Olejek rycynowy na rzęsy: Naturalny sekret zdrowych i pięknych rzęs

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy? Po jakim czasie widać efekty i jakie ma działanie? Obawiasz się efektów ubocznych stosowania olejku rycynowego na rzęsy? Nie wiesz, czy można go aplikować także na brwi, twarz, włosy lub paznokcie? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań. Poznajcie skuteczne działanie tego wszechstronnego kosmetyku. To odżywka do rzęs, włosów której działanie trudno przecenić. 

Spis treści:

Olejek rycynowy na rzęsy

Olejek rycynowy na rzęsy: krótki przewodnik

1. Skład olejku rycynowego

Olejek rycynowy składa się głównie z nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym omega-9 i omega-6, oraz zawiera ważną witaminę E. Jest to naturalny składnik pochodzący z nasion rącznika pospolitego. Pozytywnie wpływa na kondycję skóry, zmniejsza jej swędzenie, podrażnienia, pobudza krążenie, tym samym również porost włosów.

2. Działanie oleju rycynowego i jego właściwości

Dzięki swoim składnikom, ten olej stymuluje wzrost rzęs i brwi, wzmacnia je i przyciemnia. Kwas rycynolowy obecny w olejku pomaga w pobudzaniu mikrokrążenia i produkcji keratyny. Do głównych właściwości olejku rycynowego zaliczamy: działanie nawilżające, przeciwzapalne i antybakteryjne. Jest to wszechstronny produkt, który może być stosowany w różnych obszarach pielęgnacji ciała.

3. Bezpieczeństwo używania olejku rycynowego i przeciwwskazania

Stosowanie olejku rycynowego jest ogólnie bezpieczne, ale zawsze należy obserwować reakcję skóry. Możliwe są skutki uboczne, takie jak podrażnienie oczu w przypadku dostania się produktu do oka. Przeciwwskazania do stosowania olejku rycynowego: to przede wszystkim ciąża oraz okres podczas karmienia piersią. Przyjmowanie olejku doustnie w tych okresach może być niebezpieczne.

Czym jest olejek i jak się go pozyskuje

Olejek wytłaczany jest z nasion rącznika pospolitego – rośliny występującej głównie w Afryce i Indiach. Proces ten obejmuje także etap gotowania, który eliminuje trującą substancję – rycynę. Najcenniejszy olejek rycynowy pochodzi z tłoczenia na zimno. To w pełni naturalna substancja, którą można stosować jako odżywkę do rzęs, paznokci oraz włosów. W przeciwieństwie do specjalistycznych produktów wzmacniających, kosztuje tylko kilka złotych i jest dostępny w aptece.

Domowa odżywka do brwi: przepisy

Domowa odżywka do brwi: przepisy

Jeśli Twoje brwi są zbyt cienkie i rzadkie, a włoski kruche, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Oto przepisy na domowe odżywki! Te receptury zupełnie odmienią Twoje brwi!

kobieta z pięknymi naturalnymi rzęsami i brwiami

Jak działa olejek rycynowy na rzęsy?

Produkt regeneruje, wydłuża, zagęszcza i wspomaga wzrost rzęs. Sprawia, że stają się grubsze oraz mocniejsze. Zapobiega ich wypadaniu oraz hamuje kruszenie się. Przyciemnia rzęsy oraz dodaje im blasku. Nadaje elastyczność, ma także właściwości antyseptyczne, chroni okolice oczu przed infekcjami bakteryjnymi i grzybicznymi.

Stosowanie olejku rycynowego

Olejek najlepiej nakładać na rzęsy i brwi wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu twarzy. Można go aplikować za pomocą patyczka higienicznego lub czystej szczoteczki do rzęs. Należy go nakładać ostrożnie, powoli i starannie, gdyż może doprowadzić do łzawienia, podrażnienia oczu. Najlepiej aplikować olejek rycynowy na rzęsy regularnie, codziennie – rano bądź wieczorem.

PS. Jeśli gęstość produktu utrudnia aplikację, delikatnie ogrzej buteleczkę z olejkiem, by zawartość stała się bardziej płynna.

Efekty stosowania olejku rycynowego

Regularne stosowanie  przynosi efekty w postaci gęstszych, mocniejszych i ciemniejszych rzęs oraz brwi. Pierwsze wyniki są zauważalne już po około 14 dniach. Znaczną poprawę kondycji rzęs widać natomiast po miesiącu. Jeśli chcesz, by efekt utrzymał się dłużej – stosuj kurację przez 3 miesiące.

Olejek rycynowy na rzęsy

pixabay.com

Zastosowania Olejku Rycynowego – inne niż na rzęsy

Olejek można stosować na brwi, włosy oraz skórę. Wzmacnia, regeneruje, odżywia, nawilża, oczyszcza, łagodzi podrażnienia. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Ma szerokie zastosowanie w medycynie tradycyjnej (działanie przeczyszczające, okłady na bóle brzucha, migreny) i kosmetyce (kremy, odżywki, szampony).

