Inteligentny przeszczep włosów – prawdziwa rewolucja w leczeniu łysienia dzięki zabiegowi robotem Artas iX

Utrata kolejnego włosa, to także utrata pewności siebie i narastające kompleksy. Łysienie wbrew pozorom dotyczy również kobiet. Jak odzyskać pewność siebie i znów poczuć się atrakcyjnym? Jedną z metod jest przeszczep włosów, który pozwoli nam na nowo cieszyć się naszą czupryną.

Utrata włosów to częsty problem estetyczny. Polska jest jednym z 10 krajów o największej liczbie łysiejących osób. Aż 60 proc. mężczyzn po 35-tym roku życia cierpi na nadmierną utratę włosów. A w grupie 50+ jest ich nawet 85 proc! Główna przyczyna łysienia androgenowego u mężczyzn to nadwrażliwość mieszków włosowych na DHT (dihydrotestosteron), hormon, który jest aktywną formą testosteronu. Znakiem charakterystycznym jest utrata włosów od skroni (czyli tzw. zakola), która przesuwa się coraz dalej. Brak włosów oznacza brak pewności siebie, a także gorsze samopoczucie. Jaki jest na to sposób? Inteligentny przeszczep włosów jedną z najbardziej zaawansowanych metod leczenia na świecie! 

Źródło: unsplash.com

Inteligentny przeszczep włosów – prawdziwa rewolucja w leczeniu łysienia dzięki zabiegowi robotem Artas iX

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe najczęściej dotyka mężczyzn, ale także – kobiety. Decydują o tym geny, przyjmowane leki (np. hormony), przebyte choroby zakaźne, układowe, a także choroby włosów i skóry głowy. Nie bez wpływu pozostaje niewłaściwy tryb życia i stres. Ponieważ łysienie dotyczy aż 1,2 miliarda osób na świecie, technologii przeszczepiania włosów jest sporo (m.in. FUT – Follicular Unit Transplantation i FUE – Manual Follicular Unit Excision). Ale do tej pory wiązały się z trwałymi bliznami i dyskomfortem oraz brakiem trwałości przeszczepu.  

– W łysieniu androgenowym dochodzi do tzw. miniaturyzacji mieszków włosowych pod wpływem działania hormonów męskich. Proces ten dotyka jedynie włosów w okolicy czołowej i wierzchołkowej. Na działanie męskich hormonów odporne są włosy z okolicy potylicznej (i częściowo z okolic skroniowych), dlatego do transplantacji pobiera się włosy właśnie stamtąd – mówi dr n.med. Olga Warszawik-Hendzel specjalistka dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. 

 

Super robot

Najnowszym sposobem przeszczepu włosów jest transplantacja wykonywana robotem ARTAS iX, która już dostępna jest w Klinice ELITE! Daje efekt przeszczepu bez szwów, blizn i zapobiega uszkodzeniu istniejących włosów. 

– Robot Artas iX jest najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą transplantacji włosów. W oparciu o algorytm sztucznej inteligencji, robot ten nie tylko pobiera najlepszej jakości jednostki włosowe, ale również je wszczepia. Robot pomaga lekarzowi w wykonywaniu setek precyzyjnych, skomplikowanych i powtarzalnych ruchów, dzięki czemu eliminowany jest tzw. błąd ludzki – mówi dr n.med. Olga Warszawik-Hendzel. 

 

Przeszczep włosów z wykorzystaniem tej technologii jest skuteczny i komfortowy dla pacjenta. To szansa na odzyskanie utraconych włosów. Artas iX powstał w 2019 r. w USA, gdzie robot stał się prawdziwym hitem wśród pacjentów usiłujących dotąd bezskutecznie wyleczyć łysienie. Jak przebiega procedura?

– Zabieg trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od obszaru, w którym włosy są przeszczepiane. Robot wybiera najlepsze jednostki włosowe, a pobierając ich nie uszkadza, więc przeżywalność przeszczepu jest bardzo wysoka – dodaje dr n.med. Olga Warszwik – Hendzel.

 

Artas iX chroni zdrowe włosy i umieszcza mieszki włosowe w odpowiednich odległościach na skórze głowy. Jest kosmicznie precyzyjny. Dzięki temu procedura przeszczepu jest niewykrywalna. Światowe kliniki zgodnie uznają, że przeszczepy włosów z wykorzystaniem tego robota przeniosły leczenie łysienia androgenowego na zupełnie nowy poziom. Przeciwwskazania? Stany zapalne i ropne skóry głowy, ciężkie choroby ogólne (m.in. cukrzyca, schorzenia układu krążenia), uczulenia na środki znieczulające, przyjmowanie niektórych leków, brak miejsc ze zdrowymi włosami, z których robot pobiera mieszki włosowe.

 

Więcej na głowie

Jak się przygotować do zabiegu Artas iX w Klinice ELITE? Należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad i zleci szereg badań (m.in. morfologię i kreatyninę). Z wynikami, należy ponownie zgłosić się do specjalisty, który podejmie decyzję, kiedy można wykonać zabieg.  

– Pobrane włosy należy posegregować w zależności od tego czy mamy jednostki włosowe z pojedynczą, podwójną, potrójną czy nawet poczwórną łodygą włosową. Aby uzyskać naturalny efekt, w odpowiednie miejsca należy przeszczepić odpowiednie jednostki. W okolicy czoła, w pierwszej linii przeszczepiamy jednostki włosowe z pojedynczą łodygą, natomiast w kolejnych liniach – te z podwójną i potrójną – mówi specjalistka dermatolog. 

Pomimo, że Artas iX został stworzony z myślą o przeszczepie włosów u mężczyzn z łysieniem androgenowym, zabieg można wykonywać również u kobiet z tym problemem. Tuż po widać na skórze drobne rany w miejscu pobrania, jak i przeszczepienia włosów. Natomiast po wygojeniu (ok. tydzień po zabiegu) nie ma śladu. Strupki po pobranych włosach oddzielają się, a odrastające włosy zaczynają pokrywać okolicę przeszczepu. Okres rekonwalescencji wynosi 5-14 dni. 

– Pierwsze efekty widać bezpośrednio po zabiegu, aczkolwiek włosy mogą wypaść po kilku tygodniach. Jednak mieszki włosowe zostały przeszczepione – dzięki czemu włosy w tych miejscach odrosną. Ostateczny efekt widać dopiero po około 9-12 miesiącach. Metoda Artas iX jest zazwyczaj jednorazową procedurą, chyba że pacjent ma bardzo duży obszar pozbawiony włosów, wtedy można wykonać kolejny zabieg. Ale dopiero po kilkunastu miesiącach – wyjaśnia dr n.med. Olga Warszawik – Hendzel. 

 

Włosy po zabiegu Artas iX stopniowo odrastają i wyglądają bardzo naturalnie (technika ta pozwala przeszczepić wszystkie potrzebne struktury włosa – w tym komórki macierzyste, które odpowiadają za jego wzrost). Po zabiegu szybko wraca się do normalnych zajęć. Fryzura prezentuje się pięknie i naturalnie, a rezultat jest trwały i zachwycający.

 

Klinika Elite Centrum Przeszczepu Włosów

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (134 głosów, średnia: 3,87 z 5)
zapisuję głos...