukłej części w stronę skroni.

4) Nie przypudrowana twarz  (plamy z różu/ bronzera)

Bardzo często mamy do czynienia ze zjawiskiem „świecenia” w centralnej partii twarzy tzw. strefy T zwłaszcza u osób z mieszanym typem skóry. Brak pudru sprzyja powstawaniu plam z różu lub bronzera. Źle robimy jeżeli łączymy warstwy mokrego makijażu (podkład) bezpośrednio z suchą (róż/bronzer). Na twarzy dobrze przypudrowanej żaden kosmetyk suchy nie wywoła nam plam.

5) Za ciemna konturówka za jasna szminka

Zjawisko z lat 80 i początku 90. Przodowniczką tego trendu była Pamela Anderson, ciemna skóra bardzo jasny blond kolor na włosach i usta rzucające się w oczy jako znak rozpoznawczy. Teraz już nie stosujemy takich zabiegów. Wizażyści przypominają: konturówka w kolorze szminki! Pamiętajcie także – wyrazistym kolorze szminki o zadbane usta. Usta spierzchnięte nie nadają się do pomalowania ich na intensywny kolor czerwony.

6) Niezadbane brwi

Źle zadbane brwi wyglądają  bardzo nieestetycznie. Zapominamy o tym, iż jest to istotny element twarzy. „Oczy to zwierciadło duszy, a ramą dla nich są brwi”. Dzięki nim budujemy charakter całej twarzy, zaokrąglone mogą łagodzić rysy, a w kształcie „mewki” zaostrzą charakter.  Pamiętajmy o odpowiedniej regulacji i makijażu brwi.

7) Niedomalowane rzęsy

Rzęsy malujemy od samej nasady najlepiej zygzakiem ku ich końcowi. Nie malujemy samych końcówek chyba, że wykonujemy tzw. no make up.

8) Szminka na zębach

Przy malowaniu ust ciemniejszymi kolorami mamy chęć pomalować je zbyt dokładnie. W efekcie szminka pojawia się na zębach dając niezbyt estetyczny efekt. Przy wyrazistym makijażu ust pamiętamy o poprawkach co jakiś czas. Tego typu makijażu nie można wykonać „na zapas”.

Błędy w makijażu Polek

9) Podkowy pod oczami, czyli obsypany cień

Ciemne cienie nakładamy na powiekę stopniowo i warstwami. Pozwoli to uzyskać zamierzoną intensywność, ale unikniemy obsypania się cieni pod oczami. Jeśli już tak się stanie radzimy paniom na koniec makijażu delikatnie zmyć ubrudzona powierzchnię i delikatnie dokładać korektor lub podkład.

10) Makijaż nie dostosowany do okoliczności

Bardzo ważną zasadą obowiązującą nie tylko w doborze stroju, ale również w makijażu jest odpowiednie dostosowanie go do okoliczności. Każda kobieta powinna się do tej zasady stosować. Przede wszystkim makijaż powinien być idealny dopełnieniem naszego ubioru, biżuterii oraz podkreślać nasze naturalne piękno. Dobry makijaż zawsze zwraca na siebie uwagę i sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie i piękniejsze, jednak zawsze powinien on być dostosowany do okoliczności. Przypominamy, że inny makijaż nakładamy do pracy, a inny do klubu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (283 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...