Jak naprawić makijażowe wpadki? 4 triki, które musi znać każda kobieta

Jak naprawić makijażowe wpadki? Każdej z nas zdarza się zepsuć coś w trakcie makijażu. Nawet profesjonalistkom takim, jak Lisa Eldrige. Ważne jednak, by nie panikować i znaleźć kilka prostych trików, które nie zrujnują już wykonanej pracy. Poznaj 4 triki, które zawsze uratują Twój wygląd i które powinnaś na zapamiętać!

Spis treści:

jak naprawić makijażowe wpadki

1. Szminka na zębach – jak naprawić makijażowe wpadki

Przydarzyło się z pewnością, każdej kobiecie, która maluje usta. W przypadku gdy już się wydarzy możemy ją już tylko zetrzeć. My jednak wolimy zapobiegać, dlatego podzielimy się z Wami prosta radą. Żeby uniknąć szminki na zębach, tuż po pomalowaniu ust włóżcie czysty palec wskazujący do buzi. Przyciśnijcie do niego wargi w literkę „o” i wysuńcie.  Szminka która prawdopodobnie znalazłaby się na waszych zębach znajdzie się na palcu i perfekcyjny makijaż ust gotowy!

Sprawdź, jak umalować idealnie usta: 

2. Obsypujące się cienie – jak naprawić ten makijażowy błąd

Jeśli używasz jasnych cienie – nie ma wielkiego problemu. Gorzej jest w przypadku smokey eye,  kiedy bardzo ciemne cienie obsypują się na dolna powiekę i policzki.

W przypadku używania cieni do powiek w kamieniu musisz pamiętać by nakładać je przez położeniem podkładu. W tedy nie zrujnujesz sobie reszty makijażu w razie takiej wpadki.  Możesz wspomóc się również bazą pod cienie do powiek, która zatrzyma je na swoim miejscu i przy okazji zapobiegnie ich zważeniu.

Jeśli już dojdzie do obsypania pamiętaj, żeby nie rozcierać cieni palcem. Zamiast tego użyj wacika złożonego na pół, lub patyczka do uszu i delikatnie staraj się strzepnąć cienie.

makijażowe wpadki

3. Źle wyregulowane brwi – jak natychmiast poprawić ich wygląd

Wiele kobiet musi obecnie znosić skutki długotrwałej, nadmiernej depilacji brwi. Wszystko jednak można naprawić. Na rynku mamy specjalne cienie do brwi, które pomogą nam uratować sytuację, nawet jeśli zostały nam już tylko cienkie linie, lub nierówności. Równie dobrze do tego możecie użyć matowych cieni do powiek w kolorze jak najbardziej zbliżonym do waszych własnych brwi. Do ich nakładania możecie użyć pędzelka do robienia kresek (mały, ze ściętymi włoskami). Zaczynacie od dołu, rozcierając później kosmetyk.

Przeczytaj także jak wybrać kształt brwi: 

4. Za dużo mascary – co zrobić ze sklejonymi tuszem rzęsami?

Czasami, gdy chcemy uzyskać dużą objętość rzęs może nam się zdarzyć przesadzić z nakładaniem tuszu. W takiej sytuacji pomocny może okazać się grzebyk do brwi. Jeśli go nie posiadacie możecie umyć szczoteczkę od tuszu i suchą przeczesać rzęsy.

Przeczytaj, jak idealnie używać maskary: 

Chcecie poznać 10 makijażowych błędów Polek?  i ponad 150 Waszych opinii do tego tematu? Kliknijcie: 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...