TOP 5. Miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku

Poznaj miejsca, które warto zobaczyć w tym roku!

Podróżnicy, blogerzy i pracownicy branży turystycznej wybrali najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, do których warto się wybrać w 2018 roku. Przedstawiamy najbardziej interesujące punkty z ich listy. Jeśli jeszcze nie masz planu na wakacyjny wyjazd, te propozycje na pewno Cię zainspirują. Oto miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku (i nie tylko)!

 Miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku

pixabay.com

1) Islandia

Ferdynand Goetel nazywał ją „wyspą na chmurnej północy”. Islandia kusi dziką przyrodą, niszczycielskimi żywiołami oraz tajemnicą. To kraj wulkanów i lodowców. Miejsce pełne przeciwności, czarujących krajobrazów, górskich grzbietów oraz dolin z licznymi jeziorkami. Co warto zwiedzić na Islandii? Co trzeba zobaczyć, będąc na tej niezwykłej wyspie? Na pewno wodospady Gullfoss, Godafoss, Złoty Krąg, źródła termalne, zorzę polarną, centrum Reykjaviku, wulkan Hekla czy lodowiec Vatnajokull.

2)  Sewilla, Hiszpania

Sewilla to stolica Andaluzji, która przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto w całej Hiszpanii. Znajduje się tutaj największa starówka na Półwyspie Iberyjskim. Ze szczytu wieży La Giralda można obserwować zachwycającą panoramę stolicy Andaluzji. W pobliżu starego miasta znajduje się też słynna fabryka papierosów, w której według opery Bizeta, Carmen skręcała cygara. W pięknym miejscu warto zobaczyć jeszcze m.in. katedrę Najświętszej Marii Panny, dawny pałac królewski Reales Alcázares, Plac Hiszpanii i Park Marii Luizy. Miasto najlepiej odwiedzić wiosną, latem upały mogą znacząco uprzykrzyć zwiedzanie. Sewilla nabiera szczególnego uroku podczas fiest, koniecznie trzeba wówczas zobaczyć pokazy flamenco.

3) Hawaje

Hawaje od razu kojarzą się z wakacjami. To jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Słońce, malownicze krajobrazy, rajskie plaże, ciepła woda i niezwykła kultura… Czego chcieć więcej? Co warto zobaczyć na Hawajach? Podróżnicy polecają m.in. Park Narodowy Wulkany Hawai, popularną plażę Waikiki Beach, wygasły wulkan Diamond Head oraz Pearl Harbor. Jednym z ulubionych hawajskich miejsc turystów jest natomiast North Shore. Miejsce słynie z dużych fal, dlatego uwielbiają je surferzy z całego świata.

4) Phnom Pehn, Kambodża

Phnom Pehn jest dużym, kolorowym, hałaśliwym miastem. Najważniejszym punktem turystycznym stolicy Kambodży jest Pałac Królewski ze słynną Srebrną Pagodą i pomnikiem Szmaragdowego Buddy.  Ciekawe miejsca to także m.in. wzgórze Wat Phnom, świątynia Wat Prayuvong oraz plaża Kien Svay. Phnom Pehn jest jednak wart odwiedzenia nie tylko ze względu na ciekawe zabytki, ale przede wszystkim w związku z burzliwą historią. W stolicy Kambodży trzeba odwiedzić Muzeum Ludobójstwa, choć jest to trudne, pozwala lepiej zrozumieć miejsce.

5) Tetuan, Maroko

Tetuan nazywany jest miastem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Mówi się, że czas w tym miejscu się zatrzymał. Miasto jest malowniczo położone u podnóża gór Rif w pasie sadów pomarańczowych, cyprysowych i migdałowych. Turyści nazywają miejsce często Andaluzyjką lub Małą Jerozolimą. W Tetuan warto zobaczyć medynę, czyli serce miasta, a także pałac królewski, dzielnicę żydowską oraz zabytkowe domy z niezwykłymi zdobieniami okien. Po spacerze należy wybrać się na ulicę Mohammeda V, by zanurzyć się w atmosferze relaksu i poznać tajemnice miasta, dzięki rozmowie z lokalnymi mieszkańcami.

Miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku: inne kraje zagraniczne

Inne miejsca, które podróżnicy polecają odwiedzić w tym roku? Santorini w Grecji, wybrzeże Albanii, Lago Ranco w Chile, KwaZulu Natal w RPA, Park Narodowy Una w Bośni i Hercegowinie, Detroit w USA, Canberrę w Australii, Axel w Kanadzie…

Miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku: Polska

Podróżnicy polecają także kilka miejsc w Polsce, m.in. zachwycający Beskid Wyspowy, pachnący Lawendowy Ogród w podkrakowskim Ostrowie, kolorową wieś Zalipie w województwie małopolskim oraz renesansową perełkę – Zamość.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...