Brwi

Olejek można nakładać na brwi za pomocą szczoteczki (podobnie jak na rzęsy). Należy uważać z ilością, by preparat nie spłynął i nie dostał się do oczu, wywołując podrażnienie. Efektem regularnej kuracji powinny być ciemniejsze, mocniejsze, grubsze włoski brwi.

Włosy – przepis na regenerującą maskę do włosów

Produkt sprawia, że włosy stają się bardziej puszyste, lśniące. Po jego zastosowaniu będą szybciej rosnąć. Wzmacnia je, zwiększa ich elastyczność, zapobiega wypadaniu. Można go stosować jako maskę, dodatek do odżywki lub produkt bazowy do olejowania włosów. Ciekawe efekty daje też stosowanie samego olejku na końcówki. Domowa maska na bazie naturalnego kosmetyku doskonale odżywi łamliwe, przesuszone pasma, potrzebujące natychmiastowej pomocy.

Przepis na regenerującą maskę do włosów

Składniki: 2 łyżki olejku rycynowego, 1 łyżeczka soku z cytryny

Stosowanie: Mieszankę nałożyć na włosy. Po 20 minutach zmyć letnią wodą z szamponem. Maseczkę nakładać regularnie, przed każdym myciem głowy. Poprawa powinna być widoczna po miesiącu. Uwaga! Olejek możne przyciemnić kolor włosów!

Szukasz innych przepisów z olejkiem rycynowym na włosy? Przeczytaj: Olejek rycynowy na włosy – przepisy

olejek rycynowy aplikacja na rzęsy

Skóra ciała

Olejek zmiękczy twardą skórę pięt, łokci i kolan. Wystarczy regularnie wcierać produkt. Poprawić kondycję skóry mogą też kosmetyki z dodatkiem produktu lub kilka kropel olejku do wieczornej kąpieli. Naturalny kosmetyk wspomaga też regenerację skóry po oparzeniach, podrażnieniach. W celach leczniczych należy zamoczyć wacik kosmetyczny w oleju i następnie posmarować zmienione chorobowo miejsce.

Twarz – przepis na olejek do oczyszczania twarzy tłustej

Olejek można stosować na twarz. Oczyszcza skórę, nie naruszając warstwy ochronnej. Rozjaśnia przebarwienia, wzmacnia włókna kolagenowe, odmładza, zmiękcza oraz odżywia. Można nim pielęgnować każdy typ skóry. Pomaga przy wypryskach i trądziku. Naturalny kosmetyk ma działanie antybakteryjne.

Olejek do oczyszczania twarzy tłustej

Składniki: 1/10 olejku rycynowego, 9/10 olejku jojoba

Stosowanie: Mieszankę nałożyć na twarz, następnie przykryć skórę czystym, ciepłym, mokrym ręcznikiem. Odczekać 2-3 minuty. Zetrzeć nadmiar mikstury.

PS W miksturze można dowolnie zmieniać 2 dodatkowy składnik, w zależności od typu cery: dla suchej zamiast olejku jojoba – polecany jest z pestek winogron, dla normalnej – z migdałów.

Interesują Cię domowe sposoby na piękną skórę twarzy? Zobacz także:

Maseczka z drożdży – domowy sposób na piękną cerę i zdrowe włosy

Maseczka z drożdży – domowy sposób na piękną cerę i zdrowe włosy

Jeśli marzysz o naturalnej i skutecznej pielęgnacji skóry oraz włosów, mamy dla Ciebie rewelacyjny sekret - maseczka z drożdży. To nie tylko ekonomiczne, ale także niesamowicie skuteczne rozwiązanie, które odmieni Twój wygląd. Dzięki ich bogactwu w witaminy B, H oraz cenne substancje mineralne, drożdże stanowią niezastąpiony składnik nie tylko Twojej kuchni, ale również domowego spa. Oczyszczają, wygładzają i zmiękczają skórę, działając cuda zwłaszcza na cerę trądzikową i tłustą. W artykule przedstawimy Ci nie tylko zalety drożdży, ale również sprawdzone przepisy na maseczki idealne na różne potrzeby skóry i włosów. Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć po maseczkę z drożdży i jakie cuda może zdziałać dla Twojego piękna.

Paznokcie – przepis na odżywczą maseczkę na paznokcie

Produkt można z powodzeniem stosować też na paznokcie. Wzmacnia płytkę, nawilża i nabłyszcza. Jak stosować olejek na paznokcie? Można lekko pogrzać substancję i zanurzać dłonie w misce z olejkiem przez kilkanaście minut, bądź nanieść naturalny kosmetyk na wacik, a następnie wcierać go w płytki. Innym sposobem jest olejowanie dłoni na noc lub specjalna bogata maseczka odżywcza.

