Pałac Królowej Śniegu w Zakopanem i podobne miejsca. Musisz je zobaczyć!

Pogoda nas nie rozpieszcza, a termometry wskazują bardzo niskie temperatury. Końcówka tej zimy jest bardzo chłodna, ale my pokażemy Wam miejsca, dzięki którym zachwycicie się śniegiem i docenicie walory tej pory roku!

W Zakopanem mieści się bajkowy park rozrywki Snowlandia, który stał się hitem tegorocznych ferii zimowych. A wszystko za sprawą niezwykłej atrakcji, która pojawiła się w polskiej Krainie Lodu… W połowie lutego w Snowlandii stanął gigantyczny pałac ze śniegu. Czym jeszcze wyróżnia się zimowy park rozrywki? Co skrywa Pałac Królowej Śniegu? Jakie inne miejsca warto zobaczyć zimą? Jeśli jesteście ciekawi – zapraszamy do lektury!

Polska: Pałac Królowej Śniegu i wioska Kalevala

Snowlandia to bajkowa kraina śniegu i lodu, a Kalevala jest wioską przeniesioną żywcem z dawnej Finlandnii. Oba miejsca musicie koniecznie poznać!

Snowlandia

Snowlandia jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, pod skocznią narciarską „Wielka Krokiew”. Pierwszy projekt pojawił się w sezonie zimowym 2015/2016.

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, w niezwykłym miejscu powstał Śnieżny Labirynt – największa tego typu budowla na świecie oraz Zamek ze Śniegu, z którego można podziwiać piękną panoramę okolicy. Na terenie parku znalazł się też tor saneczkowy (200 m) oraz mini zoo. Największą atrakcją tego roku stał się, otwarty w połowie lutego, Pałac Królowej Śniegu!

Wewnątrz pałacu znajdują się liczne komnaty, tunele i tajemnicze przejścia. Ściany bajkowej budowli pokryte są zaś rzeźbami z lodu oraz śniegu, wykonanymi przez artystów z Podhala, Słowacji. W pałacu można także usiąść na lodowym tronie, położyć się na lodowym łożu, bądź ogrzać się przy lodowym kominku.

Lapońska wioska Kalevala

 

Niedawno w Borowicach, niedaleko Karpacza powstała prawdziwa fińska wioska! W miejscu znajdują się sauny, chaty z grillami, namioty wikingów, beczki do kąpieli, renifery, a nawet… domek Muminków.

Projekt to pomysł bankiera Michała Makowskiego, który jest miłośnikiem Finlandii i studia doktoranckie poświęcił tłumaczeniu narodowego fińskiego eposu. Wioska ma promować zdrowy styl życia i przybliżyć północy kraj Polakom.

Zagranica: basen w chmurach, lodowy hotel i inne atrakcje

Szwajcarski hotel nad jeziorem Czterech Kantonów oferuje kąpiele w odkrytym basenie z widokiem na szczyty gór, chińskie miasto Hrabin zaprasza co roku na śnieżny festiwal, a szwedzki Icehotel oferuje nocleg w lodowych komnatach niczym z baśni Andersena…

Basen w chmurach

Szwjacarski hotel Hotel Villa Honegg unosi się nad jeziorem Czterech Kantonów i oferuje wspaniałe widoki, szczególnie zimą. Największą atrakcją miejsca jest odkryty basen zewnętrzny, z którego można podziwiać niezwykłe pejzaże.

Lodowy hotel

Szwedzki bajkowy hotel Icehotel w całości zbudowany został z lodu i śniegu. Znajduje się 200 km na północ od koła podbiegunowego. Niezwykłe, surowe, zimne łóżka w hotelu pokryte są skórami reniferów.

Miasto śnieżnych rzeźb

Harbin to niezwykle zimne miasto chińskie, w którym co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu. Zimą miejsce zapełniają gigantyczne, fantazyjne rzeźby. Niezwykłe wydarzenie przyciąga miliony osób, a największą popularnością cieszy się ceremonia otwarcia z pokazem świateł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (213 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...