Odżywcza maseczka na paznokcie

składniki: kilka kropel – olejku rycynowego, soku z cytryny, 1 żółtko jajka

Przygotowanie: Wymieszane składniki położyć na paznokcie i wysuszone skórki. Trzymać 15-20 minut. Stosować regularnie.

olejek rycynowy na wzrost paznokci

Olejek rycynowy na rzęsy – skutki uboczne

Produkt może wywołać niepożądane reakcje. Przed jego użyciem najlepiej zrobić próbę na skórze. Jak każda substancja, może uczulać. Najczęstsze skutki uboczne to podrażnienie, swędzenie, opuchlizna. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, zrezygnuj z kuracji.

Zainteresował Cię ten temat? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat olejku rycynowego? Zobacz: Olejek rycynowy na włosy, brwi, skórę … Jak stosować olejek rycynowy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (344 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kika07645  17 października 2017 07:49

    Na pewno wypróbuje 🙂

    Odpowiedz
  2. Margaretkaw  17 października 2017 08:06

    Stosuję olejek rycynowy co jakiś czas na rzęsy i włosy, ale niestety brakuje mi systematyczności, więc efektów u mnie nie było widać. Muszę znowu spróbować 🙂

    Odpowiedz
  3. Tara  17 października 2017 08:08

    Stosowałam nie raz. Po tygodniu żadnego efektu nie widać.
    Naprawdę trzeba długo go stosować aby wzmocnić rzęsy. Przynajmniej ze 2 miesiące.
    I nie ma co liczyć na spektakularne efekty 😉
    Jednak i tak jest lepszy niż słynne odżywki i stymulatory, bo raczej nie zaszkodzi 🙂

    Odpowiedz
  4. martucha180  17 października 2017 08:43

    Tyle dobrodziejstwa!

    Odpowiedz
  5. ava  17 października 2017 10:49

    Świetnie działa, ale potrafi też podrażnić i wywołać zaczerwienienie. Na moich rzęsach i brwiach sprawdza się dobrze, ale skóra go nie lubi, włosy też za nim nie przepadają. Ogólnie najlepiej stosować go systematycznie i w śladowych wręcz ilościach 🙂

    Odpowiedz
  6. Jaworka  20 października 2017 08:14

    Nigdy go nie stosowałam ale opinie ma różne a na pewno nie działa tak szybko jak bysmy chcieli

    Odpowiedz
  7. Janettt  3 listopada 2017 19:21

    ciekawe, czy ktoś pomyślał o skutkach dostania się do oka – ja o tym też nigdy nie myślałam, ale po przeczytaniu pewnego wpisu na blogu jednej z dziewczyn zdębiałam i zabawa olejkiem przy oczach mi się odwidziała. Może i działa, ale lepiej uważać co gdzie się stosuje
    a na brwi na pewno nie użyję nigdy, bo mi wystarczą moje chaszcze – ja się próbuję ciągle ich pozbyć o tu jeszcze o wzmacnianiu i rośnięciu 😀 a na stosowanie na włosy nie mam cierpliwości – najlepiej było mi nakładać na płytkę paznokcia, ale po jakimś czasie miałam dość :X

    Odpowiedz
  8. Uśmiechnij się :)  22 listopada 2017 13:27

    Z olejkiem rycynowym miałam namiętny romans kilka lat temu – na moich farbowanych czarnych włosach działał cuda, bardzo je przyciemniał, pogłębiał kolor i blask oraz poprawiał wzrost. Teraz mam sporo do testowania na włosach, ale staram się chociaż raz w tygodniu dodać oleju do maseczki albo szamponu, bo efekty były u mnie na prawdę piorunujące. Do brwi i rzęs starałam się przekonać, ale olej spływający i klejący się do twarzy zbytnio mnie irytuje 😛

    Odpowiedz
  9. hml  23 listopada 2017 09:56

    🙂

    Odpowiedz
  10. J  5 kwietnia 2018 10:18

    ma dużo zastosowań widzę

    Odpowiedz
  11. as_sa  13 maja 2018 21:47

    Nie wiedziałam, że olejek rycynowy sprawdza się przy skórze trądzikowej

    Odpowiedz
  12. oliwia_kowalska  1 maja 2019 19:35

    Powinnaś sięgnąc po taką odżywkę Molash. Wraszcie znalazłam coś co działa i faktycznie, u mnie nawt po 3 tygodniach zauważyła że rzęsy się wzmocniły, pociemniały i wydłużyły. Cieszę się na kolejne tygodnie z odzywką bo na pewno będzie tylko lepiej.

    Odpowiedz
  13. Angelika  3 marca 2020 18:40

    Olejek dobry na wszystko 🙂

    Odpowiedz
  14. agatta38  16 grudnia 2020 09:31

    Ja ostatnio kupiłam taki olejek, na razie używałam go tylko jeden raz, ale mam nadzieje że się sprawdzi…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany